şükela:  tümü | bugün
  • sosyal medyacıların kullanabileceği türden, basit ve hızlı bir adobe hizmeti. biraz kurcaladıktan sonra instagram hesaplarınızı çok daha cafcaflı* hale getirebilirsiniz.

kendisine merhaba demek için böyle alalım sizi
  • spark post, spark page ve spark video olarak 3 ayrı uygulamadan oluşan bir görsel tasarım hizmeti. adobe destekli olduğundan kaliteli olduğunu varsayabiliriz. en kötü yanı türkçe karakter desteğinin olmaması. büyük bir hevesle atlayıp güzel güzel postlar yapayım diye girip de "lan hiçbir font tr karakter desteklemiyor" hayal kırıklığına uğramak çok acı verici.

cep telefonundan kullanacakların 3 ayrı uygulamayı da yüklemesi lazım. webden kullanılacaksa bütün uygulamalar tek bir sayfadan yönetilebiliyor.

page uygulaması, size tek sayfa bir tasarım yapmanızı sağlıyor. bol parallax efektli sunumlar yapıp göz alıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

post uygulaması, sosyal medya gönderileri için oluşturulmuş. birçok hazır tasarımın yanı sıra, farklı layoutlar kullanarak kendi resimlerinizi yükleyip birçok farklı sosyal medya platformunun önceden tanımlanmış görsel boyutlarına göre tasarım yapabiliyorsunuz. ama türkçe karakter desteği olan 2-3 tane font var bu çok kötü olmuş. görseli hazırlayıp başka uygulamadan türkçe yazı eklenebilir ama kimsenin bunun la uzun uzun uğraşacağını pek sanmıyorum.

video uygulaması ise, videoları kesip kırpıp birbrine ekleyip tek bir video yapmaya yarıyor ve bence oldukça hızlı ve kullanışlı. çokkısa sürede videolarınızı editleyip, görsel ve textlerle zenginleştirebiliyorsunuz.

önceleri canva kullanıyordum, bir süredir spark kullanıyorum ve canvaya göre daha hızlı olduğunu düşünüyorum. adobe cloud hesabınız varsa, lightroom, cloud vs deki görsellerinizi de buna aktarıp kullanabiliyorsunuz.
  • mac os için de uygulaması var mı? bilen yeşillendirebilir.