• işten gelip yemek yemeden önce kıyafetlerini değiştirerek üzerindeki takım elbiseyi çıkarıp başka bir takım elbise giyen boynuzgil beyi.
  • adnan ziyagil'i dikkatli incelerseniz, dizinin sonunu "hepsi adnan'ın rüyasıydı" diye bağlayacaklarını çok rahat anlarsınız aslında.

adnan'a bakın ve düşünün,

ziyagil holding aslında hayal ürünü bir şirket, farkettiyseniz bu şirkette kimsenin bir iş yaptığı yok. kahve götürüp getiren bile yok, sekreterler bile sonsuz bir yan gelip yatış halinde. şirketin kurumsal mantığı belli "bugün hilmi önal için ne yaptık? yeterli miydi?"
    bu adnan her sabah uzun uzun brunch yaptıktan sonra içi muhtemelen boş olan çantasını alıp uslu uslu şirkete geliyor.
    sonra odasında oturup düşünmeye başlıyor, bakışları sabit bir noktada odaklanmış şekilde içsel flashbackler yaşıyor. o koltuk ve oda adnan için kutsal bir yer, koltuğun altında ne gibi radyasyonik bir madde saklıdır bilinmiyor fakat adamın aklı sadece o koltuğa oturduğunda çalışıyor biraz. dikkat, biraz.
    bu böyle yüzünde 4000 yıl sonra keşfedilmiş inka mumyası gibi bir ifadeyle düşünedururken odaya ablası giriyor, fakat adnan o kadar odaklanmış ki odanın yer döşemelerinin arsen'in gelişiyle sallandığını, dolaplardaki sahte ödüllerin yerlerinden kaydığını filan hissedemiyor.
    arsen hala bunun üzerine kocaman bedeniyle eğilip "atdnan, atdnancığııım, iyi misin?, heağ?" gibi bir şeyler söylüyor, o vakit adnan transtan çıkıyor, bir kaç dakika kendine gelmeye çalıştıktan sonra "ahahağ, iyiyim, ne içersin" diyor.
    ablası adnan'a çok ağır bir şizofrene bakarmış gibi bakarken adnan uslu uslu sırıtıyor. ablası gözyaşlarını zor tutuyor.
    sonra adnan çantasını takıp eve gidiyor badi badi, koltuktan kalktığı an az önceki travmaları sona eriyor, yine bildiğimiz tatlış ve bir kreş çocuğu sevimliliğindeki adnan oluyor, fakat kreş çocukları bile ondan daha çetrefilli düşünme sistemlerine sahip.
    adnan eve gidiyor, uslu uslu yemeğini yiyip 19:30 civarı yatağına yatıyor, rüyasında kırlarda özgürce koştuğunu görüyor, ve adının adnan ziyagil olduğunu, holdingleri, genç bir karısı, birbirinden salak ve harika iki çocuğu olduğunu...

bu olay her gün tekrarlanıyor, hiç sekmeden. kostümler, makyajlar filan değişiyor ama olay 2 senedir aynı.
    şahsen ben martin scorsese'nin adnan ziyagil karakterini çaldığından şüpheleniyorum. (dikkat, ağır spoiler)-şizo adnan mutlu olsun kendini avutsun diye ablası tarafından kurulan holdingle shutter island'ın 10 farkını söyleyebilir misiniz bana?"

peki bunlar nasıl böyle zengin derseniz, çok evleri var kirada, bir güneşli, bir bağcılar, hep bunların.
  • bihter'i oyamayınca ağaç oyuyo ya üzülüyorum bu adama yazıq. woody woodpecker'a çevirdi dağ gibi adamı :(((
  • şarja şarz diyor. kıro mudur nedir anlamadım.

durduk yerde yükseldim akşam akşam.

http://www.youtube.com/…lpage&v=hhghep39cdm#t=1221s
  • evdeki herkesin en ufak kaş göz hareketinden herşeyi çakıp hemen sorguya çeken bir derdin mi var diyen fakat bihter behlül ilişkisini bi türlü anlamayan adam. (bkz: ednan)
  • genç hatun sevdası yüzünden boynuzlarının ağırlığı altında ezilen karakter.

