1. aynı kişi mi kesin değil ama:

  1- 1960'lardaki mavi ışıklar müzik grubunun elemanlarından. askerlik görevi nedeniyle müziğe ara veriyor. grup 10 yıl kadar sonra dağılıyor, 90'larda tekrar toparlanıyor ama adnan göyken'in adı geçmiyor.

  2- 1991 eurovision türkiye elemelerinde 2. olan hamburger adlı şarkıyı seslendiren kişi.

  bence muhtemelen aynı kişi.*
 2. 1960'lardaki adnan göyken ile 1991'de eurovision'da yarışan aynı kişi olsa gerek çünkü adnan göyken 1960'ların sonlarına doğru, mavi ışıklar'ın askere giden bir elemanının yerine geliyor. o eleman askerden döndüğünde ise adnan göyken ingiltere'ye gidiyor.

  1991 tarihli eurovision şarkısı "hamburger"i reklamlarda kullanması için yedigün'e satarken adnan göyken yaptığı açıklamada ingiltere'de eşiyle hamburgercide tanışmış olmasının ilhamıyla bu şarkıyı yazdığını belirtmiş. hem aynı isim hem aynı soyad hem üst düzey müzik yeteneği hem de ingiltere zamanlaması. e artık tesadüf olamaz. ukte giderilmiştir. bir de hamburger'i bulabilsem tam olacak.

  ayrıca adnan göyken 1992'de bir albüm yapmış. adı "bu iş bu kadar". o albümün içinde hamburger var mı bilmiyorum. muhtemelen yoktur. haklarını yedigün'e o zamanın parasıyla 50 milyon tl'ye satmış zira.

adnan göyken hakkında bilgi verin