*

 • sanat dünyamızın eğlenceli üç isimi bu kez bir blog projesi için bir araya gelecekler diye duyduk. benim inanasım gelmedi doğrusu. blog yenilir yutulur bir olaydır zira.
 • sitenin şu an ki haliyle dublörün dilemması'nın kapağı gibi bir hali vardır. o değil de bunun filmi de fena olmazdı hani. murat menteş ile onur ünlü yazsınlar, onur ünlü de çeksin.
 • blog olacaksa takipçileri de "nafile filinta" olarak anılacaktır herhalde.

  (bkz: müntekim gıcırbey)
 • nuh tufan, ibrahim kurban, fuat atıf tufa, kazulet mithat, vampir sultan, forvet samet ve uzi muzafferden oluşan, olağan toplantılarını ise curnata kıraathanesinde yapan akla zarar çete.

  (bkz: dublörün dilemması)
 • henüz dance me to the end of love ile bekleme modunda.

  bana favori takımını kur deselerdi bu kadar olurdu herhalde. murat menteş, ah muhsin ünlü, alper canıgüz, emrah serbes, murat uyurkulak... yazarken bile bir hoş oldum.

  haydi sabrım kalmadı, açılsın artık.

  "afili filintalar diye bir şey yoktur"
 • sitenin açılış resminde en sağ arkadaki kişi benim bu arada.

  edit: artık orada resmim yok.
 • başlangıçta heyecanlandırmış olsa da, yaklaşık on tane sevdiğimiz insanın, elle dokunulur, koklanır, hissedilir formda yazıp neşredeceklerini baltalar mı acep diye düşündürden fikre dönüşmüştür.
  şimdi, çok üzülerek söylüyorum; murat menteş, korkma ben varım'la alternatif faşistlerin çemberinden iyice çıkmış vaziyette. biraz da biz*bizden başka kimse bilmesin isterken şişirdik adamı, en az kendi başarısı kadar. diğer on yazardan ziyade murat menteş için konuşmak gerekirse, bu blog olayıyla ya ciddi risk alıyor -çünkü artık her cenahtan gözler üzerinde olacak- yahut yazacakları ummana sığmaz. gönül ikincisini arzu eder pek tabii.. bekliyoruz yine de..
 • şimdi sahaya çıkacak on bire şöyle bir göz attım ilgimi çeken isimler şunlar: murat menteş, ah muhsin ünlü, gökdemir ihsan, alper canıgüz, hakan albayrak, emrah serbes. elbette diğer isimler de değerli, önemli. bu barettadan sekecek her kurşun kalbimize isabet edecektir son tahlilde.

  zamanında blogların 2010 yılında gazeteciliğin ve gazetelerin önüne geçeceği saptamasında bulunulmuştu. bugün gelinen noktada böyle bir şeyden söz etmek neredeyse imkansız. kaldı ki necip türk milleti olarak bizler edebiyat içerikli sitelere yalnızca aşk şiirlerini araklayıp sevgililerimize göndermek için gireriz, göz atarız. blog okuma alışkanlığımızın da yüksek seviyede olduğunu söyleyemeyeceğim[[bunun hakkında araştırma yapmadım onun için türkiye dünyada blog okuma birincisi ise ben haltetmişim demektir]] şu an bu ekibin yaptığı iş tamamen risk taşıyor. yani güzide halkımızın ilgisine mazhar olabilirler de olamayabilirler de. gerçi ben bu siteye günlük girip saatlerini bu insanları okuyarak geçirecek ve vücudunda birikecek radyasyondan tahtalı köye gidecek insanlar tanıyorum o ayrı mesele.

  çok dağıtmadan benim naçizane bir önerim olacak site içeriği hakkında. şimdi hakan albayrak'ın dava adamlığı hepimizce malum. lakin ben zaten kitaplarından ve gazeteye yazıdığı yazılardan siyasi fikri ve tandansı hakkında bilgi sahibiyim. şu halde hakan albayrak'tan siyasi yazılardan daha çok dinlediği müzikler, okuduğu kitaplar gibi siyasi gündem dışı şeyler okumak isterim. keza alper canıgüz'den psikolojisi hakkında kapsamlı yazılar okumayı çeker canım. yine onur ünlü'den şiirler, ah muhsin ünlü'den polisiye hikayeler okumak güzel olur. hatta gezi yazıları için ibrahim tenekeci ikna edilebilse müthiş olur mesela. murat menteş'den siyasi yazılar okumayı isterim. vesaire vesaire...

  yani tabi ki bu ekibin hayalgücü benden daha ala. benim verdiğim örnekler silsilesi basit kaçmış olabilir sitenin adının yanında bile. lakin bu siteden beklediğim beni tam manası ile ters köşeye yatırması. demek istediğim, gönülden geçen budur. ezbere aldık hayırlısı ile açılsın bakalım.
 • emrah serbes'in de katılmasıyla daha da bir heyecanla beklemeye başladığım oluşum. tez vakitte dünyaya gözlerini açması dileğiyle.
hesabın var mı? giriş yap