• erdal inönü gibi, dahi ama politikadan habersizdi kendisi.. nurolsun..
  • siyasetle iştigal edip de ardından küfür edeni olmayan nadir adamlardan. daha çok yaşasaydın, güzel güzel şeyler yapsaydın. çok yazık. öldüğünü öğrendiğimde ailemden birisi ölmüş gibi üzülmüştüm.
  • en fakir ölen, mucit bakan. öldüğünde hurda haline gelmiş arabası ve bankadaki 43 milyon lirasından baska bir mal varlığı bırakmadığı beyan edildi. tekel 2000 de onun buluslarındandır. hala adam gibi bir sigara markası yaratılamadı türkiyede.
  • istanbul ataköy'de bir bulvarın ismidir.
  • gercekten tanınması gereken cok durust ve cok caliskan bir politikacı.

bakanlık yapmasına ragmen secmen bölgesi olan kartal'dan (istanbul) kopmayan ve burada çok sevilen insan. akşamları mahalle kahvelerini dolaşır ve parti ayrımı gözetmeksizin vatandaşın sorunlarını çözerdi (bizzat şahit oldum). bu sayede en koyu solcu olanların bile sempatisini kazanmış adnan kahveci olduğu sürece oyum ona diyenlerin artmasına sebep olmuş kişi.

cenazesi kartal meydanında yapılmış ve meydan tıkabasa dolmuştu. mezarı yakacık mezarlığında dır.
  • iyiler cok yasamaz dedirtten adam
  • star televizyonun ilk sahibi olan oğlu ahmet özal'dan vergisini ödemesini istedi diye,turgut özal tarafından edepsiz,terbiyesiz(!) olarak nitelendirilen kişidir.özal ile arasındaki çekişmenin sebeplerinden biri de budur.buluşlarından tekel 2000, ahım şahım bir sigara olmasa da türkiye'de marlboro'nun önünü keserek,müşteri potansiyeli yaratmış ve marlboro'nun tek seçenek olmasını engellemiştir.
  • o donemler milletvekili maas zamlarinin gorusulup oylanacagi bir meclis oturumunda, 'bu maas bize zaten fazla' diyerek, o gunku meclis icinde zamma ret oyu veren tek milletvekili olan sahsiyet. populizm kaygisi diyenler olmustur ama baska insanlarin kisiligine bakarak, kahveci'nin kisiligini yargilamaktir bu bence.
  • ölümü esrarengiz olaylarla açıklanabilen, bir yerlere dokundurduğu için safdışı bırakıldığını sandığım eski politikacı
  • limon (ya da leman) dergisi çizerleri, karikatürler/yazılar dolayısıyla başları politikacılarla derde girdiğinde; adnan kahveci gizli gizli bunlara tüyo verirmiş. mahkemede şöyle davranın, bunu söyleyin vs...bizzat bir leman çizeri televizyonda söylemişti bunu ama adını hatırlayamadım.
hesabın var mı? giriş yap