şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşım burada yakın zamanda çağrı merkezinde çalıştı. olayları verilen numaraları arayıp bebek gelişim ürünleri satmaktı. böyle yerlerde çalıştıysanız bilirsiniz ilk girişte "acayip prim veriyoruz, çok kolay" falan diye milleti kandırırlar. sonra sen kendini yırtarsın o primi alamazsın. neyse arkadaşım da giriyor işe ilk başlarda fena başlamıyor ama sonra satışlar düşmeye başlıyor. buraya kadar her şey normal.

sonrasında şirketin arkadaşıma karşı tutumu değişiyor sürekli daha fazla satış yapması için mobbing uygulamaya başlıyorlar. işler o kadar çirkenleşmeye başlıyor ki yemek molasını yarıya indiriyorlar. daha da çirkinleşip çay molasını elinden alıyorlar. onunla da kalmıyorlar en son satış yapamadı diye sandalyesini altından alıp ayakta çalıştırmaya çalışıyorlar. arkadaşımda dayanamayıp kavga edip ayrılıyor.

bu kadar zalimlik, bu kadar karaktersizlik olur mu be ? bu adamlar sattıkları eğitim setleriyle doğru bir şekilde bebek nasıl büyütülür diye bebek kitleri satıyorlar. ne tepki vermek lazım hakikaten bilmiyorum ama en azından elimden geleni biraz da olsa yaptığıma inanıyorum.

tanım: namus yoksunu bir şirketin web sitesi.