*

şükela:  tümü | bugün
 • flash professional cc'nin yeni adı.

  adobe'nin adobe max 2015'de açıkladığı yeniliklerin içinde flash professional'ın adının değişmesi de var. html5 canvas ve webgl desteği bulunacakmış. burada hazırladığınız animasyonu isterseniz swf, isterseniz webgl isterseniz html5 formatında çıktı alabileceksiniz. ayrıca yeni pek çok özellik eklemişler. 2016'nın başlarında da kullanıma açacaklarmış.

  detaylı bilgi için:

  http://blogs.adobe.com/…tes-to-creative-cloud-2015/
  http://blogs.adobe.com/…era-for-flash-professional/

  ekleme: adobe edge animate cc'nin geliştirilmesi de kasım itibariyle durdurulmuş. yani flash professional ile edge animate'in birleştirilmesi gibi birşey ortaya çıkacak sanırım.
  http://www.adobe.com/tr/products/edge-animate.html
 • la bu flash size ne etti. yıllardır en sağlam işlerimi çıkardığım programın macromediadan beri başına gelmedik kalmadı lan. ama adının değişmesini anlıyorum. steve jobs iphone la nasıl geçirdiyse artık hala bizzat üniversitelerde multimedya bölümünde okuyan öğrenciler yada yerli yabancı fark etmez programlamacılara bile flash dediğimde doğru düzgün bi bok bilmeden "dead" diyolarsa adobenin ismini değiştirmesi gayet anlamlı olmuş. en azından bu önyargı fetişleri şimdi haa bu programmı hmm falan diyebilir. ölen flash playerdı flash değil. bi anlayamadınız amuğagoyim. sanki ortalıkta etkileşimli içerik oluşturabilecek daha iyi bi alternatif var. yana yakıla yıllardır flash bilen adam arıyorum. bilenlerse öldü öldü diye ağlayarak başka programlama dillerine yöneliyo. heee ölüd ak. öldü.