şükela:  tümü | bugün
  • murat yılmazyıldırım ile ecem minar * ın düeti. yılmazyıldırımın adsız isimli albümünden, sözleri;

gerçekler nerde, hüzünler çoğalmış
    aşk için kurduğum düşlerin yerini,kocaman yanılgılar almış
    geriye dönemem, ölümden beterdir yenilgiler
    gözyaşlarım birer birer, uykularımda toplanmış

gece oldu, sözüm bitti, uykum geldi, yatağım boş, üşüyorum, nerdesin
    tükendim artık, sen yoktun, hiç olmadın, ben ağladım, sen güldün, nerdeyim

sevgiler nerde, gerçekler yalanmış
    aşk için kurduğum düşlerin yerini, kocaman yanılgılar almış
    günleri geçiremem, kalbimden düşer sevişmeler
    gidişlerim birer birer, özleminde çoğalır

gece oldu, sözüm bitti, uykum geldi, yatağım boş, üşüyorum, nerdesin?
    tükendim artık, sen yoktun, hiç olmadın, ben ağladım, sen güldün, nerdeyim?
  • güzel sözlü bi şarkı. gayet hızlı ritimde, arkada sürekli bi akor ve seslendirenlerin ikisinin de benzer tonlarda ve de gayet tiz tonlarda seslendirmesi yorucu bi dinlemeye sebep vermiş olmasına rağmen kendini dinleten bi düet.
  • ilk defa dinlendiğine bu ne yaaa tepkisi verilen,ancak dinledikçe sapıkça bir duyguyla sevmeye başlanılan murat yılmazyıldırım şarkısıdır. ayrıca şarkıda tolga çebi yine kemanını konuşturmuş,bizi bizden almıştır.
  • dinlemeye başladıktan sonra tuhaf bir şekilde içimdeki hüznü harekete geçirmesinden hoşlandığım hareketli bir şarkı. sevdim.
  • dus sokagı sakinlerinden, murat yılmazyıldırım sarkısı.
    sarkı her zamanki murat yılmazyıldırım mukemmeliginde olup, alısılana göre daha hızlıdır. murat yılmazyıldırımın naif ses tonu, duet yaptıgı hatunun sesinin tizligini bi derece azaltmıs, dinlenebilir kılmıstır zira fazlasıyla cıgırtkan bi sesi var hatunun.
  • sözleri de müziği de şahane olmasına rağmen murat yılmazyıldırım ve ecem minar'ın inanılmaz yorucu seslerinin birleşmesiyle dinleme zorluğu yaratabilen parça.

özellikle "neeeeeerrdeeessiiinnn" kısımları sayid jarrah tarafından kasede alınıp işkence malzemesi olarak kullanılabilir nitelikte.
  • özlem zaten bir addır, isimdir. adsız özlem demek gerçeklikten çok uzak bir söylemdir. hem özlemcim canım diyorsun hem de adsız diyorsun. küfürdür lan bu. bana nicksiz peder zickler diyebilir misiniz? diyemezsiniz.
  • bu albumundeki en güzel şarkılardan biridir.
    ya da en güzel şarkısıdır.
    yok yok tek güzel şarkısıdır demeliyim ben kusura bakmayın.
  • bugün ekmek almaya gittiğimde bir de yumurta almı$tım -$u içinden oyuncak çıkanlardan, çuku çuku yani- sonra da unutmu$um kahvaltı esnasında. derken aklıma geldi, dedim yiyeyim. gittim karde$imin yanına, o da açmı$ bi $arkı dinliyor -oğuzhan koç'a taktı da bu sıralar, sürekli aduket dinliyoruz efendim fenalık geldi- dedim "ba$ka bi$ey aç midem bulandı lan" o da tamam dedi. bir $arkı açtı, böyle acayip bi ses yani hatunun gırtlağını sıkmı$lar da alan darlığından sesi o kadar ince çıkıyor ama bi tanıdıklık da var... ben de transdayım tabii uçak çıkmı$ yumurtamdan onu yapıyorum hevesli hevesli. reflekslerim hep beni $a$ırtmı$tır, bi anda bi$ey derim ya da bi$eye bakarım ve genelde dumur olurum, öyle oldu yine. "haha murat yılmazyıldırım'ın di$i versiyonu mu bu puhahah di$i olaydı sesi böyle olurdu onun" dedim. derken karde$im "onun $arkısı" dedi, "hadi len" dedim.
    hatun kuzeniymi$, acaba genetik mi okumalıydım? (hahah.)
    hülasa, karde$im probisini kaybetmi$, "neriman amca aradı" dedi bir de. of ba$ka bi$ey yazacaktım. güzel $arkı. yirim.
  • muhabbet ku$ları bu $arkıyı sevmiyorlar. korkuyorlar sanırım. cak cak cak sesi bastırmaya çalı$ıyorlar ehe.
    ben de sesi açıyorum.*