şükela:  tümü | bugün
 • 1963 yılında şanlıurfa'da dünyaya gelmiştir. tıp eğitimine hacettepe üniversitesinde başlayıp dicle üniversitesinde (uzmanlık) devam etmiştir, genel cerrahtır. 2015'ten beri memorial hastanesinde görev yapmaktadır. diyarbakır tabip odasının da eski başkanıdır.
  2018 seçimlerinde hdp'nin diyarbakır 1. sıra milletvekili adayıdır.
 • milli piyango çekilişi hakkında şöyle bir açıklama yapmış daha şimdi öğrendim : “naci koloğlu kolin inşaatın başkanı. ne hikmetse bir tam bilet alıyor ve ikramiye ona çıkıyor. o'da yetmiş milyonu bilal erdoğan’ın vakfına bağışlıyor. tesadüfün böylesi, tebrik etmek lazım”

  yok artık o kadar değil diyorum ama nedense olmuşsa da hiç şaşırmam
 • 31 mart 2019 yerel seçimleri için hdp tarafından hülya alökmen uyanık ile birlikte diyarbakır belediye eş başkan adayı olarak gösterilmiştir.
 • erdoğan'ın tehditleri vücut bulmaya başladı. bu adama terör soruşturması başlatmışlar. devamında ne olacağını biliyoruz.

  ama şunu anlamıyorum, be amına kodumun adamları, adam terörle ilişkili bir kimliğe sahipse, neden seçime girdi?

  ve ikinci soru, diyarbakır için pek mümkün değil ama diyelim ki; akp kazansaydı belediyeyi, bu adam hakkında bu soruşturma yine başlatılır mıydı?

  kaynak

  not: karşıma ilk bu haber çıktığı için sözcü linki vermek durumunda kaldım, sevilmedigini biliyorum(adblock olayından ötürü). kusura bakmayın, yeni link geldiginde değiştiririm gerekirse.
 • kültürlü bir doktor. zeki bir siyasetçi. yurtsever bir kürt. diyarbakır büyükşehir belediyesi eş başkanı. mazbatasını bugün aldı. kayyuma güle güle. hûn bî xêr hatin.
 • kendisini diyarbakır büyükşehir belediye başkanı yerine, amed büyükşehir belediye başkanı olarak adlandırmıştır.
 • diyarbakır büyükşehir belediyesi başkanlığı makamında kayyum atanması döneminde neler yapıldığını bir video ile paylaşmış.

  "tüyü bitmemiş yetimin hakkı diye konuşanlar, işte nasıl talan ediyorlar, onu en iyi gösteren görüntüler" (00:28)
  "talan ve israfın en iyi göstergeleri bunlar" (01:18)

  bunları söylerkenki o acıyan, hüzünlü ses tonu çok şey anlatıyor.
 • https://wirundheute.de/…izrakli_19_nisan_mercek.mp3
  https://youtu.be/8cuiviezlim

  --- spoiler ---
  https://ozguruz19.org/…st/zuebeyde-sari-ile-mercek/

  zübeyde sarı bugünkü mercek programinda, 16 günün sonunda mazbatasina kavusan dbb eş başkanı adnan selcuk mizrakli ile konustu. mizrakli sizler icin su sorulari yanitladi: 16 günün sonunda mazbatanızı aldınız, neden bu kadar uzun sürdü, gerekçeleri neydi? ılk icraatınız ne olacak?belediye’den paylaştığınız görüntüler çok konuşuldu, ilk gördüğünüzde ne hissettiniz? o odaları ne yapacaksınız, karar aldınız mı? kürt kentlerindeki büyük yıkımlar ve seçim döneminde kullanılan ayrıştırıcı dile rağmen akp neden hala kürt illerinde 2.parti sizce? bazı kayyumların daha fazla hizemt götürdüğünü iddia edenler var, bu iddialar için me söyleyeceksiniz? kültür binasının görüntülerini paylaştınız, daha önce orada pek çok konser ve tiyatro izledim, görüntüler içimi sızlattı; adeta yağmalanmış. bir kültür merkezi neden o hale getirilir?
  --- spoiler ---
 • bugün görevinden alınmış, yerine kayyum atanmıştır.
 • "içişleri bakanlığı tarafından görevden alınan hdp'li belediye başkanı selçuk mızraklı, atamaları yorumladı. mızraklı, kamuoyuyla paylaşamadıkları çok sayıda belge olduğunu ve eğer görevden alınmasaydı belediyenin 73 trilyon lira borcunun nasıl oluştuğunu açıklayacağını söyledi. belediye kitaplarında aylık milyonlarca özel kalem harcamaları göründüğünü söyleyen mızraklı, "atayanlara vefa borcu olanlar onlara açıklama yapar" ifadelerini kullandı. "

  https://t24.com.tr/…olustugunu-aciklayacaktik,21470