şükela:  tümü | bugün
 • zyrtec tadinda bir alerji ilacidir.
 • burnun, gözlerin ve nefes yolunun dostu ilaç. göz ve burun akıntısı, hapşırma, alerjik öksürük ve bilium bahar etkilerini geçirmesinin yanında ağız kuruluğu, az sersemlik üzeri az uyku yapması göz ardı edilebilir.
 • kişinin bünyesine göre % 90 uyku ve sersemlik yapmayan müthiş allerji ilacı.fiyatı eylül 2005 itibariyle 14 milyon civarıdır.
 • zyrtec'in etken maddesi cetirizine'dir aslında, cetryn, onun muadilidir, aerius ise desloratadin içerir, claritine'in muadilidir diyebiliriz.
  ama sonuçta hepsi alerjik rinit tedavisine yazılırlar.
 • doktor reçetesiyle başladığım fakat yan etkilerini gördüğüm için bırkatığım ilaç.şimdi olay şöyle oluyor: yatmadan önce bir tane içiyorum, bir süre sonra burnum açılıyor rahat nefes almaya başlıyorum ardından sersemlik ve uyku hissi geliyor. buraya kadar normal ama sonra aniden ateş basıyor, üstümü başımı çıkarıyorum, yorganı atıyorum, camı açıyorum yok olmuyor ateş kesilmiyor ve kalbim küt küt atıyor. bu durumda sersemlik, ağırlaşan göz kapaklarım ve kalp çarpıntım yüzünden ne uyuyabiliyorum ne de oturabiliyorum artık. kendimi zorlayarak gözlerimi kapatınca da kabuslar görüyorum, tekrar uyanıyorum. bu aşamada yan etkilere bir da ağız kuruluğu ekleniyor, bol bol su içiyorum, yüzümü yıkıyorum, bişeyler okuyarak kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum yok, yapılacak hiçbirşey yok olmuyor. sabahın ilk ışıklarıyla ilacın etkisinin geçmesiyle nihayet uykuya dalıyorum ve sabah tam uyuyamamış, yorulmuş ve sersemlemiş olarak uyanıyorum güne zombi olarak devam ediyorum.

  not: bunlar benim vücudumun gösterdiği tepkiler, siz hiçbir sorun yaratmadan kullanabiliyor olabilirsiniz, ben durumu doktorumla görüşeceğim sorun yaşıyorsanız size de aynısını tavsiye ederim.
 • zrytec artık bünyenizi etkilemiyor, hapsırık, burun akıntısı vb semptomları hafifletmiyorsa kullanımı caizdir.
 • schering-plough raflarından gelen, 5 miligramlık aktif maddesi insana yaşama isteğini geri getiren mucizevi hap. uzun süre kullanıldığında ağızda ve burunda kuruluğa yol açabiliyor, bu sebepten doktor kesilmesi gerektiğini söylediğinde de hasta bünye ağlıyor. alerjiden tabi...
 • ilk aldığımdan günden beri hastalığımı bana hissettirmeyen, biliyorum nezleyim ama ne akıntı ne hapşırma ne başka bişey, velakin bu meret bende acayip bi huzursuzluk yaratıyor, geceleri olmadık kabuslar görüyorum, içimde sürekli bi daralma, bi tedirginlik hissi.
 • benim gibi osuruktan nem kapan alerjik bünyeler için birebir. hele oturduğunuz yer çayır çimen böcek ile iç içeyse evde kesinlikle bulunması lazım.
  yoksa insanı kendinden soğutur.
  ayrıca kızarıklığa da iyi gelir.
 • henüz alerji testine tabi tutulmamış ve fakat yine de bu ilacı kullanıyorsanız,
  alerji testinden beş gün önce ilacı kullanmayı bırakmanız gerekiyor.

  genellikle birincil amacına uygun olarak allerjik rinit tedavisinde göz doldursa da, allerjik konjonktivit tedavisinde de alkışları toplayan ilaç. "maşallah" diyelim.