şükela:  tümü | bugün
 • robert jordan'ın the wheel of time serisinde bahsi geçen bir ırk. aelfinnler yılanlara benzer ve bazen "yılan insanlar" ya da "sinsi halk" olarak anıldıkları olur. alemlerine ghenjei kulesi* ile yada çarpılmış kızıltaş kapı çerçevesi ile erişilebilir. doğru kapı çerçevesi, kenarlarında ve köşelerinde aşağıya doğru dalgalı çizgiler ile işaretlenmiştir.

  kendilerine sorulan üç soruya gerçekten doğru cevapları verirler. fakat gölge ile ilgili sorular, bazen ölümle yada delilik ile cezalandırılır. anlamsız sorular da cezalandırılır buna rağmen soruyu soran kişinin bakış açısının önemli olduğu görülmektedir. aelfinn cevapları karşılığında, soranın deneyimlerini ve anılarını alırlar. fakat bunu çalarak değil, pasif olarak özümseyerek yaparlar.

  (bkz: eelfinn)
 • hoşgelmiş yazar. ne ara büyüdüm de böyle entryler girmeye başladım bilmiyorum. ayrıca bu noktadan sonra badim.
 • tıpkı eelfinnler gibi kişinin anıları, duyguları ve sezgileriyle beslenirler. özellikle aes sedai ve ta'verenlerden fazlaca zevk alırlar. bu beslenme onlar için gereklilik olmasa da onları oldukça hoşnut eden bir eylemdir. gölgeyle ilgili soru soranları cezalandırma gibi eğilimleri olmasına karşın rand al'thor'un karşısında korkudan her türlü soruyu cevaplamışlardır. huzurlarını mümkün olduğunca çabuk terk etmesi için ellerinden geleni yaptıkları söylenebilir.

  aelfinnler ve eelfinnlerin yaşadıkları yere 2 farklı ter'angreal ve tower of ghenjei aracılığıyla gidilebilmesine karşın, farklı bir boyuttur yaşadıkları. pazarlıklar, sorular ve cevapları dahil, her türlü konuşma kadim lisanda yapılır. kişi kadim lisan bilmiyorsa tercüman getirirler.
 • sesi de muhabbeti de güzel insandır. yürümeyi sever, kitap okur, bergman filmleri izler. üzerine adam tanımam.
 • ben dahil birçok kişinin başka bir kişiyi oynadıgı şu çukurda kendi olan yazarlardan sadece biri, herşey gönlünce olsun pamp
 • kendisi huşu ile özlemekteyiz tez zamanda sahalarda görmek isteriz. kendisi yerimizi biliyor...
 • başka bir agamemnon ya da shiftdelete örneği. rahatsız olmuyorum da, bir yerde adil olmasa da adalet kavramı varsa kendisinin de uçması gerekir.
 • dünyadaki en sevimli canlılardan birisi. sürekli gülüyor ya inanılmaz. bunaldım sıkıldım dediğinde bile bi insan güler mi? gülüyor. her insanın aklımda aşağı yukarı bir vesikalığı var, onunki sürekli sırıtıyor dfghj.

  süper tatlılığı dışında aşırı versatil birisi. işin gücün arasında çok okuyor, çok güzel yazıyor. çok güzel şarkılar dinliyor. okuduğum/ okuyacağım en iyi fantastik kurgu kitapları 5 tur dönmüş bir edebiyat düşkünü ve tahminimce üzerine kollarımı açıp gözümü kapatarak zıplamak isteyeceğim bir kütüphaneye sahip. neyse ki kitaplarını paylaşmak konusunda çok alçakgönüllü. dünya iyisi ya. ağlamak üzereyim neden böyle duygular sel oldu?(.....)

  kendisini başkalarıyla ancak şu konuda kıyaslayabilirim ki, tanıştığıma en çok memnun olduğum, en kıyak insanlardan biri. canım badim.
 • bulutla gezen peygamber gibi başındaki kara bulutlar olmadan hiçbir yere gidemeyen bahtsız badim.