• genellikle dolap benzeri ürünler için tercih ettiğim yerli mobilya markası. en son 2 adet çok amaçlı dolap aldım. ikisini de kendim kurdum. zaten severim böyle işleri, maket yapmak gibi. talimatlar da gayet net. biraz tornavida kullanabiliyorsanız kurulum işlemi gayet basit.

bu 2 dolaptan bir tanesinin kapaklarından birinde, görünür bir yerde 1cm boyunda bir kaplama çatlağı vardı. ben dert etmedim ama hatun rahatsız oldu biraz. dedim bir şansımı deneyim; yazdım adore mobilya'ya, resim de çektim koydum, yapabileceğiniz bir şey var mı diye sordum. hemen cevap geldi. özür dilediklerini ve ürün modeli ve parça numarasını gönderdikleri formu doldurarak ilettiğim takdirde yeni bir kapak göndereceklerini söylüyorlardı.

doldurdum formu, gönderdim. ertesi gün cevap geldi. ürün kargo bedeli bana ait olmak üzere gönderilecekti. 1cm çatlak için tüm kapak kargosu ödemek istemediğimden ne kadar tutacağını tahmini olarak belirtebilir misiniz diye sordum. yaklaşık 10 lira tutar dediler. peki dedim. 1 hafta sonra kapak geldi ama kargo ücreti almadılar (!).

kapağın paketini açtığımda gördüm ki taşıma sırasında köşeleri ezilmiş. sağolsun kargo firması. durumu yazdım yine adore mobilya'ya, çok da iyi paketlenmediğini de belirttim, kapağın üstüne ince bir karton kaplayıp plastik film ile kaplamışlardı, yine de teşekkür ettim ilgilerinden ötürü. herhangi bir cevap da beklemiyordum ama hemen cevap geldi. yine özür diliyorlardı ve aynı kapaktan yine göndereceklerini söylüyorlardı. hiç inandırıcı gelmedi ama beklemeye başladım.

gerçekten de 1 hafta sonra geldi yeni kapak. bu sefer daha iyi paketlenmişti ve hiç sorunu yoktu. ben hangi ülkede yaşadığımı sorgulamaya başlamıştım. bu anlayışla adore mobilya'nın hayatta kalması mümkün değildi bence ama yıllardır da çalışıyorlar. başarılarının devamını dilerim, herkese de tavsiye ederim.

reklam filan değil, şahsen başımdan geçen bir deneyimdir. ister inanın, ister inanmayın (pek inandırıcı değil, biliyorum).
  • bitmis ya la kedi evleri :(

hepinize helal olsun sana da helal olsun adore ^^

o degil de bunu bile begenmeyen eksici pic olmus amina koyayim ya.
  • tutumlarını çok beğendim. 3 ağustos günü dxracer classic koltuk almıştım sitelerinden. benim ürünümün kodu "ft" ile bitiyor. bu, şu anlama geliyor; bu dxracer koltukta footrest var. ama bana gelen üründe ayak desteği yoktu.

ulaştım adamlara. 2 hafta sonra bi bayan aradı beni. sizin ürününüz yurtdışından yeni gelen sevkiyatla geldi ve bu koltukta footrest yokmuş. ama biz sitedeki bu ibareyi güncellemememişsiz ve siz de bu şekilde satın aldınız. isterseniz ürünü iade alabiliriz, dendi. ürünü halihazırda 2 haftadır kullandığımı, iade için problem olup olmayacağını sorduğumda da sorun olmaz dendi ama ben yine de footrest olmasa dahi koltuğu çok beğendiğim için iade etmedim ve yardımlarından dolayı teşekkür edip telefonu kapadım.

ancak sonra da, son 2 haftadır koltuğumun amortisörü arıza verdi.

1-)kendi içine doğru çökmeye başladı amortisör. şuradan anladım. her zaman standart ayarda kullandığımda kol dayama yerleri masamla hizalı olmasına rağmen, artık 2 parmak aşağıda kalıyordu. ve koltuğa oturduğumda bacaklarımda da ekstra bükülme oldu. yani koltuk yere yakınlaşıyordu.

2-) hangi konumda kullanırsam kullanayım yaklaşık 1 cm kadar bir boşluk oluştu koltukta. sağa, sola, öne, geriye doğru bir gevşeme vardı. acaba vida mı gevşedi diye kontrol ettim ve fark ettim ki amortisörün ekte görülen yerinde gevşeme olmuş. o boru-yuva, elle oynatınca tık-tık-tık şeklinde yanlara doğru gidiyor.

bunu fark ettim ve 2 gün önce sitelerinden yazdım. hiç beni aramadılar, sormadılar. ben aramalarını beklerken bu sabah telefonuma mng kargodan "siparişiniz şubeden dağıtıma çıktı" sms' i geldi. ne kargosu ya, ben kargo falan beklemiyorum diye düşünürken mng sitesine girip kargo takibi yaptığımda göndericinin adore mobilya olduğunu gördüm ve çok sevindim. aha dedim bana yeni amortisör gönderiyorlar. ama kargomu beklerken de aklıma takıldı, acaba sağlam çıkar mı, yan sanayi ürün mü gönderdiler, uyumlu olur mu diye düşünürken kapı çaldı ve kargomu teslim aldım. paketi açınca gördüm ki aynı kodlu, orjinal dxracer amortisörü göndermişler.

