şükela:  tümü | bugün
  • bugün itibarı ile google'ın 750 mio usd karşılığında satın aldığı mobil reklamcılık konusunda lider platform sağlayıcı
  • gerek türkiye'de gerekse dünya'da gördüğüm en başarılı reklam platformu. cep telefonu ve tablet hedeflemek istiyorsanız daha iyisi yok.
  • kendisinde günlük 7 tl bütçeli bir adet kampanya yarattım. yanlışlık max cpc'yi yani click başına cost'u 50 girmişim ya da o bir şekilde set etti. hemen düzeltip 0.05 yaptım cpc'yi. ertesi gün ne göreyim yaklaşık 20000 gösterim 100 civarı click ve 60 tl civarı toplam maliyet. hayır bir de her zaman onaya gider ingilizce reklamlar çat diye auto approve oldu bu sefer.

ilaveten arayüzleri js bloated olduğu için mobili geçtim pc'de dahi oldukça yavaş ve tutarsız. özetle: mümkünse uzak durun.
  • kazançların ülkelere göre acayip fark ettiği servis. admob için türkiye üçüncü dünya ülkesidir, tıklama başına en ölü paraları veriyorlar. o yüzden türkçe bir uygulama ile işiniz gerçekten zor, yine de ben türkçe uygulama geliştiririm diyenlere saygı duymak gerekli.

edit: admob servisinin yanında startapp servisini de kullanabilirsiniz, admob kadar olmasa da idare eder. ayrıca verdiğim ref linkinden üye olursanız, her belirtilen gösterim sayısına ulaştıkça + olarak bonus para da kazanırsınız.
  • ekşi sözlükte çok az programcı olduğunu düşündüren servis. niye bu kadar az entry girilmiş. yanlış yere mi yazıyorum acaba?
  • android cihazlarda reklam sağlayacı.
  • admob yeni yaptırdıgım uygulamamla ilgili kullanıyorum, anlayan varsa yeşillendirsin lütfen.
  • 2017 yılı ile saçmalamaya başlamış google ürünü. ona tık saymaz bu tık saymaz iyice saçmaladı.
  • uygulamalarımda 5 yıldır kullandığım mobil reklam platformu, ancak yavaş yavaş başka platformlara kaymaya karar verdim. bu kararı almamdaki ana sebeplerden birisi gelirinin artık yerlerde olması diğeri ise geliştiriciler için hayatı sürekli zorlaştırması. 1-2 uygulamamda başka platformların reklamlarını deneyip uygun bir platform bulursam terk edeceğim kendisini.

edit: denemek isteyenler için appbrain iyi bir platform.
  • tıklama başına ödediği para çok değişir. bazen tıklama başına 0.06 kuruş verdiği gibi 12 tl verdiği de olmuştur. 10 binlerce kullanıcınız yoksa doğru düzgün bir para kazanamazsınız.