şükela:  tümü | bugün
 • dragonlancede dragon purgeden sonra ortaya çıkan muazzam dragonlar tarafından yurtlarından sürülen, ve korku nedir bilmemezlikleriyle ünlü olan kenderlerin korkuyu bu dragonlar sayesinde tanımalarıyla depresyona girmeleri* sonucu neşelerini kaybetmiş hallerine verilen isim...
 • (bkz: afliction)
 • isveçli death metal grubu. 1992'de çıkardıkları prodigal sun albümleri isveç melodik death metalinin, dismember/entombed ekolü dışında, ilk örneklerinden sayılabilir.
 • geçtiğimiz yılın hollanda yapımı korku filmi. fragmandan anlaşıldığı kadarı ile rec ve chronicle karışımı bir filme benziyor. bana fazla klişe geldi fakat; çerez niyetine izlenir.

  fragman için; http://www.slashfilm.com/…cted-trailer/#more-218500

  http://www.imdb.com/title/tt2309961/
 • internet genelinde olduğu gibi sözlükte de hakkında fragmandan öte bilgi alamadığım için izlemekten vazgeçtiğim film.
 • film, dünya turuna çıkmaya karar veren; yaşadıklarını, gezdiklerini, gördüklerini videoya kaydederek seyahatlari boyunca güncel olarak bir web blog'da yayınlamayı planlayan iki arkadaşın - ki bunlardan birinin beyninde ölümcül bir tümör var -
  yaşadıklarını konu alıyor.

  seyahat ilk başlarda peri masalı kıvamında ilerlese de olayların akışı, fransa'da asyalı abimizin (hasta olan) bardan kaldırdığı bir fransız ablamızla geçirdiği geceden sonra tamamen farklı bir mecraya sapıp garipleşiyor. aksiyon da zaten bu noktadan sonra ateşleniyor.

  rec, v/h/s, chronicle, ... gibi filmleri beğendiyseniz bunu da seyredin derim. bu filmlerden farklı olarak handycam'i oldukça ilginç kullanmışlar, spoiler olmasın diye buraya yazmayacağım ama filmin belli parçalarında ve özellikle de son bölümlerinde kendimi duke nukem game play izliyormuş gibi hissettim. meraklıları ya da merak edenler için ilginç bir deneyim olabilir diye düşünüyorum.
 • sıkmadan izleten, türünün güzel örneklerinden bir film. çerezlik arayanlar için birebir. yalnız pek bir korku ögesi yok. korku filmi izlemekse amacınız yanlış filmi seçtiniz.
 • ben tatmin oldum. hadi değişik bir şeyler izleyelim dediğiniz bir anda açın izleyin. bir de filmde turkish cockblock diye bir tabir geçiyor. cockblock; arkadaşınızın kız düşürme veya sevişme olasılığını baltalamak anlamında bir tabirdir. turkish cockblock ise filmde anlatıldığı kadarıyla arkadaşınız tam iş üstündeyken yani tam mercimeği fırına vermişken yani tam yatakta sikişirken odaya dalıp vuhahaha diye bağırmak oluyor imiş. enteresan tabi.
 • --- spoiler ---

  twilight gibi saçma sapan serilerden daha iyi olan film.

  vampir olayına farklı bir bakış açısı getirmişler ki bu iyi bir şey. farklı bir örnek için

  (bkz: let the right one ın)
  --- spoiler ---
 • türünün güzel bir örneği. sıkmadan izlettiriyor , hafif geriyor , merak ettiriyor.