şükela:  tümü | bugün
 • teknik direktörlüğünü eddie howe'un yaptığı, 2013-2014 sezonunda npower championship'te mücadele edecek olan futbol takımı.
 • formu bu şekilde devam ederse 2014/15 te premier lig de görebileceğimiz takım.
 • 115 yıllık kulüp tarihinin en başarılı dönemini günümüzde geçirmekte olan kulüp. an itibariyle 22. haftası oynanan ingiltere championship'te lider konumda. eğer sezon sonu ligi ilk iki sırada tamamlayabilirlerse tarihlerinde ilk defa premier lige çıkmış olacaklar.
 • adım adım premier lige yaklaşmakta olan takım. beş hafta üst üste puan kaybettikten sonra yaşadıkları formsuz dönemi iki hafta üst üste galip gelerek üzerlerinden atmışa beziyorlar. bu hafta fulham'ı beş golle geçerek averajla da olsa liderliğe yükselmiş durumdalar. championship, bu sene gerçekten inanılmaz bir çekişmeye sahne olmakta. ilk dört takım 36. hafta itibariyle aynı puana sahip. bundan sonra zirveye oynayan hiçbir takımın puan kaybına tahammülü yok. artık ligin bitimine son 10 hafta kaldı. tarihinde ilk kez premier lige bu kadar yaklaşmışken dayanın be oğlum.
 • tam 114 yıl boyunca ingiltere'nin 3. ve daha alt seviyelerinde mücadele etmiş, buna rağmen 2013'te şehrin takımı olması sebebiyle taraftar desteğini her daim arkasında hissederek ingiltere championship'e yükselerek tarihinin en büyük başarısına imza atan kulüp. bugünlerde ise premier lig'in eşiğine gelmiş durumdalar ve tüm dünya'daki romantik futbol taraftarlarının dikkatini ve desteğini arkalarına almış durumdalar. ne diyelim yolları açık olsun, 115 yıl sonra şehrin böyle bir heyecan yaşaması nasıl da özel bir duygu olsa gerek.
 • bolton'u 3-0 yenerek premier lig'e yükselmeye hak kazanmışlardır, evet resmi olarak garantilemediler ama 3. middlesbrough ile aralarında 19 averaj fark var. son hafta 10-0 kaybedip, middlesbrough 10-0 kazanmayacağı sürece, bu mütevazi ekibi önümüzdeki sezon devlere karşı mücadele ederken göreceğiz. yürekten başarılar ve tebrikler.
 • premier lig'de bir senelik tatil kazanmış takım. maçları en güzel yerden izleyip evlerine geri dönecekler.
 • önümüzdeki sezon 18 puan toplayarak anasının ligine geri dönecek takımdır. tahminim 3 galibiyet, 9 beraberlik.
 • her iç saha maçlarında semtin yarısının stadda olduğu takım.
  inanılmaz cidden, nasıl dolduruyorlar çok ilginç!
 • 4 yıl önce şehirde geçirdiğim kısa sürelik dilimde (4 hafta) yanında kaldığım baya baya şehrin yerlisi olan bir abimiz yöneticilerin ekonomik yükümlülükten dolayı üst ligi istemediklerini ve hep yükselme maçlarını sattıklarını, durum böyle olmasa çoktan premier lig e çıktıklarını söylemişti (bkz: ben de onun yalancısıyım valla). şimdi 3 yılda 2 lig yükselerek geldiklerini okuyorum. ne diyelim yolu açık olsun güzel şehir bournemouth' un.
hesabın var mı? giriş yap