şükela:  tümü | bugün
 • ''artvin canavarı''... 1992-1995 yılları arasında 11 yaşlıyı öldürdü. öldürdüğü kadınlardan 6'sına tecavüz ettiği de anlaşılan çolak, zonguldak ağır ceza mahkemesi tarafından 6 ayrı idam ve 40 yıl hapis cezası aldı.
 • "artvin canavarı" olarak da tanınan adnan çolak, 1992 ve 1995 yılları arasında artvin’de yaşayan ve çoğu yaşlı ondan fazla kişiyi öldürdü, kadın kurbanlarına da öldürdükten sonra tecavüz etti. üç yıl boyunca, herkesin birbirini tanıdığı ve güvendiği bir bölgede terör estirdi. çolak, yakalanmasının ardından çıkarıldığı mahkemede cinayetleri işleme sebebini şöyle açıklıyordu: "ben yaşlı insanları öldürüyorum. onlar biz gençlerin rızkını yiyorlar. o kadar yıl yaşamışlar, daha fazla yaşamalarına ne gerek var?" sanık, kendini toplumun bir hizmetkarı olarak görüyor ve cinayetlerinde balta kullandığı için de halk arasında "baltacı" olarak tanınıyordu. evli ve üç çocuk babası olan adnan çolak son kurbanını öldü zannedip bırakması ve kurbanın kendisini tanıyor olmasından dolayı yakalandı.
  "baltacı" beş yıl süren yargılamanın ardından 2000 yılında altı ayrı idam cezasına çarptırıldı.

  (bkz: copy-paste değil alınteri)
 • kendi anlatımına göre 11 yaşına kadar anne babasıyla beraber uyumuş ve onların cinsel birlikteliklerine tanıklık etmişti. kuzeni tarafından tecavüze uğramış ve menenjit geçirmiş.
 • 1995'te yakalanmış ve sadece 10 yıl yatıp afla çıkmıştır.

  bununla ilgili; (bkz: #10265233)
 • bir katil olarak devlet kurumlari tarafindan kontrol altinda tutuluyor ve gozetiliyor mu, yoksa tam da turkiye ye ozgu bir tutumla bir huzurevinde işe mi sokuldu diye merak edilen.
 • türk seri katil.aslında standart seri katil kalıbına pek uymamaktadır.genel olarak seri katiller zeki -ya da en azından delil bırakmayacak kadar zeki- insanlardır.aksi durumlarda ise çabucak yakalanırlar.ama adnan çolak bence pek de zeki olmamasına karşın 3 yıl gibi uzun bir süre cinayet işlemiş ve ancak öyle yakalanmıştır.yoksa cinayet mahallinden arakladığı telefonu ve cinayet işlerken üstünde olan kıyafetleri evinde saklayacak, üstüne üstlük saldırdığı kişinin ölüp ölmediğini kontrol dahi etmeden öldüğünü düşünecek kadar amatörce davranacak birine zeki demek biraz komik.olsa olsa türkiyede'ki güvenlik açığının bir göstergesi olabilir kendisi.zaten sadece 10 yıl hapis yatıp salıverilmesinin de daha makul bir açıklaması yoktur.
 • 11 kişiyi öldürüp 10 yıl sonra rahşan affı ile dışarı çıkan kişi, kişi başına 1 yıl bile hapis yatmamış işte türk adaleti.
 • hakkında çoruh seni lanetliyor adlı kitap yazılmış seri katildir.
 • 1992-1995 yılları arasında yaşları 68 ile 95 arasında değişen 11 kişiyi öldürdü.öldürmeden önce de 6 kadına tecavüz etti zonguldak'ta yakalandı. 6 ayrı idam ve 40 yıl hapis cezası aldı.2005 yılında serbest bırakıldı. mahkemede ki savunmasından ufak bir bölüm.

  "yaşlı insanları öldürüyorsam da bunlar zaten zamanlarını doldurmuşlar. onlar bizim yerimize fazladan yaşıyorlar. belki de bizim kısmetimizi yiyorlar. hem kendimi tatmin ediyordum, hem de onları öldürerek toplumu rahatlatıyordum..."

  bir de yaşlı kadınlara tecavüz etmesini yedi-sekiz yaşlarındayken anne ve babasının cinsel ilişkiye girmelerine tanık olmasına bağlıyormuş.
hesabın var mı? giriş yap