• istanbul polonya pazarında kilosu 15ytl, doğuda kilosu 3-5lira olan, marlboro, camel gibi dandik tütünlere beş on basan süper tütün. kilosundan 900 sigara çıkıyor. tertemiz. sar sar iç. ekonomik ve sevecen. yerli malı.
  • özellikle çelikhan ilçesi tarafından geleni daha bi sağlamdır. keza adıyaman'da adıyaman tütünü dediğinizde pek bişe ifade etmezken çelikhan tütünü diyince akan sular durur..
  • gerçeğini bulabilirseniz içebiliceğiniz en iyi tütün. golden virginia, drum ve benzerleri bunun yanında saman kalır. sigara içmeyen biçok kişi bile koku ve ağızda bıraktığı tadı oldukça sever. adıyaman da şu sıralar yeni toplanmıştır 2 ay kurutulur.
  • bu gün pazardan aldığım hede. satıcı adıyaman tütünü olduğunu iddia etmişti. şöyle bir kokladım kokusu acımtırak geldi. kesin kötüdür bu tütün diye düşündüm ama eve gelip sardığımda içiminin hafif ve keyifli olduğunu tecrübe ettim. daha önce satın aldığım marlboro tütünü diye satılan mal karamelimsi kokusuyla beni cezbetmiş olsa da içimi ağır ve ağızda filtresiz içildiğinde zehir gibi bir tat bırakıyordu. satıcı aldıktna sonra hakkını helal et demişti fakat orda emin olamayarak hakkımı helal etmiştim. şimdi buradan hakkımı full helal ediyorum güzel abim.

    son olarak da,

    adıyaman tütünü akar hacı...
  • adnan menderes adıyaman'ı il yapmasaydı, malatya ya da diyarbakır tütünü olarak adlandırılacaktı bu tütün. sahi, adıyaman tütünü, adıyaman'ın malatya kısmında mı, diyarbakır kısmında mı yetişir?