şükela:  tümü | bugün
 • popstar alaturka'ya konuk olan çukurca müftüsü. kendisiyle, geçici görevle çukurca'ya gittiğimde tanışmıştım. son derece aydın ve açık görüşlü bir din adamı ve bilgili bir müzisyendir. popstar'da izleyenlerin farkettiği gibi, sahne konusunda da son derece tecrübelidir.

  kendisine burdan "alllllllaaaaaah'a emanet ol" demek istiyorum. neden vurgulu yazdığımı o anlar.
 • imamlarimizdan sadettin kaynaklar çıkardı, şeyhlerimizden dede efendiler, aziz mahmud hudayiler çıkardı. padişahlarımız siir yazar, ilahi besteler, kimisi takı tasarlar, kimisi de ahşap dogramacilik yapardı.

  neyse..

  şimdi gülen hoca, hudayi gibi çargah beste yapsa, ya da ne bilim cubbeli hoca, sultan veled gibi segah yörùk semailer bestelese; eminim dünyamız çok daha güzel bir yer olurdu.

  adnan zeki gibi müftülerin emsallerinin artması temennilerimle...

  http://www.youtube.com/watch?v=kvlsnguutck&sns=em
 • "çorum müftüsü adnan zeki bıyık, cahil müftülerin önemli görevlere tayin edilmesine tepki göstererek, mülakat komisyonu üyelerine, “kuzu dolmasına harcadığınız eforu usule harcayın” diye seslendi.
  işte cumhuriyet’ten fırat kozok’un haberi:
  “kamuoyunda “popstar müftü” olarak bilinen çorum ortaköy müftüsü adnan zeki bıyık, diyanet’in mülakat komisyonlarını sert bir dille eleştirdi.
  sosyal medyada diyanet’i kızdıracak fetvasını açıklayan bıyık, mülakat komisyonlarının eleme yöntemlerine ilişkin bir soru sordu ve cevabını da yer yer komik, yer yer ağır bir dille şöyle yanıtladı:
  sual: ehl-i kur’an, ehl-i makam sahibi olup güzel de bir sesi bulunan bir imam efendi bir selatin camiine veya gözde bir camiye müezzin olarak naklen atanmak istese, ol müezzinlik sınavına girse, bu sınavda komisyon üyeleri olan usül ve makam bilmez müftüler ol güzel sesli ve musikişinas hocaefendiyi değil de sesi vasat olan makamdan musikiden anlamayan kişiyi ol camiye atasalar ne lazım gelir?
  el cevap: mezkûr güzel sesli olan musiki ilminde ve usulde vukufiyeti olan şahsı değil de sair şahsı ol makama atayanlar allah katında mücrimdirler (günahkârdırlar). saniyen güzel sadası olan şahsa imtihan esnasında ezan okuması istendiğinde ol müezzin namzedinin “efendim hangi makamdan okumamı emredersiniz” dediğinde, komisyon durumundaki usül bilmez müftülerden biri “uzaydan ezan mı getireceksin?” diye dalga geçmesi ve de makamdan, usulden, sanattan anlamadığı ve cehaletin zirvede olduğu mevzubahistir.
  bu tip cahil müftüleri o mühim mekânlara tayin edenlerin de ilimden ve sanattan, usülden nasiplerinin ne derece kalil (az) olduğu aşikârdır.
  ‘dünya göbek şişirme yeri değil’
  bıyık, eleştirilerini şöyle sürdürdü: “mezkur hak yiyen komisyonlara tavsiyem odur ki mantı yemeye, kuzu dolması ve pazı sarması yemeye, 25 kez hacca gitmek için 88 takla atmaya harcadıkları eforu ilme ve sanata, makam ve usüle harcasınlar. malum dünyamız sadece göbeği şişirip enseyi kalınlaştırma yeri değil, beyni ve gönlü doldurma yeridir aynı zamanda.
  komisyonlar kendini tanrı zannedermiş. hak yiyen komisyon üyeleri görecek analarının örekelerini.””
  odatv.com
 • dik durduğun, bir takım yalakaların kirli oyunlarına taraf olmadığın ve cemaatine gerçekleri bildirdiğin için allah(c.c.) razı olsun.

  bu zamanın ülkesinin siyasetinde ne yazık ki gerçekler onların çıkarları doğrultusunda çelişiyorsa cezalandırılırsın fakat sanılmasın ki doğrular kişiden kişiye göre değişmez, hangi noktadan bakılırsa bakılsın aşikardır.
 • yazısına büyük oranda katılmama rağmen asıl suçlunun,riyakar,takiyyecinin,din düşmanının,müsrif,kafiri dost edinenin,yalancının ve en önemliside madencilerin katilinin kendi ülkesinin başında olduğunu bile bile neden araplara giydirdiğini anlamadım,aslında analadımda entry yi okuyanları kendi haklı suizanıma ortaak etmek istemedim,varsın kendi fikrini kendileri şekillendirsin.neden yolsuzluk konuşulacakkken savcının dubai tatilini konuştuğumuzu,neden somada devlet eliyle katledilenler konuşulacakken müşavir tekmesinin başbakan tokadının konuşulduğunu,neden istifa konuşulacakken herkesin bildiği arap hainliğinin konuşulması gerektiği yada konuşturulmaya çalışıldığını,neden iran döllerini konuşamadığımızı okuyan insanlar kendileri karar versin

  (bkz: http://www.radikal.com.tr/…istandan_surerdi-1192889)
 • mehmet metiner adlı şahsa gereken eleştiriyi yaptığı için takdir edilesi bir insandır. duygularımıza tercüman olmuştur.
 • atatürk dinsiz ise biz neyiz yazısından
  kurul televizyonun karşısına, al eline patlak mısırını… aç kurtlar vadisini ya da diriliş ertuğrul’u izle….üstüne de bir coca cola iç geğir ve uyu….ha! dizileri izlerken arada bir bazılarınız atatürk’e, zübeyde hanım’a bazılarınız osmanlı’ya kanuniye, içiyor diye 4. murat’a sövmeyi unutmayın….olur ya bu sövmeleriniz sebebiyle belki ağır sanayide ve elektronik alanında dünyada birinci oluruz….

  haydi sövelim sayalım kalkınalım….ver mehteri salamon!!!!

  adnan zeki bıyık
 • yazısı adam paşası
 • son derece kaliteli bir müftü, liyakatı çiğneyip geçenleri allah'a karşı gelmekle eşdeğer tutmuştur. hak yeme karşısındaki asil tutumu örnek alınmalı.