şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu son 5 senedir oturduğum muhitte çoğalan masum insanlar, kimsenin onları merak etmediği aslında onlarında merak edilmeye ihtiyac duymadığı masum hüzünlü hayatlar. sadece çalışmaya ihtiyaç duyan iki kuruş için vatan aile kavramlarını unutmuş insanlar.
 • türkiye'de olanların, suriyeli mülteciler'e sağlanan sağlık hizmetinden kendilerinin de artık faydanlanmak istediğini belirten mültecilerdir. yani kaçak değil göçmenlerdir.
 • öyle sahtekar ve şerefsizlerdir ki bunlara her şey müstehak. işte bizim hükümet bunun gibi adi yalancı,avrupaya kaçmak için kızını satanlar için bizim geleceğimizi kararttı.

  http://www.bbc.com/…n_times?ocid=socialflow_twitter
 • kimi afgan, kimi suriyeli, kimi bilmem ne bela
 • türkiye'de ekseriyetle başlık parası toplamak için inşaat işçiliği ve kağıt toplayıcılığı yaparlar. aralarında çocuk işçiler bulunmakla beraber kişisel kimlikleri yoktur. herhangi bir sosyolojik çalışma yapmadan kapıları sonuna dek açtığımız; barınma, sağlık, eğitim gibi temel ihtiyaçlar konusunda saldım çayıra mevlam kayıra düsturuyla hareket ettiğimiz, ülkemizin geleceği adına kaygı verici unsurlardan yalnızca bir diğeridir.
 • dikkat edilmesi gereken afgan mülteciler. afganistan'nın havasından mıdır yoksa suyundan mıdır bilinmez ama bu afganlılar psikopatın en önde bayrak sallayanıdırlar. hepsi yanlarında bıçak taşır. hatta bıçak taşımak onların kültürüdür. inanmazsanız sorun afganlılara bıçak taşımak sizin kültürünüzde var mı? diye
 • 3-4 senedir beykoz, üsküdar hattında özellikle küçüksu bölgesinde sayıları gittikçe artmakta olan kalitesiz, niteliksiz, eğitimsiz insan topluluğu. bu zamana kadar hep her insan değerlidir mantığıyla hareket etmiş birisi olarak insanlar arasında ayrım yapmayı doğru bulmuyordum. lakin gittikçe sayıları çoğalan ve tehlike arz etmeye başlayan bu topluluk son zamanlarda sinirlerimi iyice hoplattı.

  ablam ve bir kaç akrabam bunların yoğunlaşmış olduğu bölgeye yakın bir yerde oturuyor. fırsat buldukça yeğenlerimi, akrabalarımı ziyarete gitmeye çalışıyorum. başlarda sayıları artan bu gruba bende nötr'düm, hani zor durumdalar çalışıyorlar, para kazanıyorlar diyordum.

  lakin son zamanlarda iyice zıvanadan çıktılar. zaten yerlerde olan ülke görgü ve terbiye seviyesini iyice düşürüyorlar. nasıl mı?

  beykoz, küçüksu sahil boyu plaja dönmüş durumda, her yerde bunlardan var. insanlar haftasonu çıkıp az hava alayım, yürüyüş yapayım dese, görgüden nasibini almamış bu insanların öküz gibi bağırış çağırışlarına, üstüyle, donuyla hatta ve hatta çıplak şekilde denize girmelerine maruz kalıyor. milletin çoluğu çocuğu var, sahile göndermeye korkuyorlar bunların yüzünden, akrabalarımdan, yeğenlerimden biliyorum.

  sonra otobüs durakları, özellikle bazı duraklarda, minimum 15-20 tane erkek doluşuyorlar. insanlar durakta beklemiyor bu görgüsüzlerin arasına girmemek için, hele otobüsteki hareketleri çıldırttı zaten beni. 15 tane erkek hayvan gibi bağıra çağıra otobüsün içinde muhabbet ediyorlar. insanların anlamadığı bir dille. zor tuttum kendimi ulan bu ne rahatlık ben kendi ülkemde sizin gibi yaşamıyorum. adam akıllı dursanıza dememek için.

  mazallah. insanımız korkar oldu bunlardan zaten. esnaf dövmeler, milletin çoluğuna çocuğuna laf atmalar, adam bıçaklamalar, taciz tecavüz. bizim tacizcimiz, tecavüzcümüz bitmiyordu, bi'de bunlar çıktı başımıza..

  ne zararı var sana diyenler olacak biliyorum. ulan o bölgede insanların huzuru kalmadı. daha ne diyeyim. azcık huzur verin, efendi olun ya. bunlara bir şekilde bir ayar verilmeli, ama kim verir bilmiyorum. yoksa çok iş açacaklar başımıza.

  bölge halkı ne yapıyor diyeceksiniz. ben gibi rahatsız olan bir kesim var. bi'de rahatsız olmasına rağmen evini 500 tl'ye bir aileye insan evladına kiraya vereceğine 1000 tl'ye 10-15 tane afgana veririm diyen kesim var. verin anasını satayım yarın sokağa çıkamazsınız. çıkamıyorsunuz da zaten. adamlar ülkeyi özetliyor resmen, hem rahatsız hem de hala kiraya veriyor.
 • avrupa'da seri toplu tecavüz olaylarıyla isimlerinden oldukça sık bahsettiren, somali, suriye, filistin gibi ülkelerden gelen mültecilere oranla 79 kat daha yüksek tecavüz istatistiğine sahipler ve tecavüz ettikleri insanların yarısı çocuk

  geçen sene viyana'da türk bir erasmus öğrencisi kızı tuvalete kadar takip edip kafasını bayıltmak için kafasını defalarca klozete vurup kızın direncini kıramayınca sırayla tecavüz eden 3 afgan mülteci olayını belki hatırlarsınız. bu gibi olaylar onlar için oldukça sıradan. batıyı harp alanı olarak görüyorlar ve kurallar umurlarında değil, kadınlar ise yalnızca ganimet.

  suriyeli mültecilere laf edilmesine bazen ben kızıyorum. adamların çoğu ekmeğini kazanmaya dürüst bir hayat sürmeye çalışıyor. ama bu orospu çocukları tek başlarına islamofobi sebebi. mültecilere yardım için gönüllü olarak çalışan bir insanım yeri geldiğinde, hiç bir millete, kültüre veya ırka düşmanlığım yok. ama güvenin bana bu afgan mültecilerin pek çoğu insan sınıfına bile konulmaz. hümanizm kasılmaz bunlara. yollayın trenlerle bok çukuru ülkelerinde takılsınlar.

  ek: http://www.nationalreview.com/…es-rape-jihad-europe hassas olan insanlar okumasın.
 • batıyı harp alanı olarak ve kadını ganimet olarak gören sadece afgan mülteciler değil.

  türkiyede de kendine "müslüman" diyen bir güruh kendi ülkelerini harp alanı olarak görüp resmen talan ediyor, aynı şekilde kadınları da ev eşyası ya da ganimet olarak görüyorlar. üstelik bunlar iktidarda.

  afgan mülteciler türklere göre daha cesur o kadar.