şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gece gece aklıma takılan hadise. bu ednan bey dediğimiz bulldog a dönmüş yanaklarına, ayran içmiş de ağzını silmeyi unutmuş gibi bembeyaz duran bıyıklarına bakmadan kızı yaşında kadını götüren şahsiyetin aslında ne kadar adi bir insan olduğunu yazmak zorunda olduğumu hissediyorum. kral çıplak demenin vakti geldi de geçiyor bile.
    ulan pislik adnan, ulan yavşak adnan. taa sene bilmemkaçken gidip sırf dedenin ebesinin eniştesinin zırtosundan olma behlülü sırf akraban diye yanına alıp milenyumun zengin piçi oktay ına çeviren sen, beşir garibimi ayak işlerine verip ehliyetini aldırdıktan sonra da şoför yaparken utanmadın mı lan ? söyle...
    ota boka para harcayan sen, boğazın kenarında yalıda oturan sen, düşmanının oğlunu yanında işe alan sen; hattâ ve hattâ memeleri yere değen firdevs sürtüğünün incik boncuğuna aylık milyonlar döken sen bu garibim çocuğu doğru düzgün bir fransız lisesinde falan okutamadın mı lan? tabi ne olacaktı? beşir şoför olsun, tonton süleyman ve ailesi evden kovulsun, nesrin'in laz palukçuyla başı bağlansın; orospu katia da siz evde yokken havuzda keyif yapsın değil mi adnan ? garibim beşir be...ne kadar saf ve temiz çocuktun sen be beşir. ne kadar da kıymet verirdin adnan bey'ine , gözünün önünde behlül'ün bihter'e dürüm yer gibi yumulmasına dayanamayıp kendini gemilere, denizlere vurdun sırf bu sırrın yüküne dayanamadığın için.. 40 sene sarma sigara içmiş de kansere yakalanmış gibi oksürürken ben de kahroldum, kahrolduk. eğer o behlül denen zibidiye verilen imkan sana verilmiş olsaydı paranın amına koymuş, belki deforbes e falan kapak olmuştun. ama kader işte bu hayat seni de alıp götürdü kardeşim. rahat uyu; adnan'a giren girdi zaten.