bihter ziyagil olma rehberi temalı yazım yoğun ilgi gördü, aynısını ednan bey için de hazırlamak istiyorum... (bkz: #96642556)

ednan ziyagil olma rehberi;

- sabah 7'de uyandınız. gerine gerine duştu, gezinmeydi derken saat 8'de kahvaltı masasına oturuyorsunuz. saç baş yapma derdiniz yok, hayat size güzel.
    - tansiyon haplarınızı içiyorsunuz. taklınıza bi iki iltiraf, seviyesiz yenge esprileri (bkz: oğlum o senin yengen) behlül nihal'in canını sıkıyor ama olsun, behlül yapar. karışmayın siz.
    - holdinge gidecekseniz yarım saat sonra çıkıyorsunuz, akşama kadar gelmiyorsunuz. holdingde gezinmeceler, arada yalandan toplantılar... ne de olsa baba şirketi. siz batırsanız ablanız imdada yetişiyor. koltuğunuza oturup olası bihter-behlül ilişkisi hakkında düşünüyorsunuz, kafanızda bir ağırlık var ama anlamıyorsunuz sebebini. o senin yeğenin bihter de karın ednan, yazıklar olsun. caps look açık - yazıklar olsun.
    - holdinge gitmediniz, tatil gününüz. ne yapacaksınız? bihter'i ikna edip seks yapabildiyseniz o enerjiyle çiftliğe gideceksiniz. o iş olmadıysa atölyede hunharca tahta oyacaksınız. hilmi'yi, firdevs'i düşüneceksiniz, söğüşleniyor olma ihtimali içinizi yiyecek. belki salonda denize bakan tekli koltukta gazete okursunuz, nihal'le ilgili bi haber var mı diye.
    - akşam oldu. ya karınıza yükseleceksiniz, ya da evde başka saçma bir mevzu ile uğraşacaksınız. para var huzur yok anlayacağınız. fırsat bulursanız yemek falan yersiniz. tansiyon ilaçlarınızı unutmayın. behlül'le bihter de ne güzel tango yapıyor değil mi. gurur dolusunuz.
    - yemek yediniz, sindirdiniz, yatma saati geldi, 9 falan. bihter sizinle seks yaparsa sizden iyisi yok. yapmazsa alyansınızla oynayıp " niye vermedi acaba " ifadesiyle karınızın ardındna bakacaksınız, belki sinirlenip atölyede tahta oyarken uyuyakalacaksınız.

dipnotlar:

- bütün delilleri görmezden geleceksiniz çünkü " sen böyle bi şeyi nası düşünürsün amca "
    - hilmi önal'a inanmak yok. o alçak, adi ve aşağılık bi adam. behlül sütten çıkmış ak kaşık, yüzüne nur inmiş adeta. kolunda da allah yazıyor.
    - behlül'dür ne yapsa yeridir. daldan dala ve hatta karınıza atladıktan sonra 19 yaşındaki kızınızla evlenmek istese bile kem küm etmek yok. behlül ne diyorsa o.
    - zehirli sarmaşık falan... pasif agresif işlediğiniz cinayetleri çok güzel manipüle edeceksiniz. zenginsiniz nasılsa. allah rahmet eylesin, matmazel de ne iyi kadındı. kanında aşırı dozda piyano bulmuşlar.
  • kelime dağarcığı pek geniş olmayan aşk-ı memnu karakteri. diyalogları genelde 4-5 kelime ve bunların kombinasyonundan oluşur.

(bkz: beni yükseltme)
    (bkz: lütfen)
    (bkz: neler söylüyorsun)
  • messenger'daki durumu "holdingde" olarak görünüyor herhalde.

+ adnan bey neredesiniz?
    - holdingdeyim.
    + eşiniz?
    - kucaktadır herhalde, bilemiyorum kafam çok karışık.
  • behlül bunu da sikerse sanırım tüm parçalar birleşecek ve dünya yeni bir döneme girecek. zaten sikilmedik bir adnan'ımız kaldı.
  • behlül tarafından sülalesinin kadınları elden geçirilmektedir.
    karısı, kızı... yakında ablasıda girer listeye.

olm ednan iyiki anan hayatta değil, yat kalk şükret.
hesabın var mı? giriş yap