şükela:  tümü | bugün
  • saman tadında tchibo kahvesi. kötü.
  • yoğun ve lezzetli tchibo kahvesi, hoş.
  • hiçbir kahve benim uykumu kaçıramaz teorimi darmadağın eden lezzetli kahve
  • ne fazla sert, ne fazla yumuşak, aromalı ve hoş bir kahve.
  • yoğun kahve olarak sunulur fakat yoğun olmaktan ziyade daha çok baharatlı bir üründür. özellikle belirtirseniz size intense versiyonunu* da öğütebilirler. aromalı, sade içilesi, hafif bir kahvedir.
  • baharatlı tadı ilk içişte fena garipsense de sonraları epeyce bir kendini sevdiren kahvedir. tazeyken içiniz yalnız, torbasında bir hafta-on gün bekleyince bütün güzelliği gidebiliyor.

(ara: herkese duyurma merakı)
  • dostum bu kahve ekşi. en sert kahveniz hangisi dedim bunu verdiler, buradan da okudugum kadarıyla bunun olayı baharatıymış sanırım, hiç sevmedim.
  • sert bir kahveden ziyade baharatlı bir kahvedir. benim gibi klasik kahveden hoşlananların pek de hoşuna gitmeyebilir.
  • bu kahveye ekşi ve saman diyen damaklar yemin ederim çarpılır.
    şu makineleri kullanmayı bir öğrenin, kahvenin son demine kadar yakana kadar espresso elde etmemeye çalışın, makineyi zamanında kapatmayı bilin de şu "ekşi bu yeaaa" ağzınızdan artık kurtulalım.
  • tchibo'nun en lezzetli kahvesi.*
    ilk alırken bakın bu çok serttir emin misiniz tarzında uyarılarda bulunsalar da deneme amaçlı 50g çektirmiştim. french presste 3-4 dakikalık demlenme süresiyle ne acı ne sert tam damağımın ayarında bir kahve oldu. bir süredir favori kahvem bu.