şükela:  tümü | bugün
  • bildigim kadariyla bir cok odule imza atmis itu de mimarlik fakultesinde calisan bir profesor.
  • mimarlik camiasinin buyuk bir kismi icin devsirme bir mimarlik tarihcisidir. etik etik diye tutturup kendi kizina gectigi iltimaslar da incelenmeye degerdir dogrusu. bir rivayete gore de "mimarlik egitimi almis ama mimar olamamis depresif kadinlarin akademisyen olmalari" savinin da en onde gelen kanitidir.
  • öğrencilerini krokisini çıkarmak üzere topkapı sarayı'na gönderen ardından öğrencilerinin "topkapı sarayı, topkapı'da değilmiş hocam" yanıtıyla karşılan mimarlık gurmesi şahıs.
  • dersini alan öğrencilerini, önce derse kabul edip sonra da "mimarlık tarihçisi değilseniz gelmeyin dersime" şeklinde azarladığı söylenen mimarlık tarihçisi ya da d'aronco tarihçisi.
  • turkiye'de art nouveau konusunda basvurulacak onemli bir isimdir. bircok art nouveau ve batililasma donemi osmanli konulu tezde danismanlik, juri uyeligi yapmis olan batur, 30 haziran-30 temmuz 2005 arasinda darphane binalarinda acilan "1890-1930, avrupa'dan istanbul'a yeni sanat" baslikli art nouveau sergisinin kuratorlugunu ustlenmsitir.
  • milli reasurans sanat galerisi yayini "dogu karadenizde kirsal mimari" kitabi metin yazarlarindandir.
  • geçen gün itü'de kendisinin bir doktora dersinden çıktık, koridorda yürüyoruz. yürüdüğümüz koridor, öğrencilerin işleri, sanatsal üretimleriyle dolu. kenarda da bir çöp yığını duruyor. bana dönüp, çöpleri göstererek, şöyle dedi: "bunlar da mı sanat şimdi? bizi böyle uyutup duruyorlar."
    böyle de şeker bir insan kendisi.
  • ''bütün ömrüm çöpe gitti diye düşünüyorum'' diyen, ''kuleli askeri lisesi gibi 150 yıllık kurgusu olan okulların kapatılması, hele bunun bir rant aracı haline getirilmesi beni isyan ettiriyor.” sözlerinin sahibi sanat tarihçisi profesör. duyarlık.

kaynak
  • vefat etmiştir. allah rahmet eylesin. 2 yıl önce kendisiyle adım adım istanbul turu yapmıştık.
  • kendisini birebir dinlemiş olmaktan dolayı kendimi şanslı hissedeceğim, yakın zamanda kaybetmiş olduğumuz değerli mimarlık tarihi hocasıdır.