şükela:  tümü | bugün soru sor
  • admiral alexei stukov, terran ordularının amirali, general gerard dugalle'in en yakın dostudur. buna rağmen samir duran'in gazıyla dugalle tarafından öldürtülmüştür (dugalle'in emriyle öldüren de samir duran'in kendisidir zaten) bu zerglere yapılmış en bir büyük iyiliktir
  • dugalle'i dörde katlayacak kadar iyi bir asker olan stukov, psi emitter'in değerini anlamayan dugalle'in gözünde (psi emitter'in tehdidini çook iyi anlayan) duran'ın dolduruşuyla hain durumuna düşmüş, samir duran tarafından öldürülmüştür. daha sonra çok pişman olan dugalle dünyaya onun onuruyla savaşta öldüğü yönünde bir haber yollamıştır ama gerçek dugalle'in ölmeden önce karısı helena dugalle'a gönderdiği mesajla ortaya çıkmıştır.
  • starcraft evreninde insanı en uyuz eden karakterler arasında başa oynayan kişidir.

    brood war'un giriş sinematiğinde gezegen yüzeyinde direnmeye çalışan koloniye yardım etmeyip kaderlerine terk eden general gerard dugalle'i etkileyebilecek tek kişi olmasına rağmen tek bir kelime etmez. ve koloninin zerg tarafından ele geçirilmesine dolaylı yoldan sebep olur. öküz öküz puro içmeye devam eder zerglingler, hydraliskler milleti kemirirken.

    pis heriftir. satıcıdır.
  • kendisi heart of the swarm'da infested olarak karşımıza çıkar.. kerrigan'a yardımları çoktur, yol gösterir, arkasını kollar falan sonra da swarm'a katılır.. takılır giderler, kerrigan gibi o da infested olduktan sonra gücüne güç katmıştır tabi ama bir queen of blades bırak olmayı ucundan kıyısından geçmez..
  • hots'ta en op supportlardan birisidir.