şükela:  tümü | bugün soru sor
 • a
  isminizin ilk harfi “a” ise sağlam iradeniz var demektir. kendi bildiğinizi okursunuz. birden fazlaysa macera sever, sadakatli ve verimlisinizdir. hayal kırıklığına uğramaktan nefret edersiniz.

  b
  “b” harfi hayat gücünü ifade eder. hassas ve içe dönüktür. isminin ilk harfi “b” olanlar başkalarının görüşlerine saygı duyar. içindeyse kendini daha çok düşünen ve sağlığına aşırı düşkün bir kişiliği vardır.

  c – ç
  isminizin ilk harfi “c” ise idareci bir yapınız vardır ama dikkatiniz çabuk dağılır. yarım daireyi andıran harf kimi zaman eksik hissettirir ve diğer yarısını aramak için çabalar. yarım bırakma huyları fazladır. “ç” ise enerjisi yüksek bir harftir. inatçıdır. hedefleri daima yüksektir. her konuda söyleyecekleri vardır.

  d
  isminizin ilk harfi “d” ise maddi ve manevi sıkıntılı günler yaşayabilirsiniz. yine de bu sıkıntıları aşarsınız. “d” harfi 4 rakamının tüm özelliğini taşır. tabiatları yavaştır, uysal, bazen egoist olurlar. aileye düşkünlerdir. isminin içinde “d” olanlar realist ve çalışkandır.

  e
  “e” insana zihin gücü ve kültür zenginliği verir, müzisyenlik ve konuşma yeteneği kazandırır. enerjisini başkasına verdiği için çabuk tükenir, atak olamaz. hayal güçleri çok geliştiği için düşle gerçeği birbirine çok karıştırırlar.

  f
  isminizin ilk harfi “f” ise bu ev ve aileyle ilgilenen bir kişi olduğunuzu ve hayatta büyük sorumluluk yükleneceğinizi gösterir. “f” depresyona meyillidir. içindeyse iyi huylu ve çalışkan olduğunuzu, hayatta karşılaşacağınız tüm zorlukları aşacağınızı gösterir.

  g
  “g” ve “ğ” tefekkürü ifade eder. isminde bu harfler olan kişiler her olayı ve davayı araştırır. başkalarının düşüncesi çok önemlidir. ya çok tembel olurlar ya da çok çalışkan. isminde birden fazla olursa “mistisizm” ağır basar. içindeyse kimseye muhtaç olmadan yaşamanın yollarını bulurlar.

  “h” merdivene benzer. hayatta bütün güçlükleri yenmeye işarettir. içindeyse hayatta öne çıkan merdivenli yolları ağır ve emin adımlarla geçersiniz. “h” işkoliktir, para kazanmak önceliğidir.

  ı – i
  “ı” ve “i” harfleri sütuna benzediği için kişiye yıkılmaz ve yılmaz bir güç verir. mükemmel bir şahsiyet ifade eder. içindeyse hoşgörülü, yardımsever ve seyahat düşkünüdür. ancak duygusal iniş, çıkışlar sizi yıkabilir.

  j
  isminde “j” bulunan kimse çok iyi bir lider olur. içindeyse şansı açıktır. harfinin rakamsal değeri 10’dur. bu nedenle isminde “j” olanlar maddi ve manevi sahada çok güçlü olur.

  k
  isminizin ilk harfi “k” ise büyük toplulukları etkileyecek bir güce sahipsinizdir. kendi ve etrafına toplananların güçlerini, fikirlerini birleştirirlerse çok başarılı olurlar. içindeyse mücadeleci, cesur ve atak olurlar. en büyük eksisi tatminsizlik potansiyelidir.

  l
  “l” tüm güzellikleri temsil eder. isminde “l” bulunanlar popüler, bilgili ve başarılı olurlar. sezgileri kuvvetlidir. aşk insanıdırlar. başkalarının problemlerini anlamak ve olayları çözmek isminde “l” bulunanlar için daha kolaydır.

