şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'dir. tayyip erdoğan'ın dün gerçekleştirilen, 100 günlük icraat programı konuşmasında öznesiz sarf ettiği sözlerdir.

    “açtığımız 242 yeni adalet hizmet binası, gelişmiş elektronik yargı ağı, çeşitlendirilmiş hak arama yolları, artırılmış personel sayısı, sesli ve görüntülü ifade alma sistemleri, güncellenmiş mevzuatı ile ülkemizde adaletin tesisinde adeta devrim yapmış bir bakanlığımızdır. bunu başardık. "

    görüldüğü üzere, yeni adliye binaları yaparak adaleti sağlamada bir devrim başlatmış olan türkiye'nin bu yeni hamlesi, diğer adalet yoksunu ülkelere (başta abd olmak üzere) kapak olsun.
  • yine aynı ülke lüks görünümlü ama 3 5 senede damı akıtan hastaneler yapar. tabi içinde doktor da cihaz da yoktur. maksat dostlar alışverişte görsün. bu ülkede hükümet eğer bir alanda hizmet yapacağız, filanca projemiz var vs diyorsa garanti bir bina, yol, tünel vs gibi insaatlar yapıp adına da hizmet diyecektir ve vatandaş da bunu alkışlayacaktır. örneklerini verdik. adliye yaparak adalet sistemimiz, hastane yaparak sağlık sistemimiz, yol yaparak ticaretimiz gelişti. yersen.
  • yeni binalar ve yeni teknolojileri kullanmak tabiki sistemde kolaylıklar sağlıyor vatandaşlar için, temel problem liyakat olsa da yarın bir gün kişiler değiştiğinde en azından çağa ayak uydurabilmiş sistemler üzerinde var olacaklardır