• murat yılmazyıldırım ile ecem minar * ın düeti. yılmazyıldırımın adsız isimli albümünden, sözleri;

gerçekler nerde, hüzünler çoğalmış
    aşk için kurduğum düşlerin yerini,kocaman yanılgılar almış
    geriye dönemem, ölümden beterdir yenilgiler
    gözyaşlarım birer birer, uykularımda toplanmış

gece oldu, sözüm bitti, uykum geldi, yatağım boş, üşüyorum, nerdesin
    tükendim artık, sen yoktun, hiç olmadın, ben ağladım, sen güldün, nerdeyim

sevgiler nerde, gerçekler yalanmış
    aşk için kurduğum düşlerin yerini, kocaman yanılgılar almış
    günleri geçiremem, kalbimden düşer sevişmeler
    gidişlerim birer birer, özleminde çoğalır

gece oldu, sözüm bitti, uykum geldi, yatağım boş, üşüyorum, nerdesin?
    tükendim artık, sen yoktun, hiç olmadın, ben ağladım, sen güldün, nerdeyim?
  • ilk defa dinlendiğine bu ne yaaa tepkisi verilen,ancak dinledikçe sapıkça bir duyguyla sevmeye başlanılan murat yılmazyıldırım şarkısıdır. ayrıca şarkıda tolga çebi yine kemanını konuşturmuş,bizi bizden almıştır.
  • "aşk için kurduğum düşlerin yerini kocaman yanılgılar almış..."
  • yıllar önce nerdesin kısmına takılarak dinlediğim parça.
    şimdilerde nerdeyim kısmına takılıyorum.

nerdeyim?

sevgiler nerde? gerçekler yalanmış...
    aşk için kurduğum düşlerin yerini, kocaman yanılgılar almış...
  • çıkış yılının 2007 olmasına aldanmamamız gereken 90'lar şarkısı.
    aslında beklemeyi anlatırken bu kadar nefes nefese koşması, hatıra defterimizin yaprağını ucundan kıvırsın diye yapılmış herhalde.**

ama bir şey diyeyim mi; içinden 90'ların deri ceketli adamları, kareli gömlekli kadınları geçiyor, siz de görüyorsunuz değil mi?
    sigara dumanıyla sislenmiş kafelerde oturup aralarında kaset değiştiriyorlar; akşamüstü radyosunda, takma adlarla istek parça gönderiyorlar birbirlerine; ev telefonundan arayıp anası babası açınca kapatıyorlar; mahallede top oynayan çocuklardan birini haberci güvercin gibi kullanıp parkta buluşmak için sözleşiyorlar.

kıskanıyorum sizi çok, belli olmadıysa söyleyeyim. 87'de değil de 75'te falan doğsaydım keşke. şimdi gidip biraz “kalbimden düşen sevişmeleri” toplayayım.
  • kafam güzel bir şekilde tez yazarken spotify listeme zamanın birinde "aha güzel şarkıymış la" diye eklediğim, çalmaya başladığı anda tezi bırakıp uzaklara dalmama sebep olan şarkı.

"tükendim artık, sen yoktun, hiç olmadın, ben ağladım, sen güldün, nerdeyim?"
  • yıllarca itunes'de, winamp'ta "adsız albüm-adsız özlem" olarak listelendi bu şarkı. ben şarkının içindeki adsız kelimesini bir isimlendirme hatası olarak düşünüyordum ama değilmiş. ilginç be sözlük.
  • uzak durulması gereken şarkı.
    ne zaman dinlesem dünyam ya sikilmiş olur ya da sikilmesine çok az kalmıştır.

not: now playing.
  • tam da attila ilhan'a yakışacak tamlamadır.

"abim, amcam, arkadaşım, dostum

tanışmadık biz.
    bilirim tanışsak bir şey değişmezdi.

bu günlerde yabancı bir şarkı gibiyim, bölük pörçük.
    sigaranın içilmemiş tarafıyım
    öksürük gibiyim en kanlısından

şarkıların hüzün makamıyım.

ve en çok senin şiirlerinde konaklıyorum.

ben birinin hiçbir şeyiyim. en çok da bu koyuyor.
    ortak tek bir fotoğrafımız bile yok.

bugünlerde ben adsız bir özlemim

yağmur yemiş bir deniz gibiyim"
  • dinlemeye başladıktan sonra tuhaf bir şekilde içimdeki hüznü harekete geçirmesinden hoşlandığım hareketli bir şarkı. sevdim.
hesabın var mı? giriş yap