  m
  isminin ilk harfi “m” olanlar üstün yetenekli olur, doğuştan anaçtır, duygusaldır. aşk hayatları başarılıdır. “m” insana güç verir. parayı nereden kazanacaklarını iyi bilirler.

  n
  isminin ilk harfi “n” olanların akıl ve hisleri çarpışma halindedir. toplum kurallarına uymakta zorlanırlar. isminde “n” olanlar radyo alıcısı gibidir. frekansları her şeyden etkilenir. her zaman uyanıktırlar. kolay aldatılamazlar ama sık âşık olurlar. kararsızdırlar. başarılı olmaları için hislerini yenmeleri lazımdır.

  o
  isminizin ilk harfi “o” ya da “ö” ise gizemli ve sihirli olan şeyleri araştırıp bulma yeteneğiniz vardır. maddi ve manevi güçleri üzerinde toplar. isminde “o” olanlar dışarıya kapalıdır. bencildir. kıskançlığa da yatkındır. empati yetenekleri pek gelişmemiştir.

  p
  isminde “p” harfi bulunanlar tedbirli, anlayışlı ve ileri görüşlü olurlar. okumayı severler. mistik görüşleri ağır basar. “p”nin ters etkisi içine kapanıklıktır. dünya işlerine pek önem vermezler. sevgililerini güzel insanlardan seçerler.

  isminin ilk harfi “r” olanlar sayılır, sevilir ve iyi bir lider olur. korkusuzca giderler davaların üzerine. zenginden alıp fakire veren bir mizaçları vardır. kişilikleri karizmatiktir ve gösterişi sevmeyen tiplerdir. çabuk öfkelenirler.

  s
  “s” ve “ş” bitip tükenmeyen güç ve arzuyu sembolize eder. isminde “s” ve “ş” bulunanlar güçlü ve sağlamdır. üretkendir, elini attığı işte fark yaratır. kırılmaktan çok korkarlar. para kazanmakta doğal yetenekleri vardır.

  t
  isminin ilk harfi “t” olanlar sihirli bir mizaca sahip olur. tanımadığına karşı mesafelidir. isminde “t” bulunanlar başkalarının idaresi altında yaşamaktan zevk alır. sorumluluktan korkarlar. olayları iç dünyalarında çözmeye meyillidirler.

  u – ü
  isminizin ilk harfi “u” ve “ü” ise hiç beklemedik bir başarı ve yetenek kazanırsınız. bu harfler içine her şey konulan bir kaba benzer. ismin içinde “u” ve “ü” olanlar çok şanslıdır. her şeyi öğrenmek için güç harcarlar ama kararsızlardır.

  v
  isminin ilk harfi “v” olanlar güçleri sayesinde tüm engelleri aşarlar ama bir sonraki hamlesi belli olmayan şaşırtıcı kişilerdir. isminde “v” olanlar metafizik alanında güçlü olurlar. nazariyattan ziyade tatbikatta daha başarılı olurlar. acımasızdırlar.

  y
  isminin ilk harfi “y” olanlar ilim sahasında çok başarılı olurlar. her ortama ve topluma kolayca uyum sağlayabilirler. çok değerli bir harftir. define ve petrol aramada kullanılan çubuğa benzer. tefekkür, insanlık ve sırdaşlık “y” harfinin kişiye kazandırdığı bir özelliktir. kısıtlamaya gelemezler.

  z
  “z” harfinde muazzam bir güç ve enerji vardır. ancak bu güç insanı çok güçlü ve çok güçsüz yapacak niteliktedir. isminin ilk harfi “z” olanlar içgüdülerinin emirlerine boyun eğerlerse hayattan zevk alamazlar. isminde “z” olanlar bir ileri bir geri düşünceye sahip olur. genelde maddi sıkıntı çekmezler. politikada başarılı olabilirler. acı çekeceklerine bile bile aşka inanmaya devam ederler.