• misak-ı milli sınırları içerisinde kendine ait bir eğitim binası olmayan tek tıp fakültesidir bu. ama buradan mezun olana da diploma veriyorlar falan ilginç tabi. bize verilen söz seneye kesin olarak aytepe deki merkez kampüse taşınılacağı yönündedir. bunların dışında hocalarla diyalog soğuk üniversite ortamı tarzı değildir burada. mekanın küçük olmasının da etkisiyle özellikle temel tıp bilimlerindeki hocalarla öğrenciler aile gibidirler.
 • cerrahi branşlardaki üstün başarısı ! dilden dile dolaşan tıp kurumu.
 • senelerdir internlerine yemek veremeyen bir hastanesi vardır.
  kaç defa dilekçe yazıldı, kaç defa ilgili hocalarla görülüşüldü, başka hocalardan telefonlar edildi, tüm yollar denendi, gene yok, gene yok.

  anlamıyorum altı üstü bir tabilot yemek.

  eski hastane binasında iken "siz de görüyorsunuz işte, imkanlarımız kısıtlı, yeni binamıza taşındığızda böyle sorunlar olamayacak arkadaşlar" sözleriyle oyaladırlar, hiç bir gelişme olmadı. onca şikayetten sonra dün tekrar başhekim yardımcısı hocayla görüşüldü, "ben bir kaç yeri arayayım yarın gelin" cevabı alındı. bugün gidildiğinde ise hastane yönetiminin yemek ihalesi alırken interm hekimleri hesaba katmadığı (!), şu anda ise ilgili firmanın daha fazla kişiye yemek sağlamasının ihaleye giripte kazanamayan diğer firmalara (daha fazla satış yapılacağı için) haksızlık olacağı, bu nedenle yemek verilemeyeceği cevabı alındı.

  stajey hakimler maaş alır, stajyer polisler maaş alır, stajyer askerler maaş alır, teorik eğitimini tamamlayan bu meslek adayları tüm sosyal haklara sahipken biz tıp öğrencileri değil staj yaparken, tüm günümüzü yardımcı hekim olarak, yani çalışarak geçirdiğimiz internlik döneminde bile para almayı bırakın, altı üstü bir tabilot yemeğe bile ulaşamıyoruz.

  nöbete kalırsınız, tüm geceyi hastanede geçirirsiniz, acildesinizdir, bulunduğunuz yeri terk edemezsiniz ve hastane yönetimi sizden kantinden aldığınız tostla tüm gece çalışmanızı ister. aç karnına daha mı iyi çalışacağımızı düşünüyorlar?

  hayır geçrekten inanmak istiyorum, gerçekten isteyip de ayarlamayadıklarını düşünmek istiyorum, ancak hocaların çoğunun türkiye koşullarına göre üst düzey gelire sahip olduğu, hazırlanmasında trilyonların harcandığı bir hastanede maliyeti adam başı 4 lirayı geçmeyecek bir yemeği çalışan intern hekimlere sadece nöbet tuttukları gece vermek bir kaç yıldır yapılamayacak zorlukta olmamalı.

  uzun çabalar sonra gelen edit: geçen gün nöbetteyken yemek yedim!
  buradan sabri hoca, eray hoca ve m. altınışık hocaya teşekkür ederim.
 • ekonomiden, para idaresinden anlamayan yöneticilerin olduğu yer. her odaya lcd televizyon takalım, 8 tane asansörümüz olsun, çalışanların hakları zaten önemli değil anlayışını benimsemiş adamlarca yönetilen yer. haziran 2010 itibariyle iflas bayrağını çekmiş ve ikinci bir karara kadar çalışanlarına nöbet ve döner sermaye ücretlerini dağıtmayacağını duyurmuştur yönetim.
  bir doktorun 1400, bir hemşirenin 1200 tl ile, belirsiz bir süre boyunca geçinmesini salık vermişlerdir.

  (bkz: aferin)
  (bkz: harikasın)
  (bkz: öpüyorum)
 • bugun neredeyse butun gun boyunca telefonlarina ulasamadigim daha dogrusu telefonlari surekli mesgul calan fakultedir. telefonlari acik birakip bir yere mi gittiler nedir? internetten de baska bir iletisim numarasina ulasamadigimdan telefon sarjimi bitirmeye dogru gidiyorum. oysa ki soracagim 5 dakikalik bir soruydu...
 • seneye kadavrası olmayacak korkusuyla bu seneyi bitiren öğrencilere sahip fakülte.
 • dandik şehrin, dandik okulunun, dandik fakültesi.

  buradan tıp doktoru olacağınıza, hacettepe veya istanbuldan diş doktoru olun daha iyi. yalan değil.

  dur ekliyim: bu aptal okulun puanının geri kalan fakültelerden yüksek olmasının sebebi şu ki gelen herkes deniz var sanıyor. yok deniz meniz. en yakın deniz 1,5-2 saat. sakın deniz var diye yazmayın bu okulu. tekirdağ yazın, bolu yazın kocaeli yazın vs. vs. en azından büyük şehirlere yakın olursunuz.

  dur bi daha ekliyim:an itibariyle 2.sınıfların bir anfisi yoktur. 186 kişi resmen konferans salonunda ders işlemektedir. okul eğitimini sağlayamayacağı kadar öğrenci alıp rezilleri oynanaktadır. bunların altındaysa rektörlük seçimi rekabeti vardır. yapacağınız işe..

  madem oyladınız bi daha ekliyim: 2. dönem itibariyle 1. ve 2. sınıflar hayalet bi binaya geçip anfilerine kavuşmuşlardır evet. ama kantin için uzaklara yürümek zorundalardır. bina içinde su ve simit satsalar iş çözülecek ama dediğim gibi, hayalet bir binada ders görenler için bu lüks olarak görülmektedir.

  bi daha oyladınız bi daha ekliyeyim: bu okula gelirseniz eğitim de beklemeyin. sadece çıkmışlarla sınıfın geçilebildiği bir okul burası. textbook okumaya vakit bırakmayan, slaytları, notları 10 yıl önceyle aynı olan bir okul. sırf bişeyler öğrenebilmek için şu anda guyton ve robbins okuyorum. anatomi hakkında ise sadece yapıların ne olduğuyla ilgili fikrim var. ama işlevleriyle ilgili sadece yüzeysel.

  sürekli oyluyorsunuz çok çarpıcı bir edit geliyor: kadavrası olmayan bir tıp fakültesidir kendileri. evet arkadaşlar kadavra yok. üniversite (rektörlük) boktan binalara milyonlar harcarken, 3 kadavra almaya parası olmayan boktan bir okuldur. arkadaşlar kadavrası yok okulun yapmayın etmeyin..
 • şimdiiiii herkesin kendi üniversitesini ve bölümünü yerin dibine sokma aşamasını atlayaraktan, kampüsün hastaneye uzaklığı, öğrenci yaşamı gibi detaylar için bir kaç dakikanızı yeşil edebilir miyim?

  egenin serin sularına uzak denen okul.
 • öğretim üyelerinin makaleleri, okulun veritabanı proxy'sinden bağlanınca bile bedava full text olmayan okul. oğlum kendi hocalarımızın makalesini de okulumuzun veritabanından okuyamayacaksak ne diye var bu veritabanı?