1. bir tanesi de benim aklımı kemiren filmler serisi.

  başrolünde yanlış hatırlamıyorsam eddie murphy oynuyordu. o değilse de zenci birisiydi başroldeki abi. bu abimiz azılı bir suçlu mu neydi, aranıyordu galiba. kendisini arayan polisin yanına bir şekilde polis olarak girip onun partner'i oluyordu, beraber türlü maceralar yaşıyorlardı. filmin sonunda da esas oğlanımızın suçlu olduğu ortaya çıkıyordu ama meksika sınırını geçtiğinden partneri/onu arayan polis müdahale edemiyordu falan. izlemiş olan biri olduğunu umduğum bir film yani.

  edit : filmin adı blue streak imiş. eddie murphy oynamıyormuş. special thanks to orlandu tg cid.
 2. bir ev hatırlıyorum müstakil tarzı ve yatak başı elektronik saat. sanırım gece yarısı saati ve evi gösterdiginde birşeyler oluyordu. asıl eleman daha önce yaşadıklarını tekrar yaşıyordu. değişik bir döngüydü. çok az şey hatırlıyorum ama izleyip ismini bilen biri vardır elbet.
 3. hadi bana yardımcı olun yahu

  bi kaç çocuk vardı beyin güçleriyle eşyaları falan hareket ettiriyolardı, işte kız kafasını tutuyodu sonra hüp tepsi kalkmış falan öyle bi filmdi. neydi bu yahu?
 4. sol framede bu başlığı görmem tesadüf olamaz! aylardır kafayı yeme derecesinde hatırlamaya çalıştığım ama bir türlü adını çıkaramadığım bir film vardı, ta ki bugüne kadar. az önce yaklaşık iki saatlik bir çabayla buldum filmi. böyle bir rahatlama yok.

  fakat filmi bulduktan kısa bir süre sonra tüm hevesimin kaçması da bambaşka bir duygu, yaşayan bilir. izlemeyi düşünmüyorum, sonuçta olay aslında filmi hatırlamaktı. yine de olur da bir gün birileri de hatırlamaya çalışırsa diye (benden başka kim, bu gereksiz filmi düşünür bilemem tabi) imdb linkini paylaşayım efendim.

  filmin konusu bahis. trailer imdb sitesinde mevcut. filmin adı "big shot: confessions of a campus bookie"
 5. bir aile vardı uzun bir süre bir evin altında bir sığınakta yaşıyorlardı, seneler sonra oradan çıkmaya mı karar vermişlerdi öyle bir şeydi, erkek çocukları çıkmıştı hatta yanılmıyorsam, evleri de bir dükkan olmuştu, çocuk dış dünyayı garipsemişti. sonrasını hatırlayamıyorum, birden hafızanın ne kadar aciz kalabileceğini fark ettim.

  bu filmi hayal meyal hatırladığıma göre epey sene önce izlemişim, belki şimdi izleyince sevmeyeceğim; ama izlemek istiyorum, en azından adını öğrenmek...

  blast from the past'miş filmin adı, kimikimizaman'a teşekkürler.
 6. --- spoiler ---

  bir türk filmiydi. başroldeki kadın liseden tanıdığı birine aşıktı, her akşam karanlık bir odada slayt gibi bir şeyler izleyip o adamı düşünerek tekerlekli sandalyede sallanıyordu. hatta o adamın kendisinden hamile kalıyordu ama o adamın lisedeki aşık olduğu kişi olduğunun bile farkında değildi. film ilerledikçe kadın iyice deliriyordu. en son sevgilisine ulaşmak için evin her yerine ipler bağlıyordu falan.

  --- spoiler ---

  çocukken trt'de izlemiştim, beni çok etkilemişti.

  edit: ismi cazibe hanımın gündüz düşleri imiş. trajiklambasi, mam ve evine çok teşekkürler.
 7. benim de aklımda çocukluktan kalma bir film ya da dizi serisi gibi bir şey var. şöyle sahnelere sahip bir filmdi:

  adam oradan oraya koşuyor, ve de nereye gitse karşısına "9" rakamı çıkıyor. her yerde bu sayı ile karşılaşıyor. otel odası sanırım, gidiyor ki kapı numarası 9. başka başka şeyler de vardı bu rakamla ilgili ama aklımda özellikle de kapı numarasının 9 olduğu kalmış. böyle gizemli, gerilimli sahneler bolluktaydı. ya da ben öyle hatırlıyorum.

  evet bu kadar ayrıntıdan sonra sooppi hemen aklınıza geldi di mi hangi film olduğu?
  şimdi gelsin mesajlar, gitsin editler..

  edit: filmi ya da diziyi, 80 lerin sonu 90 ların başında izlemiştim tv'de...
 8. bir film vardı 90ların sonunda izlemiştim ama filmin baya baya eski, renkli filmlerin ilk çıktığı yıldan gibi bir görseli vardı. filmde bir sürü dedektif (böyle meşhur hepsi de) bir malikanedeki cinayeti çözmek için toplanıyorlar. hizmetçi falan var, tam maid kıyafetli ama sağır dilsiz, sonra o kuklaymış, kuklasını buluyorlar ama kuklada olmayabilir o kukla yanıltmak için de olabilirdi tam hatırlamıyorum. böyle bir film ama çok harikaydı kurgusu falan sırayla herkes katil gibi gözüküyordu.
 9. seneler önce star'da izlediğim, fakat çok küçük olduğumdan, korkup sonunu izleyemediğim ama deli gibi merak ettiğim bir korku filmi. her filmi defalarca yayınlamalarına rağmen buna bir daha hiç rastlamadım. bir korku filmi klasiği olarak çocuklu bir aile yeni bir eve taşınıyordu. bu evde başlarına garip olaylar geliyordu ve bu yüzden bir rahipten yardım alıyorlardı. sonunda bakıyorlardı ki meğer evin bodrumunun duvarına bir kız cesedi gömülüymüş -sanırım canlı canlı gömmüşler-. cesedi çıkarıp, cenaze yapıp, kızın ruhunu huzura kavuşturuyorlardı ve tam rahatladık derken garip olaylar devam ediyordu. gerisini bilmiyorum izleyemedim. bir bileniniz, hatırlayanınız çıkarsa çok süper olacak.

adları bir türlü hatırlanamayan filmler hakkında bilgi verin