• kendisi televizyon kanalı bile kurabildiğine göre muhtemelen kesintisiz bir kaynaktır.

aynı zamanda şahsen şu hayatta en çok merak ettiğim şeylerin başında geliyor.

diğer en büyük merakım da şu: "paralel evrenler var mı?"

başka hiçbir şeyi bu ikisi kadar merak etmiyorum.

bugün bir televizyon kanalının maliyeti milyon dolarlardan kapı açıyor.

sadece televizyon da değil, birinci kuşe kağıda binlerce bastırılıp bedava dağıtılan kitaplar var, biraz dergiciliğe bulaştığım için ne kadar maliyetli olduğunu biliyorum. hadi bunları geçtim;

etrafındaki bayanların twitter'da kendi yayınladıkları fotolara bakıyoruz, hepsi boğaz manzaları malikalanelerde oturuyor, altlarındaki arabaların en kötüsü range rover. bir lüks, bir ihtişam. kendileri adnan oktar'la tanışmadan önce aynı evlerde oturup, aynı arabalara biniyorlar mıydı mesela?

şunun için merak ediyorum, kendileri maşallah, çok güzel hanımlar. böyle altında lüks spor arabalarla gezip, boğazda oturan hanımları -güzide magazin basınımız sayesinde- elbet tanırdık. şahsen ben magazini yakından takip etmeme rağmen kendilerini ilk kez a9 tv'de gördüm.

neyse gözümüz yok tabi, allah daha fazlasını versin de, bu değirmenin suyu nereden geliyor acaba?

tamamen yasal yollardan edinilmiş gelirler olduğuna şüphem yok, nereden geliyor onu merak ediyorum sadece. kendisini takip etmediğim için bilemiyor olabilirim. derneğine bağışlardan mı? kendisinin başka işleri mi var? ailesi mı zengindi? nedir?
  • kadınların pazarlanması suretiyle kazanılan para ile beslendikleri apaçık ortadadır. bu gerzek insanlar kendi aralarında eğlenen ahlaksız ve görgüsüz sapıklar gibi lanse ediliyorlar. oysa bu sapık örgütün çok ciddi bir misyonu var. kadını bu kadar ayaklar altına alan, adi bir obje olarak gösteren, hem gelir elde etmek hem de egosunu tatmin etmek için kadınlara daha fazla zarar verebilecek bir ahlaksızlar öbeğini ben daha önce görmedim. stajyer olduğum dönemlerde haklarında ağır cezada açılmış olan onlarca davayı takip etme fırsatım oldu. her birinde insan aklının alamayacağı kadar aşağılık şeyler gördüm. maalesef bu adamın seyirciyi tahrik etmek üzere hazır tutulan zavallı beş altı kadın ile çekilmiş olan videoları hesaptan hesaba, elden ele kahkahalarla dolaşmaktadır. ancak densiz bir kuryeye verilen tepkinin onda biri dahi kadınlar tarafından bu adama verilmiyor. kadının değersiz olduğu, yalnızca seks objesi olduğu bir toplumda ne çocuğun ne ahlakın ne de ailenin değeri olur. bu adamın her videosunda kadınlar ölümüne aşağılanıyor. ne var ki ülkenin en aşağılık topluluğu olan bu sapıkların başı asla hukuk ile belaya girmiyor. oysa o videoda gördüğümüz kızlar çoğunlukla gizlice videoları çekilmiş ve şantajla orada tutulan insanlar. bu bile bu ahlaksızlar çetesini çökertmek için yeterli iken, adamların bu kadar idolleştirilmesini aklım almıyor.
  • ne kadar doğrudur bilmem ama sadece duyduğumu yazıyorum.

adnan oktar'ın gelir kaynağı şantaj mafyasıdır. ünlü insanların kadınlarla ilişkilerini videoya alıp ünlü insanlara şantaj yapmaktadır. yanındaki kızların da neyin nesi olduğunu birazcık açıklamaktadır bu iddialar. dini kimliği de bunu ört pas etmek için mi var bilmiyorum.

