*

şükela:  tümü | bugün
 • adobe'un su an ikinci surumu bulunan yeni masaustu yayincilik programi. adobe, hep yerinde sayan quarkxpress'in bu durgunlugundan yararlanarak piyasaya surmus ve nitekim quarkxpress'in eline vermistir.
 • (bkz: indesit)
 • ucuncu surumu mac os x icin cikmis olan, tek kelimeyle harika masaustu yayincilik programi.. quark dokumanlarini zahmetsizce acarak, indesign formatina gecirebilir ve artik o igrenc quark cd'lerini yakabilirsiniz.. dikkat edilmesi gereken tek husus; fontlarda unicode encoding kullaniyor olmasi.. dolayisiyla quark'ta sorunsuz kullandiginiz font'lar ile indesign'da sorun yasayabilirsiniz.. bu sorunu da fontlab ile 5-10 dakikada cozebilirsiniz..
 • "herkesin bir yayını olsun" programı. okul gazetesi kavramını/düşünü gerçekleştirmeye yarayan nen. ayrıca okullarda öğrencinin tekelinde olması(çünkü öğretmenler genelde pek teknolojik değildir) ile de yine öğrenci lehine bir yazılımdır.
  ayrıca (bkz: sinefil)'in tasarımında kullanılmaktadır.
 • text icin cok iyi ama grafiklerle ugrastiginiz anda cok vakit kaybetmenize neden olan program. insanin eli photoshopa alistiktan sonra, en basit free transform isini bile cok zahmetli hale getiren bu program, cs versiyonu olmayan eski dosyalarini da acmamasiyla adami cileden cikartir hale getirmistir. buradan macromediayi satin alan adobe yazilimcilarina sesleniyorum, ya photoshop altinda add on olarak indesing'i aktarin yada kendi kendine (özellikler grafik, animasyon vs) yeterli olacak hale getirin. ben bi ske benzeyen bütün layoutlari photoshop da yada baska bir programda yapacagim da, sonra indesign'a gecirip, textle süsleyip, matbaaya yollamadan önce nasil gözüktügüne bakacagim. ne o, indesign is yapti, bravo.
 • her gecen gun daha da hastasi oldugum super program..
  quark'tan sonra kullandiginda, kizgin kumlardan serin sulara atlar gibi oluyor insan..
 • masaüstü yayıncılık hiç bu kadar kolay olmamıştı freehand'de ne cekmişiz öyle; işkende, ısdırap içindeymişiz meger.... thank you adobe thank you !
 • işleri inanılmaz hızlı yapabiliyorsunuz bu programla. her ne kadar freehand'in grafik becerilerinin çoğuna sahip olmasa da, adobe illustrator, photoshop ve indesign'ı beraber açıp bitiremeyeceğiniz tasarım işi yok bence. alternatifleri olan coreldraw, fireworks, freehand gibi programların dosyalarına genel bir uyum göstermeleri de ayrı bir takdir nedenidir.

  indesign herşeyden önce metin ve metin kutuları üzerinde müthiş özgürlükler sağladığı için tercih nedenidir bence. resim uygulamalarına neredeyse hiç yer ayırmamaları da çok mantıklı, onları diğer iki programda yapmalı arkadaşım. her şey yerinde..
 • ayrıca sitesinden indirilebilecek yeni uygulamalarla bazı photoshop özelliklerini indesign arayüzünde kullanabiliyorsunuz. gittikçe hızlandırıyorlar tasarım işini, bravo valla.