şükela:  tümü | bugün
 • donald chadwick & william stumph tarafindan 1992 de reycled aluminium ve fibergalss frame den uretilmis high tech sembolu ofis sandalyesi.
 • tanesi 1000 usd civarinda olan ve fakat basurundan rahat yuzu gormeyenlerin bile uzerinde egilip bukulmeden yayilabilecekleri, inanilmaz rahat sandalye
 • imac oncesi seffafligi kullanmis endustriyel tasarim seysi. oturma yuzeyi ve sirtlik elastik bir file oldugu icin vucut sekli alir terletmez vs. bu tasarimin zayif yonu yok mudur? elbet vardir ki baska tasarimcilar issiz kalmasin. tasarim kriterlerinden olmasina ragmen bu sandalye 3 boydur. yani vucut oranlariniza uygun olmayan sandalye aslinda ergonamik olmayabiliyor demek. ayrica bu sandalyenin orasinda burasinda bir suru ne ise yaradigi tam anlasilmayan ayar mekanizmasi vardir. herman miller (ki kendisi bu koltugu ureten ve tasarlattirmis firmadir) bu dezavantajlar ve yuksek fiyat sorununa karsilik mirra chair'i tasarlatmistir.

  los angeles times bu sandalyeye en seminal sandalye demismis, takipcilerinin cokluguna ithafen. ote yandan su tesbitlerini de cok yerinde bulduk: "koltuk hiyerarsisi bakimindan yonetici ve calisan statusunu bulaniklastiran koltuk." tabii bu tesbitin tam da bu koltugun piyasaya ciktigi dot com boom donemine denk gelmesiyle, ve universiteden cikmis geeklerin patron olmasiyla daha cok kuzey amerikada gecerli oldugunu itiraf etmeliyiz.

  bu koltuguga memleketimizde ali kirca koltugu* dendigini de duyduk. zira vakti zamanininda atv haber merkezi sandalyesiydi.
 • yapi kredi teknolojinin yaklaşık 600 personelinin üzerinde oturduğu sandalye markası.

  edit: tabi koç grubu ykb'yi satın aldıktan sonra, "bu ne la her adamın altına konulur mu bunlardan, toplayın bunları toplayın..." diyerekten bunları toplatmış ve koç holding bünyesindeki yöneticilere dağıtmıştır.
 • derginin birinde "oha! bir ofis koltugu nasil olur da 1300 euro olur!!!" diye tepki gosterdikten sonra arkanizda oturan patronunuzun masasinda iki tane gorunce sizi $a$irtan feti$ objesi. muhte$em tasarimi ve inanilmaz rahatligiyla her geekin hayalidir, olmalidir.
 • dikkat ettiyseniz gregory house'un da tercihi bu sandalyedir.
 • götü, havada uçarcasına bir hisle kavrayan sandalye..

  bel ağrısı doruktayken üzerine oturunca, galatasarayın popescu’nun penaltısıyla uefa kupasını kazandığı anda hissettiğim duyguları tekrar yaşamamı sağlamıştır. sevinç gözyaşları sel olmuştur..
 • standard modeli, yani en ucuz modeli diyelim $u anda 679$ dir.
 • nyu kutuphanesinde de olan sandalyelerdir. sabahin korunde kutuphaneye kosma sebebidir.
 • kronik bel ağrım ve büroda sürekli oturarak iş yapıyor olmam nedeniyle nedeniyle bir tane almaya niyetlendim ve türkiye'deki yetkili satıcısını aradım (bms büro mobilyaları), fiyat sordum, ebay'de bu modellerin sıfırları 700 usd'den satılıyor; türkiye satış fiyatının 1.650.-euro + kdv olduğunu öğrenince telefonu usulca kapadım.

  yurtdışı satış fiyatı yaklaşık 1.000.-tl olan bir koltuğu türkiye'de yaklaşık 4.000.-tl'den satmak isteyen satıcıya ne demek lazım gelir, bilemiyorum. aklıma gelen tek söz: kedi canını senin!

  edit: bir de kredi kartına kaç taksit yaptıklarını sordum, yapmıyorlarmış, bu peşin fiyatıymış. hey maşallah.