şükela:  tümü | bugün
  • sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın açıklaması.

--- spoiler ---

bürokrasi başta olmak üzere pek çok yerde nerede işinin altından kalkamayan, nerede tembellik yapan, nerede sorumluluğunun yükünü taşıyamayan biri varsa hemen şu tarz ifadelerle sıyrılmaya çalışıyor. “beyefendi böyle istiyor veya cumhurbaşkanımız böyle istiyor veya külliye böyle istiyor” bu yöntemin basit bürokratik işlemlerden, ömrümde hiç görmediğim tanışmadığım insanların tasfiyesine kadar her konuda kullanıldığı anlaşılıyor. peki bunun ispatı var mı? benim ağzımdan çıkan böyle bir söz var mı?
    --- spoiler ---

http://odatv.com/…cok-agir-sozler-2811171200_m.html
  • özellikle üst düzey bürokraside sıkça karşılaşılan durumdur. liyakatsiz insanlar, “beni reis atadı” söylemiyle inanılmaz kıyım yapıyorlar. hak hukuk hak getire! bu tipler yüzünden, deyim yerindeyse devletin çivisi çıkmış durumda. umarım söylemde kalmaz, gereğini yapar.
  • hani adını kullanmak gibi olmasın ama beyefendi ekip biçtiklerinden rahatsız
  • "telefonda kendisini cumhurbaşkanı, reis, külliye olarak tanıtıp para, altın, dolar isteyenlere inanmayın."
  • adını kullandıkları doğrudur. zora gelen beyefendi böyle istiyor, talimatı bu yönde, cumhurbaşkanımızın isteği böyle gibi kelimlerin arkasına sığınıyor. sende gidip cumhurbaşkanım bana böyle böyle dediler diye soramıyorsun.

bazıları habersiz şekilde kullanırken bazıları icazet almış ve kendisinin haberi olarak kullanıyordur, bu yadsınamaz bir gerçektir.

son dönemlerde delilli ıspatlı şekilde adı bir yolsuzluğa karışmış olabilir. gelecek olan tepkilere önlem olarak haberim yoktu diyerek şahıslar nezdinde yürüyecektir.

türkiye cumhuriyeti devleti üzerindeki kupon diye tabir edilen arsalar için imza yetkisi o dönem başbakan iken kendisindeydi, olaya bu derece hakim iken kim senin adını kullanıp iş bitirebilir. iş bitirecek kilit noktada olan sensin senden habersiz kurulan kontak nihayete eremeyecektir nasıl olsa.

babamın oğlu olsa affetmem dedi, kendi ailemde dahil dedi. bi durumun vehametini gözler önüne sermiştir. bu laf durduk yere söylenecek bir söz değildir.

son dönemde oğlunun bazı ihaleler, davalar karşısında danışmanları vasıtası ile bürokraside tıkanmış işleri çözerek bir nevi komisyonculuk yaptığı dillendirilmektedir. ben kesinlikle buna yönelik bir adım olduğunu düşünüyorum.