tekrar ediyorum ne kadar doğrudur bilmiyorum, hiçbir kanıtım yok. sadece birinden duyduğumu yazdım. ama bana inandırıcı geldi.
  • (bkz: haraç)
    eskiden devletin aldığı haksız vergiye haraç denirmiş,..
    şimdi,
    zengin ama güçsüz ailelerin kimsenin bilmesini istemediği sırlarına vâkıf olanların düzenli olarak yaptığı tahsilatlara deniyor.. her vâkıf olan toplayabilir mi?.. zor.. ayrıca, bu nevi ailelerle aynı muhitten, onlarala içli dışlı ailelerin veletleriyle el ele organize işler çevirmek gerek.. bir de kedicik olur, oğlancık olur algı saptırıcı bir vitrin ile kamuflaj iyi olur.. maksat haraç-maraç kimsenin aklına gelmesin. nitekim işe yaramış ki, basit bir google search'te bile, mahkeme kayıtları, bu minvalde görülen dava ve cinayet haberleri ile bu tezgah alenen ortalığa dökülmüşken.. ya kimse search'memiş, ya da algı zehirlenmesinden kimse baktığını görememiş..
    gözler her gece dönen alemde tabii... ama kimse boşuna hasetlenmesin.. bu işler göründüğü kadar kolay değil.. karizma şart... zaten muhtemelen adam karizmasının veletler üzerindeki tesirini ilk farketiğinde şeytana uymuştur.. hele de bir kaç cinsel macera, bir iki de masum sır saklama hizmeti karşılıksız kalmamışsa.. işler organize işlere doğru evrilmiştir.. herhalde.. yoksa,, dış güçler ve onların bir fetövari bir dümeni daha diyen prim yapar...
  • hayatta cevabını en çok merak ettiğim sorulardan biri. biraz araştırma yaptım. net sonuç bulamadım. ama kadın ticareti olmadığına eminim. o saçma bir cevap olurdu. sürekli böyle bir şeyden bahsedilir dururlar yıllarca ama daha ortaya tek kanıt çıkmamıştır. ben inanmıyorum.

bir de doktora tezi ile karşılaştım araştırırken. güzel bir çalışma. ross solberg, anne'nin çalışması, göteborg üniversitesi'nden. (bkz: http://sh.diva-portal.org/…=diva2:626688&dswid=2652)

tezin tamamını indirebiliyorsunuz. 13 sayfada değirmenin suyunun nereden geldiği anlatılıyor. tezi yazan da açıkçası doğru cevabı bulamamış. ama cemaat üyelerinin katkıları olduğunu düşünmüş. fundrasing bana da mantıklı geldi. sonuçta gülen cemaatinden gördük. adnan hoca bunun çok daha küçüğü ve mümkün. zaten müritleri başarılı ve zengin kesim.

insanları bir şeye inandırdığında onlara her şeyi yaptırabiliyorsun. para toplamak basit bir iş oluyor. gülen, hitler, adnan hoca, dünya tarihi böyle örneklerle dolu.
  • richard dawkins'in de zamanında merak edip sorguladığı, kuşe kağıtlı kalın kitapların* nasıl adnan bey tarafından bedavaya dağıtıldığının kamuoyuna sorulduğu bir bilinemezlik.
  • 15 temmuz'a kadar "tamam ama neden" sorusuna yanıt bulamamış olsam da bunca zenginliğin sadece gülen cemaatinin el altından para akıtması ile mümkün olabileceğini düşünüyordum fakat 15 temmuz sonrası hallaç pamuğu edilen gülen cemaati ortadayken bu adama en ufak bir şey yapılmadı. demek ki bulunan bir bağ yok.

şantaj denmiş. bunu da mantıklı bulmadım. bir olur iki olur tamam ama illa ki bi sert kayaya çarparsın bunca yıl sürdüremezsin bu sistemi. şayet yanında ekstradan mafyacılık yapmıyorsa, ki düşük ihtimal, şantaj fikri de havada kalır.

yine en mantıklısı ailesinden çok ciddi bi servetin kalmış olması. bunu da doğru işleyecek bi ticari zekası varsa durum açıklanabilir.

hocam sözlük takip ettiğiniz biliniyor. şayet bu entry'e denk gelirseniz bana ulaşın maaşlı çalışanınız olmayı düşünüyorum. saygılar inşallah hocam.
  • kacak et
  • (bkz: kedidir kedi)
  • (bkz: sosyal evler)
hesabın var mı? giriş yap