şükela:  tümü | bugün
 • altinci cadde vokalisti sing your song yarısması birincisi emre aydının ilk solo albümü. cok yakında müzik marketlerde olacak.
 • ''yalnızım ama dimdik ayaktayım,kimselere ihtiyacım yok''.modundaki yalnızlıktır.
 • amerikali yönetmen yon thomas tarafindan çekilmiş ve şebnem dönmez'in oynadiği videosu şu günlerde gösterime girecek olan şarki.
 • ölsem , ölsem , ölsem .... hemen şimdi
  kaçsam , gitsem , kaçsam ... tam da şimdi

  bu kez pek bir afili yalnızlık
  aldatan bir kadın kadar düşman
  ağzı bozuk üstelik ... bırakmıyor acıtmadan
  bu kez pek bir afili yalnızlık
  ağlayan bir kadın kadar düşman
  tuzaklar kurmuş üstelik
  bırakmıyor acıtmadan

  bitiyorum her nefeste
  ne halim varsa gördüm
  çok koştum , çok yoruldum
  ve şimdi ben de düştüm ...

  sövdüm , sövdüm , sövdüm ben dünyaya
  acılara , sokaklara , ait olmaya , insanlara

  bu kez pek bir afili yalnızlık
  aldatan bir kadın kadar düşman
  ağzı bozuk üstelik ... bırakmıyor acıtmadan
  bu kez pek bir afili yalnızlık
  ağlayan bir kadın kadar düşman
  tuzaklar kurmuş üstelik
  bırakmıyor acıtmadan

  bitiyorum her nefeste
  ne halim varsa gördüm
  çok koştum , çok yoruldum
  ve şimdi ben de düştüm ...

  değmezmiş hiç uğraşmaya
  bu kez mecalim yok hiç dayanmaya .... dayanmaya ...

  bitiyorum her nefeste
  ne halim varsa gördüm
  çok koştum , çok yoruldum
  ve şimdi ben de düştüm ...
 • ne kadar kassam da bir numarasını göremediğim şarkı ve de klip.
  hayır yani nedir bundaki orijinal yan anlayamadım ben. şarkı fazlasıyla sıradan, taksimde alelade bir barın önünden geçerken kulağınıza çalınıp dikkatinizi çekmeyecek herhangi bir şarkı işte. ve hatta katabildiğim tek janr olan "türkçe rock" içinde muadili 50-60 tane şarkı çıkartılabilir gibi geliyor bana.
  bu emre aydın beyefendiyse asıl el üstünde tutulan, onun da ne yalan söyleyeyim bir "vay pe"sini çıkartamadım bu şarkıdan. ne gibi üst düzey bir şey yaratmış da elalem geliyor bana "şu şarkıyı dinledin mi?" diye bıdı bıdı yapıyor çözemedim.
  hah hani şu durumda tek mantıklı açıklama şu oluyor: klip güzel, şarkıyı kurtarıyor.
  evet klip güzel ama "oha lan ilk defa görüyom bu ülkede böyle bişey" diyemeyeceğim. ha siz gelip bana "ne zaman gördün lan?" deseniz, misal veremem. görmemiş de olabilirim, ama görmüş olmaktan dolayı bir haz duymadım.
  şebnem hağnım'ı çok sevdiğimden tabii klip bana da sempatik göründü. böyle bir şeyi de bir sinema-tv öğrencisi çekmemiş belli ki. işin görsel yanında bariz bir yaratıcılık var. tutup emre aydın'ı da şebnem dönmez'i de tebrik edemeyeceğim. klibin yönetmeni her kimse ona bravo derim ancak.
  şimdi çok "afili" bir canlı müzik tutkunu değilim, ama ülkemin içinde de beni ayağa hoplatan bir yığın enstrüman kullanıcısı oldu. eğerki emre aydın da bu ayarda bir zatsa (ki sanmıyorum) kendini harcamasın efendim herkesin yaptığı şeylerle. değişik bir şeyler yapsın efendim, çekinmesin batıdan özensin, doğudan özensin, özensin de özensin ama sonunda kendini bulsun.
  afili yalnızlık denen şarkıdan bir *bok* anlamadım başka deyişle. hatta ben bu bok kelimesini yıldızlar arasına alırken, imajineri dostum bünyamin beni uyardı: "abi sözleri çok güzel ama" diye. bünyamin sezen aksu hayranıdır. çok içlenir böyle sözleri duyunca. beni tınlamıyor ama. ben yalnızlığın "bu kez pek afili yalnızlık" diye anlatılmasında yaratıcı bir yan görmüyorum. hani bana sorsalar "enadırblinkofdıovl abi bu aralar nasıl yalnızlık" diye, aynı cümleyi kurabilirdim pekala.
  ben bu şarkı sözlerinde bana düşünecek bir şey bırakılmamış gibi gördüm. neyse o yani. sezen aksu da böyledir zaten işte, onu da sevmem o yüzden. banane emre kardeş senin yalnızlığından, sen bana öyle bir şey diyeceksin ki; bana kendi yalnızlığımı tanımlatacaksın.
  onun yerine sor bana madem bu kadar beğenmedin, ne halt etmeye bunca şeyi yazdın manyak mısın diye. çok yalnız bir adamım ben işte emre, o yüzden böyleyim. sen bana bakma, çal oyna yani. ah şu bünyamin de olmasa...
 • uzun zamandır beni heyecanlandıran ilk türkçe şarkı desem çok doğru. kanalları zaplarken birden rastladım ve ondan sonra oturduğum koltukta çivilenip gözlerimi ekrandan ayırmadan izledim bu şarkının klibini.

  şarkı çok vurucu ilk önce. sözleri tokat gibi çarpıyor. çok içten. insan bağıra bağıra söylemek istiyor. gözlerine rimel süresi ve ağlarken akışını göresi geliyor. sinematografik bir ayrılık, bir aşk acısı özlemi uyandırıyor mazoşistçe. tam da havalar soğuyup grileşmişken.

  ve emre aydın klipte kendini göstermeyecek kadar iddialı. şarkı o kadar iyi ki insan sonuna kadar heyecanla bekleyip adını öğrenmek istiyor. sonra da internete koşup hakkında bilgi ediniyor.

  albümün kalanını dinletmek için gerçekten iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum bu şarkının. hedef kitlede bariz bir iştah ve merak uyandırıyor çünkü. belki bir gün özlersin de çok iyi olduğuna göre beni hayal kırıklığına uğratacağımı sanmıyorum. dozajı iyi ayarlanmış acıyla dolu bir şırıngaymış bu şarkı. albümün geri kalanının etkilerini merakla bekliyorum.

  hadi bakalım..
 • bu sarki is yapar demekten kendimi alamadigim, ve gunde ortalama 250 defa dinledigim, izledigim, sebnem donmez gibi tapilasi bir kadinin yer aldigi klibide indirebilmek icin (bkz: youtube grabber) i deli divane aradigim o mukemmel muhtesem olaganustu harkulade sarki.
 • dinlemeye dayanılmayacak kadar itici söylenen bir şarkıdır zannımca