şükela:  tümü | bugün
 • fethiye'de süper bir dalış * noktası. her zaman gidilemez, hava iyi olunca sabahtan gidilir. nefis bir sifon vardır. renklere inanamazsınız. dalmadan anlatılamaz. ayrıca 30 mt'de başlayan ve dağın içine ilerleyen bir tünel de vardır, ama ben bu tünele dalmadım o yüzden nasıl bir yer tam bilemiyorum.
 • dünyanın en ürkütücü aynı zamandaen etkileyici uçurumlarından biridir af kule. fethiye'de kayaköy'ün biraz ilerisindedir. belli bir yere kadar araçla, daha sonra tırmanarak çıkabilirsiniz. zirvede hristiyanlık döneminden kalma yapılar vardır. uçurum adeta sizi içine doğru çeker, başınız, her şeyiniz döner. çıkmaya değer...
 • her sabah bugün af kule ye gitcez diye çıkılır, bi bakılırki ölü dalgalar var tırsılıp küçük reef e ya da akvaryuma gidilir..ama eninde sonunda turna gözünden vurulur gidilir dalınır..büyülenilir kalınır..duvarlarında harikalar olan bir mağara biraz ilerisinde türk hamamı denilen sifon vardır..insan kafayı yer çıkmak istemez..öyle şahane bi yerdir bu af kule..off yani dalınası..
 • türkiye'deki,son derece güzel ve güvenli dalış olanağı sağlayan sualtı mağaralarından biri..fener ışığında renkli anemonlar ve karidesler son derece büyüleyici..ve tül mercanlar tek kelimeyle mükemmel..
  (bkz: fethiye dalış noktaları)
 • bu harika dalış mekanına adını veren yapı hem bir kilise hem de gözcü kulesidir. oraya karadan gitmek oldukça zevkli ve korkutucudur. öyle bir yerde neden bir kilise olduğunu hala çözemedim ayrı mesele...
 • türk hamamı ile birlikte türkiye'nin en güzel dalış noktalarından birini oluşturan fethiye'de 36 derece 34 dakika 54.21 saniye kuzey paraleli, 29 derece 1 dakika 35.39 doğu meridyeni koordinatlarında bulunan dalış cenneti.
 • türkiyenin en iyi dalış noktasıdır. çok net.

  mağara önünde inişe geçer mağaraya girersiniz, dantel mercanlar çarpar gözlerinize, yavaş yavaş işlenmiş, mükemmel dokularıyla büyülerler sizi.

  kocaman bir orfoz karşıladı beni dün öğle saatlerinde, hoş geldiniz der gibi bizle beraber, geri geri mağaraya girdi.

  fethiyede 3 senede toplamda çıktığım 13. dalış günümde gitmek kısmet oldu, hava şartları ve yeterli tecrübeli dalgıç olmayınca gidilmiyor buraya.

  sırf burayı görmek için, türk hamamındaki ışık oyunlarını izlemek için scuba diving eğitimi alınır çok samimi söylüyorum.

  değerini bilelim lütfen.
 • karıma evlenme teklifi ettiğim yerdir. kabul etti tabi
 • fethiye merkezden kayaköy'e vardıktan sonra gemiler yoluna devam edilince 3km ilerdeki sapaktan toprak yola girilerek ulaşılan patika yol ile karadan ziyaret edebileceğiniz, tepesinde eski harabeler bulunan ve aşağısında manastır yer alan bölge.

  patikanın başlangıcına aracınızı park ederek tırmanmaya başlayıp kısmen orman yolunun içinden stres ata ata tepeye ulaşırsınız. burada kayalıklar ve eski yıkık yapılar var. kayalıkların saklı kalan üst kısmına çıkınca muazzam bir uçurum çıkar karşınıza, alabildiğince mavilik ve sağ alt köşede de manastırı gözlemleyebilirsiniz. oturup bu manzaraya bakarak farkında olmadan onlarca dakika geçirebilirsiniz. bu bölümden sonra aşağıya sarkan patikayla manastıra kadar varıp yürüyüşünüze devam edebilirsiniz.

  vaktimin çoğunu yukarıda oturarak geçirdiğim için aşağı inip manastırı gezmeyi başka bir güne bıraktım, ziyaret edince düzenlemek istediğim bu girdi şimdilik böyle bitsin.