şükela:  tümü | bugün
 • halen rektörlüğü türkiyenin önde gelen sosyologlarından biri olan mustafa gündüz tarafından yapılmaktadır.adıyaman-nemrut 1. film günleri projesi`nin gerçekleştirilmesi ile beraber medyada ses uyandırmıştır.
 • "baba bu nedir ya" demekten kendimi nasıl alıkoyayım a dostlar üniversite duyurularında personelin düğün ve kına gecesi için ilan var; ben gidip bir kahve yapayım kendime, sersemlemiş olabilirim de.
 • liberal demokrasinin, memleket rejimine uygun bir formu ile yönetilen ve kuruluşunun 10. yılında logosunu değiştirmeye karar vermiş üniversitedir. pardon aslında 'üniversitedir' yerine 'üniversite yönetimidir' demek lazım; çünkü memleketimde üniversite, onu yönetenler ve yöneticilerin etrafındaki teferruatlardan ibarettir.
  nemrut'un üzerinden doğan güneşi temsil eden şehrin hakim kültürel, tarihsel ve coğrafi dokusuyla uyumlu logodan, üniversite yönetiminin ideolojik dokusuyla uyumlu hilalli logoya geçmeye karar vermişler.
  bu tip bir değişikliğin bir nedeni olması ve bu nedeninin kararla beraber açıklanması gerekmez mi? zira bu değişikliğin maddi anlamda da bazı sonuçları olacaktır. değiştirilecek bir sürü tabela, basılacak bir sürü taze matbu evrak, yenilenecek üniversite totemi ve bu iş için açılacak yeni ihaleler.
  ama mevzu bunlar değil, bunlar memleketin klasiği. benzer bir olay için melih başganın ankara logosuyla ilgili serüvenine bakabilirsiniz. konuyu buraya taşımama yol açan mevzu bu değişiklikle ilgili sergilenen sahte demokrasi tavrı. logoyu değiştirelim mi gibi gereksiz bir düşünce aklına gelen üniversite erkanı, o kadar demokrat ki, bu değişikliği kamuya danışmaya karar vermiş: logo anketi
  ya hadi farzedelim ki, herkes zannettiğiniz kadar aptal ve tepeden inme bir değişiklik talebini anket ambalajına buladınız diye kendi kararı zannetti; tercihe sunduğunuz logolar arasında tercihe değer bir fark koysaydınız bari. nemrut olmayacak, hilal olacak, renkleri de seçtik, hilalin içinde hedehödöler de olacak ama 'üniversitenin sahibi olan halkımız, öğrencilerimiz, hocalarımız' hedehödölerin ebatına ve yönüne karar versinler. sonra çıkıp size sorarak yaptık diyeceksiniz ya, o zaman da hepiniz aptaloğluaptalsınız demiş olacaksınız.
  mevzu o değil de; o ne çirkin, ne sıradan, ne karaktersiz bir tasarımdır. anlayacağınız yeni logo, sembolize ettiği ve eseriniz olan üniversiteyi ziyadesiyle temsil edebilecek gibi duruyor. hayırlı olsun.
 • aynı adlı virüslü bağlantı yüzünden ismi bugünlerde çok popüler üniversite.

  açmayın adıyaman üniversitesi