• morpheus bir gün gelip de kırmızı mı mavi mi diyecek olursa sırf bu ilaç sebebiyle mavi diyeceğim.
  • sakinleştiricidir.

evet! alerjinin yarattığı o burnunuzdan beyninize doğru gezintiye çıkmış karınca sürüsü hissiyatının, göz pınarlarınızda sanki döllenmeyi bekleyen kızgın polenlerin kaşıntısının, sürekli ağlıyormuş gibi görünmenize neden olan göz ve burun akıntısının yarattığı asabiyeti keser.

baharın keyfini az da olsa yaşamama imkan sağlar. hiçbir yamuğunu görmedim. gözünü kapar etki süresi boyunca vazifesini yapar. iyi gelir.
  • doktor reçetesiyle başladığım fakat yan etkilerini gördüğüm için bırkatığım ilaç.şimdi olay şöyle oluyor: yatmadan önce bir tane içiyorum, bir süre sonra burnum açılıyor rahat nefes almaya başlıyorum ardından sersemlik ve uyku hissi geliyor. buraya kadar normal ama sonra aniden ateş basıyor, üstümü başımı çıkarıyorum, yorganı atıyorum, camı açıyorum yok olmuyor ateş kesilmiyor ve kalbim küt küt atıyor. bu durumda sersemlik, ağırlaşan göz kapaklarım ve kalp çarpıntım yüzünden ne uyuyabiliyorum ne de oturabiliyorum artık. kendimi zorlayarak gözlerimi kapatınca da kabuslar görüyorum, tekrar uyanıyorum. bu aşamada yan etkilere bir da ağız kuruluğu ekleniyor, bol bol su içiyorum, yüzümü yıkıyorum, bişeyler okuyarak kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum yok, yapılacak hiçbirşey yok olmuyor. sabahın ilk ışıklarıyla ilacın etkisinin geçmesiyle nihayet uykuya dalıyorum ve sabah tam uyuyamamış, yorulmuş ve sersemlemiş olarak uyanıyorum güne zombi olarak devam ediyorum.

not: bunlar benim vücudumun gösterdiği tepkiler, siz hiçbir sorun yaratmadan kullanabiliyor olabilirsiniz, ben durumu doktorumla görüşeceğim sorun yaşıyorsanız size de aynısını tavsiye ederim.
  • başucu ilacım.

buluttan bile nem kapan bir bünyeye sahip olduğum için hemen hemen her şeye vücudum alerjik reaksiyon verebiliyor. kırmızı kırmızı su kabarcıkları her yanımı sarınca aerius kurtarıcı oluyor benim için. bir de uykumu getirmese tadından yenmeyecek ama maalesef bende fena uyku yapıyor.

ortaokuldan beri türlü türlü alerji ilaçları kullandım. her iki güne bir avil+dekort olmaktan da gına gelmişti, sonra bu ilaca geçtim. iğne anlık rahatlama sağlayıp kaşıntıyı kesiyor, insanı savunmasız bırakacak kadar güçten kuvvetten düşürüyordu. iğneyle dünya yansa aman ötede yansın modunda oluyorsunuz, ama aerius vücudu o kadar savunmasız bırakmıyor. anlık rahatlama değil de uzun süreli etki ediyor. aerius kullandığımdan beridir kaşıntı da kalmadı. yaklaşık 2 yıldır da kullanıyorum. ilk zamanlar sürekli kullanırken artık sadece alerji olduğum zamanlarda içiyorum.

bu ilacı kim/kimler bulduysa kendi adıma çok teşekkür ederim. sayelerinde alerjiden rahat nefes alabiliyorum.
  • çok pis kafa yapan bir ilaç. alınmasının ertesi gününde bir ebleh bir ruh halinde gezer, milletin ne dediğini anlayamaz ve kendinizi brokoli gibi bir halde bulursunuz. ama alerji belirtilerini 2 saate kalmaz ve keser, hayat kurtarır. orası ayrı mesele.
  • önünde saygıyla eğildiğim 2 ilaçtan biri (diğeri de ağrı kesici, arveles). antihistaminik.

alerjik rinit gibi lanet bir bela varsa başınızda, doktorunuz da öneriyorsa hiç tereddüt etmeyin. her alerji ilacı sersemletir. önerim, rinit başlayınca almanız, çünkü önlem olarak alınca sersemlik hep kalıyor.

herhangi bir hastalık için herhangi bir ilacı doğru düzgün kullanamayan biri olarak (ya alerjim oluyor, ya sonradan başka probleme neden oluyor ya etki etmiyor ya da ben direnç geliştiriyorum) 10 yıldır beni hiç yüzüstü bırakmadı.
  • kişinin bünyesine göre % 90 uyku ve sersemlik yapmayan müthiş allerji ilacı.fiyatı eylül 2005 itibariyle 14 milyon civarıdır.
  • henüz alerji testine tabi tutulmamış ve fakat yine de bu ilacı kullanıyorsanız,
    alerji testinden beş gün önce ilacı kullanmayı bırakmanız gerekiyor.

genellikle birincil amacına uygun olarak allerjik rinit tedavisinde göz doldursa da, allerjik konjonktivit tedavisinde de alkışları toplayan ilaç. "maşallah" diyelim.
  • burnun, gözlerin ve nefes yolunun dostu ilaç. göz ve burun akıntısı, hapşırma, alerjik öksürük ve bilium bahar etkilerini geçirmesinin yanında ağız kuruluğu, az sersemlik üzeri az uyku yapması göz ardı edilebilir.
  • ilk aldığımdan günden beri hastalığımı bana hissettirmeyen, biliyorum nezleyim ama ne akıntı ne hapşırma ne başka bişey, velakin bu meret bende acayip bi huzursuzluk yaratıyor, geceleri olmadık kabuslar görüyorum, içimde sürekli bi daralma, bi tedirginlik hissi.
hesabın var mı? giriş yap