şükela:  tümü | bugün
 • medea ile kiristirmistir bu zaman zaman.
 • (bkz: aegis)
 • kendi actigi ba$liklardaki entry'lerin sonuna "ukte bu" ekleyen biri. cok ayip.
 • konya yolcusu. her daim özleriz kendisini.
 • dilbilgisi öğretmenim olmaya karar vermiş kimse...
 • kimdir nedir'inin bu hafta dikkat ceken entry leri kismini yanli$ anlayan bir sozlukcu sanirsam. zira gecen haftanin en begenilen entry lerine 1. ve 3. siradan yerle$en 2 entrysinin de edit notundaki "kotuleyin kotuleyin" ve "bunu zamanin otesine gecirenler bilsin ki..." cumleleri insani bu $ekilde du$unmeye itiyor.
 • öncelikle linkini verecek bir haber bulamadığım için, bir hukukçu olmayaraktan kendisinin bir hukukçu olduğunu ifşa ediyorum.

  (#9448608)
  (#9429525)
 • bir hukuçu olarak, tanımadığı insanlar hakkında entry kırıntılarından siyasi/ideolojik görüş, sosyal zümre tespiti yapabilen aşmış insan. hatta gaybdan sesler diyor ki, "bana hukukçunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim".
 • aigeus, atina krali pandion'un ogludur. efsanevi kahraman theseus'un da babasidir. pandion, bir devrim sonucu atina'dan surulunce aigeus, onu kardesleriyle birlikte yeniden tahta cikarmayi basardi.

  aigeus, iki kez evlendigi halde cocugu olmadi. bunun nedenini sormak icin delphoi tapinagindaki tanri sozcusune gitti ve aldigi cevaptan hicbirsey anlamadi. donus yolunda trozien'de bir sure kaldi ve orada tanistigi oranin kralinin kizi aithra ile birlesti. aithra 'ya oglu olursa babasinin adini bilmeden buyutmesini soyledi. aithra bir erkek cocuk dogurdu ve adini da theseus koydu. theseus ileride buyuyecek, gozupek bir kahraman olacak, babasinin kilicini yerinden cikaracak ve atina'ya donerek amcasi pallas'in tahta goz dikmis elli oglunu alt edecek ve babasina kendini tanitacaktir.
  aigeus mutsuz bir kraldi. bir cok dertten sonra panathenaia bayraminda yarisan bir giritli atleti androgeos'un oldurttugu icin kral minos'un korkunc isteklerine uymak zorunda kaldi. bunlardan en onemlisi, her yil atina genclerinden yedi erkek, yedi kiz, canavar minotaurus'a yedirilmek uzere girit'e gonderilmesiydi. bu istege uzun yillar uyuldu ve sonunda theseus buna bir son vermek icin canavari oldurmeye gidecegini babasina soyledi. yola cikmadan once de babasina bir soz verdi. eger bir zaferle donerse gemisine bir beyaz yelken cekecekti, yok eger basarisizlikla donerse o taktirde siyah bir yelkenle limana girecekti. theseus sonucta girit'teki canavari yendi ve oldurdu. donuste zafer sarhoslugundan olsa gerek babasina verdigi sozu unuttu ve limana siyah yelkenle girdi. zaten oglunun donusunu bekleyen kral, kapkara yelkeni gorunce uzuntusunden oglunu oldu sanip kendini denize atti. icinde boguldugu denize de sonra "aigeus" (aigaios pontos) sonra da "ege" denizi dendi.
 • ne hikmetse zaman zaman altında kötülenme sonrası edit olan entrylerle geçen haftanın en beğenilen entryleri'ne girmeyi başaran bir yazar arkadaş bu. entryleri arasında yeni-eski ve güzelinden olsun seçilerek yapılan aramada gelen ilk üç sayfadaki 150 başlıkta yapılan incelemede şunlarla karşılaşmak olası: (ben karşılaştım)

  (bkz: #11185492)
  (bkz: #11126216)
  (bkz: #11016056)
  (bkz: #10983756)
  (bkz: #10921854)
  (bkz: #10795490)
  (bkz: #10766739)
  (bkz: #9975974)
  (bkz: #9579784)
  (bkz: #9441724)
  (bkz: #9438381)

  "kötülenme sonrası editlerden sonra pişman olup şukela yağdıran kötüleme mafyası" gibi bir şeye tutulmuş bir arkadaşımız kendisi galiba. ya da "bu nasıl kötülenir ulan adi herifler, şimdi görürsünüz siz" hırsı olan bir fan kitlesine sahip. bilemiyoruz tabi. ama durum biraz garip sanki...

hesabın var mı? giriş yap