şükela:  tümü | bugün
  • dün instagram hesabında yayınladıkları reklam.
    tam bir wes anderson klasiği olmuş.

buyrun burdan izleyin, türkçe alt yazılı

edit: ekşisözlük hiç bir siki beğenmeme timi elbette gelip beğenmeyecek. sıkıntı yok. masal tadında, mutluluk veren güzel bir kısa film. wes andersonun askerleriyiz!
  • sinematografik açıdan tam bir wes anderson işi olduğu anlaşılıyor fakat hikaye olarak chrismast büyüsü, bir arada olun, birlik olmanın sıcaklığı gibi klişeleşmiş bir tema seçmişler sonuçta gereksiz buldum.
    tanım: wes anderson işi kısa film.
  • yani? diye sordurup, çok klişe dedirten kısa film.
  • "wes anderson bir çöpün çöp kutusu içindeki öyküsünü çekse izlerim." yeminime hala sadık olduğumdan mütevellit beğendiğim kısa filmdir.

çik klişi, ıf hiç biğinmidim.

birlik beraberlik tabii, ya ne olacağıdı. tatlı su balıklarının yaşam mücadelesini tema edecek değil ya.
  • ağzım kulaklarımda izledim, sebepsiz yere mutluluk sebebi.
  • hehe... yan tarafta da "chp'li vekillerin meclis tv'ye baskın yapması" videosu var. hangi video daha güzeldi, karar veremedim.
  • tam bir wes anderson işi olmuş. bu adam aşmış. beğenmeyenler de mutsuz, renksiz hayatlarına geri dönsünler. noel temalı reklamda neden birlik olun mesajı veriliyor gibi saçma eleştiriler var lan. manyak mısınız nesiniz?
  • çok başarılı. senaryo olarak basit olsa da çerçeveleme, kamera hareketleri ve renk kullanımı insanın içini ısıtıyor gerçekten. yaratılmak istenen hissiyat için wes anderson ile çalışmak çok yerinde bir seçim. özellikle boş vagonda ışık geçişlerinin gösterildiği 2:40 - 2:50 arası 10 saniyeye bayıldım.
  • the grand budapest hotel'deki tren sahnelerini hatırlatmış olan çok tatlı bir reklam filmi.
  • muhtesem bir calisma olmus. sinopsis'e bayildim, ba-yil-dim. treatman ve senaryo ivedi bir sekilde islenmeye calisilmis ama sahneler fevkalade etkileyici. 3:53' deki 'sonraki video'ya gec' sahnesinde gozlerim doldu desem yalan olmaz. sonuna 'come together' yerine 'yurtta sulh cihanda sulh' yazsalar daha etkileyici olabilirmis.

entellik: checked
    ukalalik: checked
    jargon kullanma: checked
    ingilizce bildigini belli etme: checked
    eksici tipi sanat elestirmenligi: checked
    begenmis gibi yaparak igneleme: checked
    kenarindan kosesinden tutup ataturk' e baglamak: checked

debe status: beklemede