şükela:  tümü | bugün
 • adobe'un yapay zeka platformu.

  ayrica portre fotografin pozunu, lens tipini ve uzakligini cekim sonrasinda degistirebilen yapay zeka destekli adobe app'inin kullandigi platform.

  begenilen bir fotografin genel goruntusunu cekilen fotografa aktarma ozelligi varmis.

  buyrun bu da google translate cevirisi:
  "adobe araştırma ekibi tarafından desteklenen adobe sensei, selfie fotoğrafçılığın geleceğinin neler getirebileceğini araştırıyor. portre fotoğrafçılığı, doğru bakış açısı, ekipman ve düzenleme uzmanlığını gerektirir. ancak yapay zekanin gücünü kullanarak kötü portre çekimlerini iyilere dönüştürmenin yollarini derinlemesine öğrenmeye başladık. perspektif efekti düzenleme, otomatik yazılıma özel fotoğraf maskeleme ve fotoğraf stili aktarım teknolojisini bir araya getirerek tipik bir selfi fotografi, diğer bir fotografin stilini de çoğaltabilen, alan derinliği efektine sahip daha iyi gorunumlu bir portreye dönüştürebiliriz."

  https://www.youtube.com/watch?v=dq8va2ipk8i
  http://www.adobe.com/sensei.html
  https://www.engadget.com/…e-sensei-ai-selfie-edits/
  https://techcrunch.com/…you-to-take-better-selfies/

  (bkz: deep photo style transfer)
 • sabah başlığı olmayan ancak takibe aldığımda hemen yeşili yanan kavram. uzun zaman sonra beni heyecanlandıran gelişmenin latin harfleriyle ifadesidir. yapabileceklerinin sınırı yok gibi. ciddi derecede dekupe etme işi veya fotoğraflar üzerinde geçirilecek editöryal işlerin süresini azaltacak belki de herkesi amatör fotoğrafçıya çevirecek her çeşit sosyal medya uygulamasına bir yerden eklenecek platformdur ve fazlaca taklit göreceğiz demektir. çünkü şimdilik yapay zeka işleri biraz tekdüze. kodlarından mıdır bilmem zaten hiç anlamadığım bir şey yazılım.

  bir crispr bir de yapay zeka bu yüzyılın gündemi olacak umarım, eğer bir savaş çıkmazsa.