• mahkemede söylediği merhamet edin efendim sözü baron mehmet karahanlı tarafından öldürülmeden önce mabetteki toplantıda söylenmiştir.
  • (bkz: #107747663)
  • diploması vardı.
  • adnan menderes konusundan bağımsız olarak, olayın üzerinden 59 yıl geçmesine rağmen neredeyse her siyasi tıkanıklıkta adının haberlerde geçip darbe çığırtkanlığı yapılmasının tek sebebi insanımızın ve siyasetçilerimizin işin içinden çıkamayıp suçu başka bir olaya/kişiye atma sorunudur. bugün anılması tabiki yanlış değil ama bir yıl içerisinde kaç kez adnan menderes haberi okuduğumuzun farkında mısınız? bu hastalıktan kurtulur muyuz bilmiyorum.
  • asılarak bir kahraman bir efsane haline getirilmiş katıksız vatan haini. yaşasaydı ve sonu kenan evren gibi olsaydı daha iyi olurdu.

adnan menderes

27 mayıs darbesi
  • amerikan koleji mezunu olup amerikan hayranı bir herif(ti). memleketi amerika’ya peşkeş çektikten sonra elde avuçta bir şey kalmayınca tekrar amerika abisine yalvarmaya gitti ama amerika abisi sallamadı. sonra sovyet rusya’ya sırtını yaslamaya çalıştı. amerika abisi de en sonunda işini bitirdi..

kör öldü badem gözlü oldu..
  • mahkeme kararında, şöyle bir suç işlediği görülmektedir;

"kanuna aykırı olarak üniversite basmak ve halka ateş açtırmak."
  • 2020 akp'siyle 1960 dp'si arasında mantalite olarak çok bir fark yoktur. bugün her açıdan dibi görmeyi basardiysak adnan menderes'in yasattiklarinin, yerleştirdiği mantalitenin ve yaptıklarının karşılığında yapılan darbenin çok büyük payı vardır.
    rahmetliye bizim bugünkü yasadiklarimiza dolaylı olarak sebep olduğu için hakkımı helal etmiyorum.
  • toprak reformu...
    karsi cikan kimdi???
    anlayana...
  • türk düşmanı, türk kültürü ve anadolu düşmanı bir adamdı. ülkeye, cumhuriyet değerlerine verdiği zararın haddi hesabı yok. üstelik kendinden sonraki dönemde yaşanacaklara sebep olduğu için adamı asmak da çare olmadı, ölüsü bile zarar hala bu topraklara. öbür tarafta ateşin bol olsun menderes.
hesabın var mı? giriş yap