şükela:  tümü | bugün
 • sv grödig teknik direktörü. ilginç ismiyle dikkat çekiyor.
 • bu adamın ebeveynleri nasıl insanlarsa artık, çocuklarına böyle bir isim koymuşlar.
 • avusturyali antrenör.

  adolf hütter

  annesi babasi gercek irkcilardan olmali. zaten avusturya'da bunlardan fazlasiyla var.
 • avusturya doğumlu (ne tesadüf) emekli orta saha oyuncusu. avusturya milli takımıyla 14 maça çıkmış, 3 gol kaydetmiştir.
  adolf hitler ile olan isim ve memleket yakınlığından rahatsız olmuş olacak ki, kendisine "adi" denmesini tercih eder.
 • avrupa ligi özetlerini izlerken (bkz: young boys) teknik direktörü olarak karşıma çıkıp akşam akşam yüzümü güldüren hocadır.

  başkan: disiplinli bir teknik direktör lazım bize.
  sportif direktör: tam bize göre birini biliyorum, adolf hütter !
  başkan: !?!?!?!

  edit: üstün disiplini sayesinde adının da hakkını veren alman ligi (bkz: bundesliga)' ya geçmiştir. (bkz: eintracht frankfurt)'ta da iyi bir çıkarırsa kendisini dev takımlarda görebiliriz. adolf yerine adi diye hitap edilmekten hoşlanıyormuş. acaba neden...
 • bayern'e giden niko kovac'ın yerine frankfurt'un başına geçecekmiş. altyapının ismini hütter gençliği yapması beklenen ve kamp zamanı futbolcuların korkulu rüyası olacağa benzeyen adolf h. özellikle sağ kanattan hücum etmeyi seviyormuş. transfer sezonunun ilk aylarında gözünü polonya'ya çevirmiş, ilerleyen günlerde önce fransa sonra da rusya liglerine gözünü çevirecekmiş.
 • genel mentalitesi topa sahip olma gayretine girmeden dikine çabuk oynamak olan hoca. geçen sezon young boys'a oynattığı 4-2-3-1'i bu sezon başına geçtiği eintracht frankfurt'ta da devam ettirmeye kalkıp bundesliga'ya kötü bir başlangıç yaptıktan sonra 3-4-3'e geçince takımı uçurmaya başladı.

  yılların dmc'si hasebe'yi merkez stopere çekti, kenarlara falette, n'dicka, abraham gibi süratli stoperler koydu. sağ kanattan da costa yardırırken solda rakibin gücüne göre ya 10 numara orijinli kostic ya da sol bek orijinli jetro willems oynuyor. göbekteki ikili klasik dmc-mc ikilisi oluyor ve hücum katkıları yok denecek kadar az, mc oyun kuruyor sadece (allan, gacinovic veya de guzman).

  bütün hücum yükü en öndeki haller-rebic-jovic üçlüsü ve onlara çalışan iki kanadın üstünde. özellikle forvet üçlüsü geniş alana yayılmadan birbirine yakın oynayıp merkezde yoğunluk oluştururken stoperlerin kenarlara açılmasıyla kanatların öne çıkması sağlanıyor.

  hütter b-c planları olan bir hoca ve şimdilik b planıyla işleri rayına oturttu. sadece bundesliga'da değil avrupa ligi'nde de çatır çatır oynuyorlar ve öndeki üçlünün performansı sürdükçe de takımın bu başarısı devam edecek gibi. haftaya gidişatını merak ettiğim diğer bir hoca olan manuel baum'un augsburg'u ile oynayacaklar.

  ligimizde illa yabancı hoca olsun diye bir derdi olan kulüp varsa hütter üzerinde uğraşılması gereken isimlerden biri.
 • bu sene avrupa liginde italyan, fransız, rum rakiplerini blitzkrieg taktiğiyle yerle bir eden, 6/6 yapan basarili hoca
 • (bkz: adibas)
 • eintracht frankfurt'u şampiyonlar ligi yarışına sokan teknik direktör. sene sonu ayrılacağı ve marco rose'dan boşalacak olan borussia m'gladbach teknik direktörluğune getirileceği söyleniyor.