• http://www.imdb.com/…tle/tt4559006/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.youtube.com/watch?v=vucm_0evdqy

başrollerinde ranbir kapoor, anushka sharma ve dünyanın en güzel kadınının oynadığı film. yönetmen koltuğunda ise uzun zamandan sonra karan johar yer almakta. ayrıca, srk de filmde çok kısa süreli da olsa yer alacak.
  • vay anasını be o nasıl fragmandı ya. aynı anda filme hem aşık hem de düşman oldum. aşık oldum çünkü kadro mükemmel.
    düşmanlığım ise aa lütfen yönetmen -yani galiba yonetmendi üşendim bakmaya- karan johar ve baş rol 3 kişilik. bu demek ki bir aşk üçgeni olacak. film de olsa kimse üzülmesin. çok mu iyi niyetliyim ne?
  • harika şarkılara sahip olan karan johar yapımı başrollerini ranbir kapoor , aishwarya rai ve anushka sharma 'nın paylaştığı ve benim de merakla beklediğim hindistan yapımı 28 ekim vizyonlu film.

eş zamanlı türkiye'de de vizyona girmesini umduğum, huzur ile aşk arasında kalan aynı zamanda imkansız aşkın da işlendiği bir konusu var trailerden anladığıma göre. aishwarya'nın anushka'dan genç göstermesiyle, resmen yeni jenerasyona da sizi 50 kere cebimden çıkartırım demiş bu filmle. kadın kusursuz daha başka bir şey söyleyemiyorum.

ranbir'i de anushka'yı da ayrı ayrı severim. bakalım bekliyoruz artık, çıksa da izlesek bir an önce.

ae dil hai mushkil
    bulleya
    channa mereya
  • altyazısı hala çıkmamış olan bir filmdir.
  • dharma prodüksiyon (bkz: karan johar) imzalı 2016 yapımı hint filmi.
    adı ; sensiz zordur , ey kalbim anlamına gelen filmin başrollerinde aishwarya rai,ranbir kapoor, anushka sharma bulunuyor.
    konusu ; sevgilisinden yeni ayrılmış alizeh , çareyi her gece barlarda kafa dağıtmakta bulur. şans eseri ayan ile tanışırlar. ve bu tanışma ikisinin hayatında hem iz , hem de sonsuz dostluk bırakır.

--- spoiler ---

bugün izledim. filmi izlemeden 3 ay evvel , ae dil hai mushkil şarkısı beni benden almıştı. yine de filmden daha farklı şeyler beklemiştim.alizehle ayan'ın sevgili olmalarını değil ama daha farklı olabilirdi. ayan iyi işlenmiş. ama alizeh'in altı boştu. ailesiyle neden görüşmediği , ali ile neden ayrıldığı gibi ayrıntıları 160 dakikaya sığdıramayıp klişe bir son yazmışlar. şarkıların ve anushka-ranbir uyumu hatrına sonunu getirdim. eh işte.

--- spoiler ---

edit:ufak tefek hatalar
  • anushka'nın tatlişliğini dibine kadar sergilediği film, yerim la seni ben nası bebiş bir şeysin ya. ranbir klasik manasız iticiliğinde, zaten anca katrina'yla gidiyo o; ranbir'deki entitled'lık havası ile katrina'nın eye candy'den öteye gidememesi iyi uyuşuyor. neyse filme dönelim...

--- spoiler ---

ranbir'e olan gıcığımı bir kenara bırakarak alizeh alizeh diye göğsüne vurduğunda içimin parçalandığını itiraf etmek isterim.

hikayenin detayları da geçiştirilmeyeydi iyi olurdu, ali kimin nesi alizeh neden bu kadar bağlı ali'yi ali yapan ne onu falan bileydik ya.

sonuna değinmiyorum bile klişelerden klişe beğenmişler, aha bu olsun demişler.

--- spoiler ---
  • esas oğlanın aşkı, esas kızın dostluğu. ben filmde aşktan çok dostluğu izledim.
  • neden ali yi o kadar sevdi? sonunda öldü mü noldu? film güzel ama akılda birsürü soru bıraktı ya. filmin müzikleri efsane.
  • filmin kadrosu güzel. filmde aşk adına her şey var. aldatma & platonik & aşk & ölüm yani aşk filmi yapalım hepsini içine koyalım demişler. vıcık vıcık bir aşk hikayesi filmidir. vakit varsa izlenebilir. bu arada saba karakteri nasıl seksilik katmış anlatamam. bu üç kadın ayan'da ne buldular çözemedim gitti.
  • bana hint şarkılarını dinletmiş filmdir, hatta defalarca izlemekten bıkmadığım film arşivimdekilerden de bir tanesi olmayı başaran ilk ve tek hint filmi olmaya da hak kazanmış film dersem daha da doğru olur
hesabın var mı? giriş yap