• ing. dert, keder..

(bkz: ukte diye söylüyorum)
  • nick nolte, sissy spacek, james coburn ve willem dafoe'nun oynadığı bir paul schrader filmi. new england kar manzaraları arasında ağır aksak geçen bir aile draması. james coburn alkolik baba rolünde pek haşindir. polis rolündeki nick nolte'un okul servisinden çocuklar insin diye trafiği durdurduğu, sonra da kendi çocukluğuna döndüğü için bir türlü açmadığı sahne çok başarılıdır.
  • warlock* speclerinden biridir. agir dot*'lara dayanan agacin son duragi unstable afflictiondir. farm icin en iyi spectir ki health/mana hic azalmadigi icin durmaksizin takilabilirsiniz. ancak ve fekat instant burst damage eksikligi (shadowburn ve biraz crit mevcutsa insta sb disinda) nedeniyle pvp'de bazi classlara karsi daha az etkili olabilir. (cloak of shadows, ice block (gerci bi lock bi mage'i alamiosa ya latencysi 1.5k'lardadir, ya cok ciddi lvl farki vardir ya da serefsiz mage blinkle topuklamistir...) stabil ve dusuk seviyede bir latency, biraz da kite becerisiyle affliction warlockun alamayacagi class yoktur... (baglantim kotu ama illa pvp diosaniz alin soul link takin stam gemleri 15k hp unbuffed... tanklayin gari oeeeh)
  • katatonia konserinde cikan trashimsi bir alt grup.ondan onceki alt gruba alt grupluk dersi veren alt grup.binbir turlu sound problemine ragmen muhte$em calan takdir edilen alt grup.

(bkz: bu cocuk avrupada oynar)
  • vokal : emrah demirel
    gitar : kerem inci
    bas : emre demirel
    davul : fikri yargıcı
  • enfes bir film. geçmişte taxi driver, american gigolo, raging bull, last temptation of christ gibi filmler kaleme alan paul schrader'ın yazıp yönettiği aile draması. aslında aile draması demek zor bu filme. zira film başlangıcından sonuna kadar tek bir karakteri önemsiyor. babasından sürekli dayak yiyen, oldukça duygusal olan, kızıyla ilişkisini ve hayatını düzeltmeye çalışan wade'in bunu beceremeyip dibe vuruşu anlatılıyor. babası gibi olmak istemeyen ama film ilerledikçe sinirlerine hakim olamayıp öfke krizleri yaşamaya başlayan, hayal gücü fazla çalışan, olmadık şeylerin peşinden koşturan, en nihayetinde de babasına benzeyen, onun gibi kötü birisi olan ama onun gücüne ulaşamayıp dibi bulan wade... etkileyici bir karakter, etkileyici bir film. wade'e can veren nick nolte filmin yıldızı olmuş, kariyerinin en iyi performansına imzasını atmış. dört dörtlük bir performans. ama akademi öyle düşünmüyor olacak ki ödülü roberto benigni'ye teslim etmişti. halbuki bence nolte daha çok hak ediyor. neyse ki en azından james coburn'ün hakkını vermiş kahrolası akademi. ayyaş, dayakçı, içinde tek bir iyilik barındırmayan baba rolünde coburn bir hayli iyiydi. ne yazık ki filmin dördüncü ismi willem dafoe'yu sadece beş-on dakika görüyoruz.

film, wade'in çöküşünü başarıyla anlatıyor. ama aynı zamanda sağlam bir polisiye hikayesine de sahip. avlanmak amacıyla ormanda dolaşan adamın ölümünün kaza mı, cinayet mi, wade'in arkadaşı jake'in bu işte parmağının olup olmadığını finale kadar öğrenemiyoruz doğal olarak. bu polisiye öykü de başarıyla işleniyor filmde. filmi daha da sürükleyici hale getiriyor. neticede son derece başarılı bir film.
  • nerde lan senin ikinci albumun demek istedigim grup.
  • avrupa yakasında oyunculardan birinin üzerinde t-shirtünü gördüğümüz izmirli trash grubu
  • sözlük vasıtasıyla skyroamer tarafından tanıyabildiğim grup. öncelikle bu konuda izmir'i de kutlamak gerek diye de düşünüyorum. başta in spite olmak üzere, affliction ve gates of eternity gibi güzel gruplar (ve kesin bir sürü sayamadığım) bu güzide ilden çıkmış.

raven, question ve www* parçalarını dinledim. davullar gök gürültüsü gibi mübarek, tama'nın hakkını sonuna kadar vermişler. gitar olarak sağlam sert tonlara sahip görüntü olarak da gibson'ı andıran prs kullanıyorlar. sanırım linkin park da bu gitarlardan kullanıyor. çok pahalı olmasa belki biz de kullanırdık. böyle grupları gördükçe seviniyorum, bilmiyorum ama umut tohumları filizleniyor içimde.

demek ki sağlam müzik yapmak için illa coni olmak hans olmak gerekmiyormuş. (son cümleyi ben değil ahmet maranki yazdı)
  • müzikleri kadar sahnedeki performanslarıyla da memlekette neler oluyor be! dedirttiren bir başka grup.
hesabın var mı? giriş yap