şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dokuz eylül üniversitesi işletme fakültesinde tum zamanlarin mvp'sidir.

  fakulteye onun kadar muhte$em bir insan gelmemi$tir; bundan sonra da gelmeyecektir.
 • dokuz eylul universitesi isletme fakultesi'nde istatistik ve ekonometri derslerine giren profesor. derse baslamadan once yaptigi gundelik havadan sudan sohbetleriyle unludur.
 • ısletme fakültedesinde adı aklımda, hatrimda en çok kalan,öğrencilerinin vizyonunu geliştirme konusunda en çok yol gösteren hocalardan biridir. ne var ne yok acaba izmirde derken farkettim ki haziran ayında yapılacak olan rektörlük seçimlerinde de adayligini koymuş.*

  adnankasman.com
 • kendileri 9 eylül'ün yeni rektörü olarak atanmış bulunmaktadır
 • 12 ağustos 2016 tarihinde cumhurbaşkanının yaptığı atama ile dokuz eylül üniversitesinin yeni rektörü olmuş kişi
 • kendileri dokuz eylül üniversitesi rektörü olmuştur.

  hayırlı uğurlu olsun. umarım adil, liyakata önem veren, yalakalarının gazına gelmeyen, dürüst ve huzurlu bir yönetim süreci olur.

  edit: belli ki olamamış.
 • dokuz eylül üniversitesi rektörü olmuştur. hayırlara vesile olsun.

  geçtiğimiz dönem kendisinden mathematical economics dersini aldım. derslere çok katılan bir öğrenci olmasam da, birkaç kez uğradım. 10 numara 1 adam olduğunu söyleyebilirim.

  arada ders anlatmaktan sıkılıp paralel evrenler, zaman yolculuğu gibi konulara kaptırıp "bunlar iktisat'tan daha eğlenceli" demişliği vardır ki prensip olarak hoca sevmeyen ben kendisini sevmiş bulundum.

  rektörlük sürecinde de aynı çizgide devam ederse dokuz eylül üniversitesi'ni güzel günler bekliyor. (gerçi bizden geçti gidiyoruz yakında ama)
 • deu rektörlüğünü "tınaztepeye" getirmiştir
 • bir işletme fakültesi hocası olarak deu tıp fakültesi hastanesinin batmasını engelleyebilir diye umduğum yeni rektör.
 • şu haberleri de cv sine ekleyelim :

  barış akademisyenleri açığa alındı

  dokuz eylül üniversitesi’nde barış bildirisine imza atan 12 akademisyen üniversite yönetimince açığa alındı.

  barış bildirisine imza attıkları için daha önce haklarında soruşturma açılan akademisyenler, söz konusu soruşturma kapsamında açığa alındı. rektörlük tarafından açığa alınan akademisyenlerin isimleri şöyle: tıp fakültesi öğretim üyeleri prof. dr. cem terzi, prof. dr. izge günal, prof. dr. halil resmi, doç. dr. halis ulaş ile iktisat fakültesi öğretim üyesi prof. dr. ayşen uysal, dr. nuri erkin başer, araştırma görevlileri aydın arı, dilek karabulut ve serap sarıtaş, güzel sanatlar fakültesi öğretim görevlisi emel yuvayapan, doç. dr. seçkin aydın ve prof. dr. yeşim edis şahin

  rektör yardımcısı zorla istifa ettirildi

  rektör yardımcılığı döneminde üniversitenin 1 milyar liralık bütçesinin bulunduğu mali yapıların yüzde 60'lık kısmını yöneten prof. dr. aslanertik suç duyurusunda, kasman'ın göreve başladığı tarihte kendinden tarihsiz ıslak imzalı istifa dilekçesini istediğini öne sürdü. prof. dr. aslanertik, prof. dr. kasman'a "neden benden istifa dilekçesi istiyorsunuz?" diye sorduğunu, prof. dr. kasman'ın da 16 yıllık arkadaş olduklarını hatırlatarak, "sen bu imzayı vermezsen diğerlerinden de alamam" diyerek ikna ettiğini öne sürdü. prof. dr. aslanertik dilekçesinde, kasman'ın sürekli kendisinden istifa etmesini istediğini iddia etti. istifa etmediğini söyleyen arslanertik, bundan sonraki süreçlerde kasman'ın kendisinden üniversite hakkında sürekli rapor isteyerek sistematik halde mobbing uyguladığını öne sürdü.