• "fenerbahçe şampiyon olsa alkışlamam, çünkü şampiyonluğu kaybettiğimiz için çok üzülürdüm, ne nefret duyardım, ne agresif birşey yapardım ama alkışlamazdım da. iki yüzlü olmaya gerek yok" dediği için telegol yorumcuları tarafından bir anda gereksiz bir aforoza uğramış, galatasaray tarihinin en iyi yöneticilerinden biridir.
  • "federasyonun sergilediği tavır karşısında, başkanımız ünal aysal'ın ağzından bir açıklama yapma zorunluluğumuz oldu. bu açıklamamızın ardından tff kulübümüz ve başkanımızı fırsatçılıkla suçlayan bir açıklama yapmıştır. ikinci başkanımız ali dürüst, çok net bir tavır ortaya koymuştur, federasyon'un atacağı her adımın arkasındayız. ancak federasyon yaptığı açıklama ile adım atmayacağını göstermiştir. ligler başlamadan, tff'nin gerekli adımları atmasını bekliyoruz. tff istediği belgelere ulaşabilecek tüm yetkilere sahip özel ve özerk bir kuruluştur. adım atmamak ve gereğini yapmamak, başkanımızın yaptığı açıklamada olduğu gibi kamu vicdanı tarafından kabul edilemez. adli mercilerin tff'ye iletmesi gereken, delillerdir, iddianeme değildir. tff'nin delillerle ulaşma talebi, bir lütuf değil, anayasa da yer alan bir haktır. bu bakımdan tff hakkını elde etmek için gerekli resmi girişimlere bulunmaya davet ediyoruz. biz şaibesiz, fair-play ortamı içinde bir yarış istiyoruz ve böyle bir ortamı arıyoruz"

konuyu anlamak istemeyenlere bir kere daha izah etmiş kaliteli insan, umarım artık adalet istediğimiz anlaşılır.
  • dünyada şike yaparak "mağdur olan" olmayı başarabilen tek spor camiası yöneticileri için artık yapılabilecek tek şey olan ironi ile dalgasını geçmiş adam. bunu da gayet oturaklı yapmış sağolsun güzel ses çıkarttı şikeci kuşlardan. burada sözü 100 büyük fenerbahçeliden biri olan ünlü büyüğümüze bırakarak huzurlarınızdan ayrılıyorum.

-emenike galatasaray'da desen?
    +he emenike?
    -he çalım desen?
    +he hee
    -he çalım
    +hee...
  • ciftcinin ve tarimin dostu guzide insan. adam tavsiye vermis ne guzel. size de yaranilmaz ha.
  • son kapağı çok acı oturmuş olacak ki şikeci trollerin nevri dönmüş. öncelikle bu kapağın sebebi ali yıldırım'ın sözlerinden önce fatih terim'in söylediği bazı şeyler var. ancak bunlar bir demeç değil. dost sohbetinde konuşulan konuların dışarı bilgi dışı sızdırılması ve orada da söylenen şey rakibe saldırı değil! çok para harcadınız söylemleri artınca fatih terim "geçen sene elalem 20 milyon harcarken biz 250 bin harcadık ve şampiyon olduk. yani onlar devre arası sow alırken maliyet hesabı yapmayanlar biz sezon sonu şampiyon olup, şampiyonlar ligine kadro kurarken maliyet hesaplıyor madem o halde sow transferinin maliyeti de budur" diyor! hoş siz yediğiniz kapaktan olsa gerek guiza demişsiniz ama bahsedilen sow transferidir. ali yıldırım ise bu sözün üstüne atlayıp olayı önce stad inşaatına, ardından fatih terim'in açıklamasını döndürüp galatasaray kulübüne ve lütfi arıboğan'a getirmiştir. kısacası yaptığı en hafif tanımıyla terbiyesizliktir. adnan öztürk de önce stadımızın yapım şartları ortada, sizin yaylada yaptıklarınız gibi şaibeli değil, arıboğan da başarılı bir yönetici ama imalarınız farklıysa da tarlaları hatırlatırım demiştir. ali yıldırım teşvik primi verdiği gerekçesiyle 1 yıl, 1 ay, 15 günlük hapis cezasının onanmasını beklemek yerine rakiplerine imalı biçimde sataşacaksa sormak gerek bu özgüveni acaba daha önce tff bünyesinde çalışıp daha sonra fenerbahçe yöneticisi olan ve tahkim kurulu ile mahkeme tarafından suçlu bulunan, şike amaçlı örgüte üye olduğu söylenen şekip mosturoğlu'nu bilmekten mi ileri geliyor?
  • angry birdsleri neredeyse ağlayacak kıvama getirmiş yönetici. yazık lan üzüldüm ama. şimdi bu adam biliyoruz diye tüm gün ofis arkadaşlarının kafasını sikicek, duvar kağıdını filan aziz yıldırım yapacak. yazık, oksijen israfı işte.
  • "fenerbahçe şampiyon olsa alkışlamam, çünkü şampiyonluğu kaybettiğimiz için çok üzülürdüm, ne nefret duyardım, ne agresif birşey yapardım ama alkışlamazdım da. iki yüzlü olmaya gerek yok" dedi diye üstüne gidilen adam. yahu arkadaşım, hangimiz böyle düşünmüyor?

