şükela:  tümü | bugün
 • adobe'nin yeni ses ve konusma duzenleme programi.

  sesin photoshop'u seklinde sunuluyor.

  http://www.zdnet.com/…words-in-someone-elses-mouth/
  https://www.youtube.com/watch?v=i3l4xlz59iw
 • adamlara video işleme programlarını gıdım gıdım geliştirmelerinden sebeple "beceriksiz" diye saydırırken karşıma çıkınca beni çok fena göt eden proje. lan bu çoğu manasız düzeltme isteğini 2-3 dk. ya indirir, hayat kurtarır lan bu!
 • bilgisayar kurdu herhangi bir genç, (bkz: ali ata bak) gibi bir ses örneğini alıp atını siken kovboya ve dahası şarkı türküye ya da tapeye dönüştürebilecekse eğer, bir koca adım daha geriye atmışız demektir sahicilikten .

  mektup alıp mektup gönderdim lan ben !
 • dünya'daki teknoloji meraklıları ve bilim adamlarını heyecanlandırırken, biz türk'leri endişelendiren uygulama. ses kaydını kullanarak yapılacak dolandırıcılık ve bilumum pislik şeyi sizin hayal gücünüze bırakıyorum.
 • adobe'un yeni yazılımı... korkunç bir şey. tam bir şeytan icadı(!) sadece kısa bir örnek ses kaydı ile istenilen herşey(kişi söylemediği halde) söyletilebiliyor. montaj seslerde yapıldığı tahmin edilen şey şuydu; kayıtlar toplanıyor ve birleştiriliyor aralardan sözcükler hatta sesler ve heceler hususi olarak kesilip ayrıca birleştiriliyordu. bu tarz bir teknik ile ses üzerine montaj yapılabilmesi mümkün oluyordu ama farklı tonlarda hecelerin ve seslerin birbirile ile uyumu çok zordu ve üstelik elinizde kişinin her söylediği geniş bir database olması gerekirdi. işte adobe'un geldiği nokta bunun yazılıma kusursuz bir şekilde indirgenmesi ve ses farklılıklarının algoritma ile temizlenmesi oluyor. böylelikle kişinin herhangi bir ses kaydını alıp daha sonra onun söylemediği bir şeyi bu yazılım aracılığı ile söyletebiliyorsunuz...

  yazılımın demosu(kısa video)

  https://www.youtube.com/watch?v=guzgk7qolae

  bas bayağı word'de yazı yazar gibi adam ses kaydının üzerinde oynuyor.

  tanıtım gösterisinden yüksek kaliteli resmi görüntüler;

  https://www.youtube.com/watch?v=i3l4xlz59iw

  7 kasım 2016'da yazılım hakkında çıkan bbc haberi. bundan sonra ses kayıtları mahkemelerde delil olmayabilir.

  http://www.bbc.com/news/technology-37899902

  peki arkadaşlar lütfen bunu düşünün... bir yazılım halka inene kadar ne kadar yıl geçer... allah bilir bunu hangi devletler hangi istihbarat servisleri olayları manipüle etmek için kullandı... biliyorum hemen aklınıza "malum" kayıtlar geliyor. illa spesifik olarak onu kastetmiyorum ama... ya gerçekten montajsa?

  arkadaşlar bilim adamları bundan niye heyecanlansın bu ancak en fazla prodüksiyon şirketlerinin işini kolaylaştırır. seslendirme sanatçıları saatlerce seslendirme yapma derdinden kurtarır. veya basit kullanıcılar youtube'dan ses örneklerini alıp sanatçıların sesleri ile kendi filmlerine ses yapabilirler. bilim adamı niye heyecanlanıyor dünyayı mı kurtaracak bu gelişme... atatürk'e küfür ettirirsiniz caps yaptığınız gibi. veya trump yarramı ye fener diye tezahürat yapar. bunun gideceği yer o. fotoşop ilk çıktığı zaman bilim adamlarını mı heyecanlandırdı? usta grafikerlerin yıllar boyu deneyimle öğrenerek günler boyu hazırladıkları görselleri çoluk çocuk iki tıkla yapmaya başladı. bundan sonra seslendirme işinin de piyasası düşer.
 • çok ile yarayacak uygulama
 • bu tür bir yazılımın, ürettiği yapay seslere ultrasonik (kulağın duyamayacağı kadar yüksek) frekanslarla - veya insan kulağının algılayamayacağı başka bir yöntemle, mesela waveform'da oluşturulacak mikroskobik fakat çok karmaşık paternlerle - bir tür "watermark" ekleyeceğini, böylece ses sahtekarlıklarının önüne geçilebileceğini öngörüyorum.
 • (bkz: face2face)