şükela:  tümü | bugün
 • twitter'dan yaptığı açıklamalarla göz dolduran, yürek hoplatan tübitak bilim kurulu üyesi.
  işte o açıklamalardan birkaçı: http://ff.im/orsqx
  kendisini twitter'dan takip etmek isteyenler için link: http://twitter.com/#!/adnandalgakiran

  dalgakıran'ın yürek hoplatan açıklamalarına istinaden yazılmış, tarihe not niteliğindeki bir yazıya ise şu linkten ulaşmak mümkün: https://plus.google.com/…25875639/posts/bp25dvhx6g3

  konuyla ilgili tartışmalar ise şu linkte sürmekte: http://ff.im/oruzx
 • "şu an londra dayım taxicide ağlıyor ,işadamıda." şeklinde bir tweet yazmış tubitak bilim kurulu üyesi. benim bundan anladığım bu abimizin londra isimli bir dayısı taxici denilen bir yerde iş adamı olduğu için ağlıyor. gerçekten üye olduğu kurulu hak eden bir abi olduğu belli. maşallah.
 • sayesinde lisans ve doktora yapanların %90'ının tembellikten ötürü bu yolda olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. acaba geriye kalan yüzde onu hangi çok bilimsel kriterlere göre ayırt etti, meraklar içerisindeyim.

  sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım.
 • sol.org.tr de hakkında "tübitak'a 'kompresörcü' üye!" başlıklı bir haber çıkmış kişidir.

  haber metni şu şekilde.

  tübitak bilim kurulu üyesi adnan dalgakıran'ın, tübitak'ın resmi internet sitesinde yer alan özgeçmişi kurumun akp'nin elinde ne duruma düşürüldüğünü bir kez daha kanıtlıyor.

  tübitak'ın resmi internet sitesinde kurumun bilim kurulu'nda yer alan bir ismin özgeçmişi yer alıyor. bu özgeçmişte bilim adına hiçbir bilgi bulunmazken, kişinin 'girişimcilik' başarıları anlatılıyor.

  tübitak bilim kurulu üyesi olan adnan dalgakıran, lise yıllarında babasının kurduğu, "perşembe pazarı’ndaki dalgakıran kompresör’de" iş hayatına atılan ve şirketi bir dünya markası haline getiren “girişimci” olarak övülüyor. istanbul üniversitesi kimya fakültesi’nden mezun olduğu anlaşılan adnan dalgakıran'ın bilimsel çalışmalarıyla değil sürdürdüğü ticari faaliyetlerle tübitak'ta ne yaptığı anlaşılamıyor.

  tübitak bilim kurulu üyesi adnan dalgakıran’ın özgeçmişi sitede şu şekilde yer alıyor:

  "1962 istanbul doğumlu olan adnan dalgakıran, kabataş lisesini bitirdikten sonra, istanbul üniversitesi kimya fakültesi'nden mezun olmuştur.

  lise yıllarında babası tarafından kurulan, perşembe pazarındaki "dalgakıran kompresör"de iş hayatına atılan dalgakıran, okulunu bitirdikten sonra profesyonel anlamda iş dünyasındaki yerini alarak, dalgakıran kompresör'ü 47 ülkede ihracat yapan ve yedi ülkede şirketi olan bir dünya markası haline getirmiştir.

  yönetim kurulu başkanı olarak dalgakıran kompresör’deki görevini başarıyla devam eden dalgakıran, aynı zamanda orta anadolu makine ihracatçıları birliğinin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. adnan dalgakıran bu göreviyle birlikte istanbul sanayi odası meclis üyeliği ve türkiye ihracatçı meclisi icra kurulu üyeliği görevlerini ile tobb makine sektörü kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir.

  evli ve iki çocuk babası olan ve ingilizce bilen adnan dalgakıran 12 eylül 2011 tarihinden itibaren tübitak bilim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır."

  (sol - haber merkezi)

  `http://haber.sol.org.tr/…mpresorcu-uye-haberi-49088`
 • "endoplazmik retikulum çocukları meslek sahibi yapmaz"
  "evren konusunda fazla kasma, kafayı bozarsın"
  "lisans ve doktora yapanların%90 ı tembellikten ötürü bu yoldalar"

  şeklinde yorumları olan; kimya fakültesini bir şekilde bitirebilmiş olmak dışında hiçbir vasfı olmayan tübitak bilim kurulu üyesi.

  (bkz: tübitak)
  (bkz: bilim)
  (bkz: akp)
  (bkz: dincilerin zeka seviyesi)
  (bkz: dincilerin espri anlayışı)
 • her şeyi geçtim türkçesi çok kötü. soru ekleri ayrılmıyor, bağlaçlar kan ağlıyor.
 • kendisi köylüm olmakla birlikte hayatımda hiç görmediğim bir insandır.fakat etrafındakiler ve akrabalarından duyduğum kadarıyla para kendisini biraz bozmuştur :)
 • standart akp tipi vasifsiz ve vizyonsuz tuccar-burokrat. endoplazmik retikulumu ogrenmeye ne gerek var, molekuler tip bizim isimiz degil ki? birak amerikali, avrupali, japon ugrassin, yeni tedaviler gelistirsin, yeni atilimlar yapsin, biz uygun fiyata cihazlari ithal ederiz, prosedurleri ogreniriz yeter. fazla kasma, dengen bozulmasin.
 • pek okuyamadım kendisini. görebildiğim kadarıyla ne bilimle ne de ana diliyle arası iyi. türkçe kurallarına uyarak, en azından dahi anlamındaki de'yi ayırarak yazmaya başlarsa ciddiye alıp tekrar değerlendirebilirim.