takım farketmez. ben hiç sanmıyorum ki bir fenerbahçe önde giderken şampiyonluğu galatasaray'a kaptırınca üzüntüsünü bir kenara bırakıp da galatasaray'ı alkışlamaya başlasın. adam iyi yüzlü olamaya gerek yok diyor. yapaylıkla suçlanıyor. bunu yapaylıkla suçlayan adamlar, galatasaray'ın her galibiyeti sonrası sonucu hakeme bağlayan, her şampiyonluğu sonrası da gizli güçlere bağlayan adamlarla aynı kişiler. yapay diyene bak. koçum benim.

tebrikler fenerbahçe, tebrikler beşiktaş, tebrikler trabzonspor ya da tebrikler x takımı, der geçeriz. bu kadar. davul zurna ile bir de kutlayacak halimiz yok. biz nerde yanlış yaptık hesabına gireriz, düşünürüz. bu kadar.

ziya şengül'den de ayar yemiş. asdfasg vay anam vay. neler olmuş da biz görmemişiz. neyin ayarı lan?
  • önce: başbakan recep tayyip erdoğan’ın dile getirdiği, ‘thatcher modeli’ne sıcak bakmadığını dile getiren adnan öztürk, başbakan’a destek veren açıklamalarda bulunan futbol federasyonu başkanı yıldırım demirören’i istifaya davet etti..

sonra: galatasaray asbaşkanı adnan öztürk, şike soruşturması kapsamında gayrettepe'deki emniyet müdürlüğünde ifade vermeye çağrıldı.

ülkedeki faşizmi iliklerimize kadar hissettiren kişi olmuştur kendisi.. dokunan yanar!
  • rte'nin "ingilizler 5 sene gitmedi de ne oldu" beyanatinin sonrasinda;

"ben dedim ki kaostan beslenmeye çalışacaklardır. bizi kaosun içine çekmeye çalışacaklardır. türk futbolu kaosa gitsin hatta bu konuda o kadar içinden çıkılmaz bir hale gelsin ki deminki söyleme geri gelelim, ya biz avrupa'ya gitmeyelim kendi işimizde bu işleri halledelim. hatta buna da çok yakışıklı bir isim takmışlar thatcher modeli diye. halbuki bu konuyla uzaktan yakından bir alakası yok. buradan da bir fayda beklememek lazım. yine söyledim. cambaza bak, sirklerde olur bizde olmaz. biz de bu tuzağa düşmeyiz."

laflarini edince, emniyete cagrilan galatasaray yöneticisi.
  • taktığı kapak öyle böyle değil. logar kapağı mübarek. muhatabına da bu yakışırdı.
hesabın var mı? giriş yap