işte müşteri memnuniyeti budur. hiç aramadılar, sormadılar. sen ne biçim kullandın bu koltuğu demediler. suçu bende aramadılar. mesajımı gördüler ve yedek parçayı gayet usülünce kargolayıp gönderdiler.

belki şirketten üst düzey biri görür de gururlanır. kim bilir belki de amazon amerika' nın ülkesindeki müşteri memnuniyeti politikasını şirketinde uygular.
  • mobilyalarında kullanamayacakları, hasar görmüş hammaddeden yapmış oldukları kedi evleriyle doğaya saygılı bir marka olduğu aşikar. önümüzde hala uzun bir kış olduğunu düşünürsek, sadece 10 tl kargo ödemeli kedi evi kampanyası şahane bir güzellik.

hemen sipariş verdim, içini straforla döşeyip saray yapıcam sokaktaki yavrularıma saray.
  • duyarlılığı sebebiyle takdirimi kazanan mobilya firması.

(bkz: türkiye'de güzel şeyler de oluyor)
  • ben beğendim bir aydır nası bi ev yapsam şu çocuklara diyip duruyodum, iyi oldu hemen 2 tane aldım. işala ilk yağmurda karda kabarmaz hemen
  • yaptıkları kedi evleri bu haliyle dışarı konulursa yağmurda şişip çatlar. 8- 10tl ye su geçirmez akrilik sprey boya alınıp dışı boyanırsa daha dayanıklı hale gelir.
    edit: elinizde artmış yağlı boya, teak oil , silvanol vb ahşap koruyucu vernik varsa bunlarda kullanılabilir.
  • kedi evi kampanyası nedeniyle biz buradan alışveriş yapıyoruz.

kitaplıklarım ve tv ünitem adore mobilyadan. hepsini hiç yardımsız kendi başıma kurdum. kitaplıkları sadece paketin içinden çıkan tornavida ve bir çekiçle kurarken, tv ünitesini şarjlı vidalama ile kurdum. evet kadınım, evet evimde şarjlı vidalama var noolmuş?

ürünlerin kalitesinden son derece memnunum. kitaplıkları 3 senedir kullanıyorum. tv ünitesini yeni aldım. arada telefon şarjdayken üstüne oturup telefonla konuşuyorum. kediler tüm gün tepesinde falan şimdiye kadar tek sorun çıkmadı. kıçınızı kaşıyın.

ürünleri fiyat performans açısından iyi kısacası. aradan seneler sonra ihtiyaca yönelik bir parça lazım olunca alakaya maydanoz tasarımlara gitmeye gerek kalmadan aynı konseptte ürün bulunabiliyor. adoreyi sevelim koruyalım.
  • 10 tl karşılığında sattıkları kedi evi ile beğenimi kazanmış olan mobilyacı.
    bundan sonra mobilya ihtiyacım olunca ilk tercih edeceğim firma olacaklar kendileri.
    hakikaten kimin aklına geldiyse bu muhteşem fikir akıllarından öpüyorum.
    umarım müşteriyi nasıl kazıklasak diye düşünmekten beyni patlamış diğer firmalara** *örnek olurlar.
  • demonte mobilyalar satan bir firma. internet üzerinden satın aldığınız ürünleri lego gibi evde birleştirip vücuda getirmek eğlenceli olabiliyor. fiyatları da oldukça uygun; lakin müşteri hizmetleri tam bir fiyasko.

bu firmadan 3 tane kitaplık siparişi verdim. bir tanesinde iki parça hasarlı çıktı. aslında tüm kitaplığı geri yollayıp ürün değişimi talep edebilirdim; ama insanları uğraştırmayayım dedim. mail yoluyla hasarlı parçaları bildirdim ve yenilerini göndermelerini istedim. ürününüz en kısa zamanda elinizde olacak, buyurdular.

buraya kadar her şey normal. aradan bir hafta geçmesine rağmen ürün elime geçmeyince bir arayayım, dedim. aramaz olaydım. müşteri temsilcisinden azarı yedim resmen. neymiş efendim, bir sürü sipariş varmış. ürünüm şu an hazırlanıyormuş. 15 gün süresi varmış. ürün kargoya verilince haber verilecekmiş. neyse biraz daha bekleyeyim dedim. tabi süreç uzadıkça uzadı. bu arada ben gün aşırı firmayı aramaktayım veya mail yollamaktayım. nerdeyse bu bekleyiş 20 gün sürdü. en sonunda benim de sabrım taştı. müşteri temsilcisini aradım ve sizi gerekli yerlere şikayet edeceğim ve sosyal medya yoluyla da firmanızın olumsuz tutumu hakkında insanları bilgilendireceğim, dedim.

o zamana kadar beni süründüren firma bir anda yumuşadı. ertesi gün kargom elimdeydi; lakin bu sefer de beyaz renk olması gereken parça kahverengi olarak gelmiş. daha fazla uğraşmak istemediğim için bu sefer parça talep etmedim. şu an odamda 2 tane normal kitaplık, bir tane de bir parçası kahverengi yamalı bir kitaplığım var. teşekkürler adore.
hesabın var mı? giriş yap