şükela:  tümü | bugün
  • bugun ki ali atif bir yazisindan ogreniyoruz ki, boyle bir sabun markasi varmis. (bkz: delikli sabun)
  • (bkz: hotel adora)
  • bim'de satılan bir dondurma çeşidi. bildiğin magnum var ya; onun adora diye ambalajlanmışı.
    kötü bir ülker golf dondurma tecrubemden sonra kimsenin algida ve panda ayarında dondurma üretemeyeceğine inanıyodum. ta ki arkadaşın biri bim'den adora alıp gelinceye kadar. ayıp olmasın diye istemeye istemeye açtım paketi, bir ısırık aldım; -kıtladım da denebilir- baktım bildiğin magnum tadı. teşekkürler bim.
    (bkz: para karşılığı entry girmek)
  • (bkz: she-ra)
  • antalya belek'te beş yıldızlı bir golf otelin adı.
  • an itibarı ile yediğim harika ötesi dondurma.dışındaki çikolato sosu bademli ve çikolata kalitesi mükemmel.dondurma yerken kıtlama sesi duymak isteyenlere şiddetle tavsiye edilir.bu arada fiyatı sadece 1.60 .
  • fiyatı hala 1.60 olan harika ötesi dondurma. magnum taklidi olduğu söyleniyor peh , magnum bunun taklidi. o çikolatasının çıtırdayışı ve içindeki vanilyanın soğukluğu , magnumda olmayan şeyler.

tavsiye eder bime de teşekkür ederim. bu güzel dondurmayı damak tadımıza sunduğu için.
  • bertrice small'ın yazdığı, sultan orhan'ın karısı, 1. murat'ın gözdesi teodora'nın hayatını anlatan ilgi çekici kitabın ismi. hatta tam adı ''adora muratın gözdesi bizans prensesi''dir.

yıllar evvel okumuştum. mosfof cariye - hürrem vb kitapları beğenenlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

--- spoiler ---

babasının iktidar hırsları sebebiyle küçük yaşta sultan orhan ile evlendirilen teodora, buluğ çağına erişene kadar manastırda yaşayacaktır. manastır hayatı esnasında tesadüf eseri murat ile tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. orhan'ın teodora'yı hiçbir zaman çağırmayacağını düşünürler ancak işler tahmin ettikleri gibi gitmez. murat olanlardan teodorayı sorumlu tutar ve babası öldüğünde haremine katılmasını emreder. ailesinin yanına geri kaçan teodora bu seferde ablasının hırslarının kurbanı olur ve murat'a geri satılır. başlangıçta bunu kabullenemesede teodora'da bir müddet sonra tutkularına yenik düşer.

--- spoiler ---
  • hiç bir özelliği olmayan sabunların piyasada bulunduğu yıllarda, sıra dışı ve mükemmel parfümü ile dikkat çeken bir sabun markası. açık kahverengi / bej rengi ile bir kere daha sıra dışı olmayı başarıyordu. reklamı da diana ross'tan do you know where you're going to (1975 tarihli sıkıcı bir film olan mahogony'nin soundtrack albümünden) idi. seçkin kesimi hedeflemiş bir üründü. kimbilir şimdi nerelerdedir?
  • fiyatı 3.90 olan bim magnumu.