şükela:  tümü | bugün
  • adres sorulan kişinin ben de o yöne gidiyorum demesi halı.

    gereksiz bir samimiyetin başlama vuruşu. ne kadar süreceği bilinmeyen bir yol arkadaşlığı başlatır zira gidilecek yeri o biliyor.

    sen tarif et ben kendim giderim desen olmaz muhtemelen aynı yöne doğru yürüyeceksiniz mecburen herifi geçmek için koşar adım yürümen gerekecek, komik bir durum olacak falan. sen yürü abi ben sana çaktırmadan takip ederim desen o da olmaz, hayırdır lan biz adam mı yiyoruz diyebilir.

    mecbur o bilinmeyen yolculuğa beraber çıkılacak, bu kutlu davada yol arkadaşlığı yapılacak. sorulacak, cevaplanacak, ögrenilecek, tanıdıklar bulunmaya çalışılacak, okul meslek memleket medeni durum falan dökülecek ortaya. kime gidiyorsun, niye arıyorsun, ne yapacaksın, arandaki alaka ne falan filan.

    keşke bakkala sorsaydın di mi?
  • anlamsız sohbetlere gebedir. memleket nere yeğenim diye girerse sohbete o amca, koyulaşacaktır. sıkıcı olsa da komik anlar da olmuyor değil. 'dur tahmin edeyim bakayım nerelisin?'e kadar varır. amca naptın ne bilecik'i, bayburt'u? bilecikli ya da bayburtlu insan mı tanıdın hayatında da birini, oralıya benzettin?