şükela:  tümü | bugün
  • inkar edilemezcesine.
  • elhamdülillah türküm, türk düşmanı ermenilerden nefret ederim fakat işbu şarkı benim tâ lise yıllarımdan nasıl kanıma girdiyse (klibiyle beraber) dinlemeden edemiyorum. bunlar güya amerika karşıtlığı yaparlar ve plak şirketlerinin adı american recordstur. benim bu şarkıyı sevmem nasıl kendi içimde bir çelişkiyse, bu heriflerin savaş karşıtı olduklarını beyan etmeleri o kadar çelişkinin kralıdır! ha, ben yine de dinlerim. şarkı dinlemekle dinden imandan çıkmam. bana kimse gavurları, ermenileri, ingiliz ve amerikalı rock/metal gruplarını dinliyorum diye senin müslümanlığın kolpa diyemez. klipte oynayan çocuğun tipinin niye öyle olduğunu, neyi veya kimleri temsil ettiğini 15 senedir sorgulardım ama artık sorgulamayacağım. sadece daron malakian'ın videoklipteki psikopat tavırlarına, bass gitaristin ve davulcunun partisyonlarına hayranlığımın ilk günkü gibi devam ettiğini beyan eyleyeceğim. ha, bir de şarkıdaki çello performansına da şapka çıkarıyorum. ne olur sanki şu 2002 senesine geri dönsem. ah be, ah; ne güzel günlerdi o günler...